Tovni pilići

Poklali piliće u subotu što je mama hranila za nas. Međutim ispalo desetak komada da se proda a možda i vše koje. Nisam siguran da li nešto ona nije udesila ili pilići nisu bili nešto u redu ili je do hrane, prosek 2.3 kg uređeni. Ja sada hranim sa istom hranom iz iste apoteke nabavljeni pilići samo u drugačim uslovima i merio ih sedmi dan prosek 170 g. a na džaku po njihovom prosečna težina je 150 g. PU, PU, PU da ih ne ureknem.:ppozdrav:
 
@necapile

Sada su vrucine i ne moze se ocekivati prosek kao u udarnim periodima. Sada pilici vecinom leze i slabo se krecu, bas kada moraju do pojilice i hranilice. Ne vredi ni drmanje hranilice.

---------- Poruka napisana 22-06-12 u 18:15 ---------- Prethodna poruka je 21-06-12 at 07:11 ----------

Danas poklali 57-mi dan prosek 2,200 kg uredjeni. Nakon ovih vrucina ja zadovoljan. Nisam imao dovoljno pilica za musterije. Dolazilo jos njih troje da traze.
 
Mojima sutra 8 nedelja .Danas zaklao 4 .Živi 11,4 očišćeni ravno 10 iako su nedelju dana bili na dijeti i pod noćnim režimom,Sutra koljem ostale.
 
Malopre se vratio iz zivinarnika od pilica, temp na 1,20 m od poda 34 stepena. Na podu je sigurno 1-2 hladnije ali tek je 13 i 30 sati. Bojim se da nece da valja a tek ide tropski talas.::lose::
 
Merio juce pilice, u petak im bilo 3 nedelje, prosek oko 1 kg. Sto se temperature tice danas na dvadesetak cm od poda nikako ispod 29 stepeni. Ventilator radio celo poslepodne. Iskljucio ga tek oko pola devet veceras. Sada otvorio gornji deo vrata da udje svezeg vazduha.
 
Kod mene je ugradjen u pregradu tako da izduvljiva vazduz napolje. I opet se krece do 30 stepeni unutra tokom dana. Tek nesto predvece spadne. Juce im postavio klimu.:haha: Trebalo bi danas da uzmem neki trafo sa 220 na 12 i da pokrenem je. Kasnije javljam rezultate i postavljam slike ako funkcionise. Mozda jos nekom posluzi za ideju. :ppozdrav:
 
Evo i slika od klime koje sam obecao.
343kmlh.jpg
[/IMG]
ao8gh2.jpg
[/IMG]
Funkcionise, mada malo slabije na ovim vrucinama ali je bolje nego bez ovog "izuma".
Trebalo bi da malo jace duva i malko slabija da bude cirkulacija vode. Da sporije kruzi iz posude u hladnjak. Da bi efekat bio jos bolji. Resicemo i taj problem. :ppozdrav:
 
Danas sam nešto računao, sutra ili prekosutra koljem, ako sve bude ok trebalo bi da me kg piletine košta oko 2e sa trenutnim cenama hrane, prodajem je 3e, nije loše kad se tako pogleda a u principu na 60 pilića radiš dva meseca oko njih (doduše malo) za 120e.
Ako skoči još cena hrane a hoće sigurno, nisam ni ja siguran da će biti isplativo, najverovatnije 20-tak komada za nas kući i ćao.
 
Pricas o zaklanim.Ogromna vecina farmi radi sa zivima,jer je velika kolicina u pitanju.Tu se racunica GUBI.
 
Mogu da zamislim kako je tebi i koliko si ti blizu da bude ulozeno=zaradjeno, jel proizvodiš išta hrane ili sve kupuješ?
 
Sve kupujem.:zli: Ma i ko proizvodi,bolje mu je da si ne jede dzigericu i da proda zitarice.E tako se unistava stocni fond.
 
Sve kupujem.:zli: Ma i ko proizvodi,bolje mu je da si ne jede dzigericu i da proda zitarice.E tako se unistava stocni fond.

Stocni fond ce ove godine garant biti sveden na naj manju mogucu meru. Ako ostanu ove cene hrane nema nikakvog racuna toviti bilo sta za prodaju sem za vlastite potrebe. Nece ni tu biti racunica, nego cemo bar znati sta jedemo, pa samo zbog toga.
 
imam istu takvu,suprug je kupio prosle godine ali je ne koristimo,secam se da je neka firma u srbiji zastupnik,pokusacu da nadjem racun pa cu ti reci. inace i nasa je na prodaju.
 
Nazad
Vrh