Tovni pilići

haha, pa izgleda...nego Dusko sta mislis jel nije problem sto cu da pocnem sa dvojkom ranije malo...:haha:?? :ppozdrav:
 
mislim na potrebe u proteinima,mastima,metabolickoj energiji,esencijalnim aminokiselinama,mako i mikro elementima,mislim da je pitanje veoma jasno.
 
pozdrav narode, evo ja nekoliko dana bio bez neta, pa da se javim sad.. evo jedna slicka mojih pilica, danas 30dana, juce jedno Kaput, razbole se od jednom i za 2h baci kasiku,,:sta: ali, nema veze... ovi ostali su super, poceo sam preventivno da im stavljam Vezemycin R.tezina je od 1.5-2,00 kg....ja sam zadovoljan...:ppozdrav:
vdlt8x.jpg
 
jos malo..... ako mislis na Leskovacku ona ce od 29 ovog meseca, a ova moja nece pre 5 septembra....:ppozdrav:
 
e moji bogami imaju nesto pocese da mreju... :bravo: za jedno sam vam reko, pre dva ana jos jedno, nesto bilo u glavu osamuceno, i crce..a jutros jedno pogodi infarkt..kako ga je zveknuo skocilo je pola metra u vis, i zapijuka par puta, pade na ledja i tolko..ja ga izmerio imalo je 2.6kg.. danas 36 dan, ima i tezih primeraka od njega... pojeli do sada 30kg/jedinice, i evo naceo jutros 70-seto kilo dvojke.....jos malo pa prekrupa i psenica :ppozdrav:
 
jovanips
To što im se desilo je infarkt i dešava se ponekad kad pilići dobro napreduju i obično na kraju tova. Da bi se to sprečilo pred kraj treba dodavati stočno brašno u hranu u količini od nekih 5 do 10 % i na taj način će se produžiti tov ali se izbegava infarkt. Čim su oni sa 36 dana došli do više od 2.6 kg znači da su intenzivno napredovali a možda si im davao i jedinicu duže nego što je trebalo. Infarkt se češće dešava kad su napolju velike vrućine kao ovih dana. Počni da ih hraniš sa prekrupom što ranije.
 
Nazad
Vrh