Tovni pilići

Neka jedu crkotinu ti u gradovima nisu za bolje, kad mogu svake godine da idu na more neka jedu crknute pilice.
 
Teba mi pomoć:naručila sam piliće i stižu 19.septembra nema ništa ranije sve rasprodato.Htele bi da pripremim prostor kako treba i sad me zanima koji je kreč onaj pravi .Evo slike kakvog imaju ovde u Ljubljani http://www.merkur.si/catalogsearch/result/?q=apno&tx_indexedsearch[sword]=&order=merkur_sorting&scope=shop
sad ja neznam ako kupim toga u kanti taj je neka vlažna masa i verovatno je dobar za premazivanje a šta onda kad treba po slami posuti kreč u prahu?
Jel to onda onaj kreč što se upotrebljava za zidanje?
Hvala u napred .
 
Ako je verovati natpisu ona prva dva su gaseni krec.Taj ti treba za dezinfekciju.Onaj hidratni je dobar za skupljanje,tj vezivanje vlage,ali to me,kad je vlaga povecana.Tebi taj ne treba.
 
Пази све скинери :sta: ... сама не заборави уницима да причаш да су некда пилићи имали перје .. :svinja:
 
Ako je verovati natpisu ona prva dva su gaseni krec.Taj ti treba za dezinfekciju.Onaj hidratni je dobar za skupljanje,tj vezivanje vlage,ali to me,kad je vlaga povecana.Tebi taj ne treba.
Hvala na tako brzom odgovoru.Znači sa ovim gašenim okrečim po podu i zidove do jedno 50cm u visinu i dam slamu preko .
 
To dosta zavisi i od temperature u objektu.Malo pile nema termoregulaciju i zato im je temperatura objekta jako bitna.Ona im je prakticno i telesna.Sa operjavanjem,dobijaju sopstvenu termoregulaciju.Ukoliko je u objektu toplije,kasnije ce i operjati i naravno obrnuto.Zato se i kupuju kilasi.Oni su operjali i lakse ih je odhraniti.
 
Nesto se izdesavalo ucinilo mi se da je uspelo prvi put ali ocigledno nije.
Sedamnaesti dan Hubard F-15
2mezcw0.jpg
 
Pozdrav narode,

Zanima me kako grijete va objekat za pilad,imam objekat od 60m2 u izgradnji sa dobro izolacijom pa me zanima kako da rjesim problem grijanja.Za sad kako stoji to ce biti 2 kalorifera od po 3KW(ako sam dobro izracuno to je 6kw na sat odnosno ako ima termometar radice pola dana,tipa pali gasi- 12x6=72kw) ,mada zimi imamo problem sa strujom tako da nesto na gas nebi lose bilo...Da li je neko ima iskustva sa gasnim aparatima,potrosnja rentabilnost itd...

Hvala unaprijed!
 
Nazad
Vrh