Tovni pilići

@jovanips

A sto nisi priklao to poslednje?
 
Robins jedinicu su jeli do 19 dana, i onda sam preso na dvojku...samo da pojedu jos ovih deset kila dvojke, i prelazim na prekrupu nekih 8 kg, pomesanih sa 5 kg psenice, i 10 kg. dvojke, a kad i to pojedu onda samo psenica i prekrupa, i tolko...Dusko pa kako da ga prikoljem a Kokcidiostatik iz dvojke, sta da radim s njim, oces i mene posle tako da stefi neki infrakt...hahahah:ppozdrav:
 
Ja sam mojima odmah mesao dvojku sa stocnim brasnom i kukuruzom i samo je jedno drmnuo infark ali je njega drmnuo zbog stranog tela u zelucu htelo pile da vidi kakvog je ukusa selotejp
 
@jovanips:Ajde kad zavrsis tov,ako nije problem da izneses kompletnu statistiku.Imas rezultate za ginisa.sa 5 nedelja veci komadi i od 2,6kg.Utrosak hrane tj konverzija oko 1,4 ako se ne varam.Jel oni to jedu neke aditive,steroide ili sta vec.Rezultati su stvarno ekstra il si se nesto zabrojao.:osmeh:Mozda sam i ja u krivu:ppozdrav:
 
hahaha SAMA Druze , ja stvarno nzm sta je to, ali da napreduju napreduju.. evo ovako, utroseno 30kg.Gebijeve jedinice, zatim 80kg.dvojke, sada sam pomesao jos 10kg.zemunske dvojke, posto Gebi nisam naso, 8kg.prekrupe, i 5kg.psenice, i ostalo je za posle jos 7 kg.prekrupe, i 5 kg.prekrupe, i plus kuvane koprive, i piju vodu od kopriva.Kad to pojedu idu na klanje. Popili 4 kesice Elavitola, Jednu ipo Vezemycun R, pojeli 2kg.Kostanvita. hibrid je Hubbad F15..eto to je sve od Hrane. Izgleda da je caka u tome sto sam ih uzeo kada nije bila sezona, i selekcija je bila jaka, pa mi zapali najbolji..:ppozdrav:
 
Svaka cast.Ubo si cenu,al i kvalitet.Ajde sto jedu,hvala Bogu,nego konverzija je odlicna.Doduse ja sam racunao prosek 2,6 sa 36 dana.Mozda to bas i nije prosek,al opet je OK.:ppozdrav:
 
hvala :osmeh: znas kako,sad sam izmerio,kilaza je od 2,4-2,7kg...sve u svemu ja sam zadovoljan..zelim i vama takve rezultate, ako ne i bolje...:cool: P.S. imam jedno pitanje: sta ako mi opet neko strefi srcka, jel mogu da ga prikoljem, ima li neke veze sto jedu dvojku, i nisu procisceni, i tako to...::suncanje::
 
Ja iskreno ne znam kod tih fabrickih koncentrata,al procitaj deklaraciju.Ako nema kokcidiostatika ,kolji slobodno.Trebalo bi da nema ,ali bolje proveriti.:ppozdrav:
 
Ja nemam pravo da hvalim Hubbard F15 ali rezultati su ti stvarno za Ginisa ako negde nisi promašio. Ako ti je 28 komada pojelo 110 kg hrane to je utrošak po piletu oko 3,9kg a ako imaju prosek 2,6 kg onda je konverzija 1,5 što je više nego dobar rezultat. Kad nema rastura hrane može se postići stvarno dobra konverzija a imali smo neke tovljače koji su na farmama sa 16000 komada spuštali konverziju ispod 1,8.

za Nikitovića
Računaj odokativno da je utrošak hrane po piletu njegova težina puta 1,8 do 2
 
Robins ti nemas pravo, ali trebao bi, jer hibrid je vrhunski, nema boljeg:cool: rastura stvarno nije bilo uopste, jer jedu iz koritanca, i nemogu da rasipaju hranu uopste.. pa sad 28 bilo do 30 dana, sad manje 3, znaci, tako nesto mu dodje....Pilici su iz Stalaca, Spasic proizvodjac, mozda ga Robins poznajes:haha:
 
Ja nemam pravo da ga hvalim jer radimo sa Hubbarodvim hibridima od 2004 tj od kad su se pojavili kod nas a F15 im je stvarno vrhunski hibrid i što se tiče pilića u tovu i što se tiče roditeljskog jata u proizvodnji. Da nije tako dobar nebi jednodnevno roditelljsko pile bilo tako skupo ali se u svakom slučaju isplati a jedino je problem na vreme ih obezbediti kod Francuza jer im je potražnja velika. U poslednje vreme neki proizvodjači koji nemaju F15 svoje piliće prodaju kao F15. Mog prijatelja Zorana Spasića znam jako dugo i ima stvarno i veliku i dobru proizvodnju u Stalaću.:ppozdrav:
 
