Tovni pilići

Veoma mi je poznata ta problematika.Kad je za nesto npr piletinu mali ulog,covek se moze nadati i zaradi.Kad je ulog ne velik vec prevelik,ostaje nada samo da nam neko to nece oteti.Ljudi nemaju da kupe ni po starim cenama,a tek sad.::lose::
 
E Dule ja sam jedan od "bezposlenih" koji dinar egzistencije trazi u pilicima..ne znam sta da kazem mislim da je tvoja konstatacija totalno ispravna. ko radi u drzavnoj sluzbi moze da trazi malo kinte i u pilićima ovako vrlo tesko..ali sta da se radi kad nas stezu foteljasi
 
Ja se izvinjavam,al ne znam o cemu pricas.:osmeh:Nekad se amateri drze vitamina i preventivnih lekova vise nego profesionalci.Opustite se ljudi na manjim kolicinama i dajte im secera u vodu i uzivajte.Nemojte se trovati onim cime ne morate.Svi ti vitamini i lekovi su zlo savremenog covecanstva.:ppozdrav:
 
Ako su pilici zdravi dajte im samo u vodu zivimicin tovni koji u sebi sadrzi vitamine i zasladjivac, nema potrebe kao sto kaze SAMA puniti ih lekovima. Moze im ako su zdravi samo biti gore od antibiotika a nikako bolje.
 
Jest ,tako i ja mislim ali kad ukucani oce da im davaju to.
Ja sam danas sakrio te vitamine :D
Najbolje voda,koncentrat 50ak dana i tjedan ciscenja i pod noz :D
 
Ne bih bio u kozi ljudima kojima je tov pilica jedini izvor prihoda.

I ja sam jedan od takvih. Nezaposlen u potrzi za necim boljim ali slaba vajda od toga.
Danas pisao 50 kom. u polj. apoteci za petak po 59 din. za komad i porucio hranu za ceo tov. Kada stigne sve to prvo u apoteku po nesto za smirenje a onda ici i preuzeti pa ruku u dzep.
Po nekoj racunici mojoj kada ih utovim i pocne prodaja ne smeju biti ispod 300 din.kg. inace ::lose::
Neznam samo ko ce to da plati.
 
Nisu problem toliko vrucine koliki je problem za trziste. Bar kod mene. Ma sto reko jedan covek kad god ga pitaju kako je a on "Nikad bolje" a svi znaju da lose zivi. Kada su ga pitali kako to "nikad bolje ...."a On odgovori: Pa deco nikad da dodje bolje.
 
To si u pravu.Jedan od najvecih problema u zivinarstvu je trziste.Ja sam ga gradio i prosirivao godinama.Da sam odmah krenuo sa 500 komada,sad bi se verovatno bavio necim drugim.Isao sam postupno i povecavao kolicinu,kako sam prosirivao trziste.Nek je Bog u pomoci onima sto krecu sa vecom kolicinom.Veca kolicina je sve sto ne moze stati u zamrzivac,pa makar i onaj najveci.:osmeh:Sada u ovo krizno vreme,kada se zarada dovodi u pitanje,najbolnije je odustati od tih tesko stecenih musterija.To mi je najvece bogatstvo,sto se naravno posla tice.Velik je to posao,ali steta je i da objekti zvrje prazni.Nadam se samo da nece biti minusa,sto u ovoj drzavi niko ne moze garantovati.
 
Nezgodne ove vrucine, svaki dan 1-2 mrtva. Valjda ce i ove vreline proci. Mislim da pilici lakse podnose zimu nego ovaj vreli pakao.
 
Sad zvao dobavljaca, 60 din. kom. Koncentrat prvi 1410 din. dzak od 20 kg . Proizvodjac Pantelic, Ratina, Kraljevo .
Koliko bese pojede jedno pile kg. koncentrata do kraja tova ? Hranim za sebe znaci sto veci to bolji....

Uz iole pristojnu opremu planiraj da do tezine od jednog kilograma pojedu oko 2,8 kg.koncetrata a do kraja tova do 7 kilograma.
Tolerancija - rastur odnosno prosipanje hraneo kao i kvalitet pilca i hrane
p.s.Posto ih hranis za sebe ima drugi nacin ishrane pileta od kilograma do kraja tova.Jeftiniji a zdraviji
javi se na p.p.
 
Poslednja izmena:
Danas uzeo tj. kupio hranu za ceo tov. Mozda bude falilo desetak-dvadest kila jos dokupiti. 16320 din. : 80 kg. jedinice i 160 kg. dvojke.
Kod kuce racunao na cenu pilica po kg. sadasnja od 270 din. mogu odmah odustajati od posla.
 
На 100 пилића треба око 750-800 килограма концентрата да би досегли жељену тежину за продају :)
 
Nazad
Vrh