Tovni pilići

Jeftinija hrana ne retko izadje skuplja na kraju turnusa i kad se sumiraju rezultati.Provereni dobavljac i pilica i hrane je pola uspeha.Naj veca stvar je kad covek uvidi problem i zna gde da trazi gresku.Zato je najbolje biti u kontaktu,sa drugim ljudima ,kao taj cerupac recimo i jedino tako mozemo biti sigurni gde je problem.To je pola resenja.
Ja sam imao problem sa dzigericom.Zdravo pile uginuca u granicama,ne kunja,sve OK.Kad zakoljem od 3 komada 2 imaju bolesnu dzigericu,tj fleke po njoj.Imao sam problem sa musterijama,a ne znam gde je greska.Veterinari ne znaju,a ja lutam.Sumnjam na sebe,pilice,hranu,objekat ista jos.U razgovoru sa dobavljacem i to direktnim bez apoteke i posrednika,kaze do hrane.
Odlucim da reskiram i u ne ociscen objekat a kamoli dezinfikovan ubacim manju turu od drugog dobavljaca.To je bilo resenje problema.Kad sam argumentovao dobavljacu priznao mi je da nisam jedini koji sam mu se zalio i da je do njega.
Lepo sam mu se zahvalio na saradnji.
Skupo je to iskustvo bilo,jedva sam se vratio na prethodno trziste.Velika stvar je saradnja i razumevanje i zajednicko trazenje problema,jer je resenje od obostranog interesa.Bezanje od problema kao sto sam naveo u primeru samo produbljuje isti.
 
Ma ti trgovci, vlasnici poljoapoteka, to bih ja sve ::samo bes::. Treba im samo inspekciju banda jedna varaju posten svet. Sve bih ja to na Goli otok pa neka tamo probaju da varaju. Olos jedna trgovacka.::namigivanje::
 
Da, da u Vranskoj Banji, Zivinoprodukt malo nisam bio na forumu ove nedelje pa nisam dao odgovor.... problem je sto je Zivinoprodukt nabavljao koncentrat a nije proizvodio isti u sopstvenoj mesaoni a i verovatno da je u pitanju los menadzment i nekakava najblaze receno mutna posla on je bio otkupljen za nekih 1.200.000 evra preko kredita ... mislim da je to firma posle Agroziva na drugom mestu u Srbiji velika firma, kapacitet veliki zeleznicki transport sirovine cak imam informacije i da su otkuplivali od velikih tovljaca....
Za Robinsa
 
Zaklano danas 17 komada, starosti 55 dana, ukupna tezina ociscenih 48,5 kg sto bi bilo 2,850kg prosek po piletu. Pojeli 40kg Gebi1, 73kg Gebi2, oko 15kg stocnog brasna i oko 40kg prekrupe(70% kukuruza, 30 % psenice ) cisceni od nedelje do danas i odmah jedno skuvano i ukus je po sestrinoj proceni koje nije miljenik mesa super. Ulozio sam 9k dinara ne racunam struju koja je koriscena za sijalicu koja je od 21. dana samo nocu paljena, moj rad se takodje ne racuna ovo sam cuvao za svoj merak. Mortalitet je jedno pile u prvih 24h i 2 sitnija sam ostavio da malo eksperimentisem. Dosta sam naucio u ovoj temi hvala svima koji nesebicno dele svoje znanje i iskustvo na forumu.
 
pozdrav svima,evo i mojih pilica 28kom. starosti 14 dana, za sada pojeli 18kg.Gebi Jedinice i popili 2 kesice elavitola, mortalitet za sada 0%, Hubard F 15
14sgqxj.jpg
 
Da ih ne ureknem puj puj.Moj savet ti je da podignes pojilice u visini ledja.Ovo je jako nisko.Posto jedu iz valova pre nego sto im dospes nagni valov na jednu stranu,da se strese hrana u jednu stranu,pa onda dospi.Da ne bi dugo stajalo na dnu valova.Mozda to i radis al se na slici ne vidi:osmeh:Drugarski pozdrav.
 
pa nebi trebalo..nikad nije ulazila, curke prezivele u njemu, valjda ce i pilici....:sjasi:
 
Moze tu proci pacov ili slicna gamad.Dule je u pravu,al bi pre napao manje.Da ih ima vec bi primetio nestanak.Za ubuduce bi valjalo nesto preduzeti.
 
lele............sto mi nabiste sumnju sad...idem da zagradjujem,samo da priladi malo..:ppozdrav:
 
de ste narode, sto ste utihnuli nesto:haha:?:ppozdrav: nego da pitam ovako, mojih 28 mucenih pilica ce sutra pojesti i 30to kilo jedinice....znaci sa 19 dana, 30kg...koncentrata, sto je mnogo, mnogo je...:bravo: i sad ja nikako nemogu da nadjem jedinicu gebijevu ovde u Nisu, a mrzi me da idem u okolna sela da trazim...sta mislite da predjem na dvojku, jel nece biti nekih tezih posledica, u smislu slabijeg napretka, i td...posto necu da ispostujem onaj 21dan iz propspeka...Tenk ju...:ppozdrav:
 
pa, izgleda i da nije, posto ovi domaci jedu manje od ovih tovnih..tako mi se bar cini:haha:? ma ja uvek teram jedinicom do 30dana, ali sad je ovako ispalo...nema veze..hvala..pozdrav:ppozdrav: mozda je do Gebija, znam, da kada uvek hranim pilice sa gebijem, imamdosta vecu konverziju...tovim vec 6,7 godina,,,i uvek drugi koncentrat dajem, pa uporedjujem...e sad sam obrnuo krug, i gebi opet doso na red...i konverzija je bas velika...jedne godine njih 10kom.su pojeli 70kg.koncentrata, a prosk bio 2.9 cisti....neko je tu omanuo, ali ko, nezam:haha::riba:
 
Nazad
Vrh