e super Drago mi je, rekose mi u vet.apoteci da proizvodi i curice,i uopste da je jedan od najpoznatijih proizvodjaca na nasim prostorima, tako da sledece god.ponovo od njega uzimam..Sigurno da je dobar kvalitet cim saradjuje sa tobom....tu nema diskutovanja, gde je Robinas tu je i kvalitet...i sve naj... eto malo pohvala i sa moje strane.:ppozdrav:
 
koliko jedno pile pojede za vreme tova koncetrata jel moze neko da mi odgovori ako zna?
Vidim da ti je Robins vec odgovorio a u prilog tome je da oko mene komsije kupuju pilice od jedan kilogram i posle ga hrane sa koncetratom za "produzeni tov" i prekrupa kukuruzna i to po sledecoj tablici
1 nedelje odnos 1:1
2 1: 2
3 1: 3
4 1: 4 1 kg.koncetrata i 1,2,3,4 kg.prekrupe.Pojedu oko 5 kilograma te hrane.Dostizu tezinu od oko 3,5 kilograma.Ne forsiraju se jer ih ljudi gaje za sebe.A pile do 1.kg.pojede izmedju 1,8 i 2g.hrane.
Sve ovo se uklapa u ono sto je Robins napisao telesna tezina x 1 ,8 do 2kg.hrane.Razlika je samo sto su u slucaju mojih komsija ne forsira tov i to traje duze.Pozdrav zivinarima:ppozdrav:
 
Toliko ga nafaliste,da cu do kraja i ja sa cobb500 preci na F15.:ppozdrav:Ne znam kako se broj 15 pise velikim,a svakako zasluzuje.:ppozdrav:
U svakom slucaju konverzija ispod 2 je ok.Pogotovo za tu kilazu.Da ne bude zabune,pile je ekonomicnije sto je manje.Oni od 3 do 4 kg ,da ne kazem veci imaju vecu konverziju.Zato i necete naci po marketima velike pilice.Sve su portabl.
 
ma sve su neki od 1-1,5kg. nema vecih,polu truli, osecaju se na koncentrat, cak i preko one ambalaze, u kojoj su upakovani.Nebi ti ja to probao.....nikad :off_topic: Sama druze prelazi odmah, i Cobb je super, al F15 razbija :ppozdrav:
 
Toliko ga nafaliste,da cu do kraja i ja sa cobb500 preci na F15.:ppozdrav:Ne znam kako se broj 15 pise velikim,a svakako zasluzuje.:ppozdrav:
U svakom slucaju konverzija ispod 2 je ok.Pogotovo za tu kilazu.Da ne bude zabune,pile je ekonomicnije sto je manje.Oni od 3 do 4 kg ,da ne kazem veci imaju vecu konverziju.Zato i necete naci po marketima velike pilice.Sve su portabl.
I kad nekad kupim pilice ja trazim da pilici budu preko 2 kg i ovako dobijam krilca i 1 batak sa pileta
 
hahaha SAMA Druze , ja stvarno nzm sta je to, ali da napreduju napreduju.. evo ovako, utroseno 30kg.Gebijeve jedinice, zatim 80kg.dvojke, sada sam pomesao jos 10kg.zemunske dvojke, posto Gebi nisam naso, 8kg.prekrupe, i 5kg.psenice, i ostalo je za posle jos 7 kg.prekrupe, i 5 kg.prekrupe, i plus kuvane koprive, i piju vodu od kopriva.Kad to pojedu idu na klanje. Popili 4 kesice Elavitola, Jednu ipo Vezemycun R, pojeli 2kg.Kostanvita. hibrid je Hubbad F15..eto to je sve od Hrane. Izgleda da je caka u tome sto sam ih uzeo kada nije bila sezona, i selekcija je bila jaka, pa mi zapali najbolji..:ppozdrav:

Oni piju samo vodu od koprive ili se ta voda mesa sa cistom vodom? Koliko im dajete vremenski da jedu koprivu tj. kada krecete sa koliko dana starosti da im ubacujete koprivu u ishrani i vodi?
 
Milane M , pa uglavnom im dajem od 35 dana, pre nego sto predjem na prekrupu,, zato sto kopriva sadrzi dosta gvozdja, pospesuje apetit, i onda da bi bolje jeli..Bitno je da budu mlade koprive, i ako te nemrzi beri listove samo sa vrhova, jer su oni najbolji. Stavim litar vode da provri, zatim prelijem iseckane koprive, i ostavim nekih 15tak min. zatim tu kolicinu vode razblazim prvih dana 2:1, pa 1:1 , dok se malo naviknu, i napajam ih time, do klanja.. a one koprive posolim, pomesam sa stocnim brasnom i dok je vruce dam im, jedu pa rasturaju...i tako svaki dan.:ppozdrav:
 
Hm interesantno nije mi palo na pamet da dajem kuvanu koprivu i vodu, znam koliko je dobra kopriva pijem caj od kopriva zbog manjka gvozdja, ja sam ovim mojim davao za probu susene mlade koprive ali kasnije me mrzelo da berem :)
 
Nazad
Vrh