Tovni pilići

hahahah...pa morao, ove ostale oterao sa strane :osmeh:
P.S. Dule jel si primio odg.na poruku, sto si mi poslao? nesto flesira ovaj nas forum :ppozdrav:
 
evo danas sam merio svoje pilice i rezultati sledeci:pilice sam kupio u cetrvrtak 8.9 50komada hibrid cobb500 danas im je nedelju dana 15.9 od 50 komada izmerio sam 16 komada nasumicno birani i izmerili su 2.64kg prosek po piletu je 165grama utrosili hrane 6.5kg molio bi tovljace pilica da mi kazu da li su to zadovoljavajuci rezultati?
 
Za sedam dana sam imao od 110g po komadu,do 200g po komadu.TI si u nekom proseku i to je sasvim OK.Ono sto sam naveo su ekstremi.Uglavnom budu 140 do 170g.Konverzija je isto Ok samo napred.:ppozdrav:
 
Dobri rezultati..smo nesto to malo hrane? mojih 28 su za 10 dana pojeli 10kg... A njih 50 za 7 dana, tek 6.5kg.:sta: :ppozdrav:
 
@Aleks

U redu je i utrosak hrane.

@jovanips

Tvoji ili stvrno zderu ili rasipaju, a bice da zderu posto su imali prosek 2,8 kg za 7 nedelja.
 
Ma ovaj Peto1 mnogo zeza....al neka! Ja sam primetio da vise vole granule, i da ih bolje jedu. :ppozdrav: jedinica je drobljeni pelet, a ostalo je peletirano celo, ja koristim takvu hranu :osmeh:
 
Ako može neko da mi pomogne, koliko tačno trebaju da imaju tovni pilići pred dan pred klanje da bi isplatljivost bila najveća ?
 
Naj isplativiji pilici su oko 2kg zive vage.Tu je isplativost naj veca,a trziste uglavnom trazi od 2,5kg pa navise.Industrijski pilici su uglavnom tzv rostiljski i krecu se oko 1kg do 1,3kg ocisceni,to je cak i nesto manje od ona 2kg sto sam prethodno napisao.Ekonomicnost se dakle krije u tim granicama.
 
Zanimljivo, ovo zaista nisam znao, tata tvrdi da za nas pile ne sme da ima manje od 3 kg očišćeno pa sam mislio da se kolju sa 3,5 kg žive vage, koliko otpadne na iznutrice i ostali otpad ?
 
Nazad
Vrh