Tovni pilići

Ja sam tako nesto davao curicima,a pilicima nisam.A sto da ne ,sve je prirodno,a sto je prirodno i lekovito ne moze da steti.U vodu jabukovo sirce,o tome je vec pisano.poboljsava cirkulaciju,razredjuje krv i posebno je pogodno za vrele dane.
 
Ljudi imam sad ja jedno pitanje, posto nisam u mogucnosti da nabavim drvenu susku, a slame nemam vise, mogu li kao prostirku da stavim, one ljuske od pasulja, komsija treso neki pasulj, pa ima dosta tih Caura, kako ih ovde vec zovu...malo da je izmrvim, i suva je dovoljno? :ppozdrav:

pozdrav Narode....evo ja ovih dana bio zauzet oko klanja pilica, pa me nije bilo...da svedem rezultate: Od 24 pileta, najtezi petlic imao,4,3kg. a najlaksa koka od 3,00kg, na kraju kada sam sve sredio ispalo je 68kg.cistog mesa... prosecna tezina mu dodje 2,80kg.sve u svemu ja sam zadovoljan. cuvao ih okruglo 7 nedelja...Prodao svo meso komsiji, i to po 275din.za kg.:ppozdrav: sad mi u cetvrtak stize nova tura.....:cool:
 
Poslednja izmena od urednika:
Jovanips , pozdravi komšiju i pitaj ga oćel' možda da se seli za Lazarevac.I ja bi da prodam moje po 275,00 din za kg(i tata bi sine).
 
hahaha, e nece da se seli..ma covek ima Nemacku penziju, platio bi on i da sam mu reko i po 500din... :osmeh:
1zx84ky.jpg


105v8ud.jpg


i2qe00.jpg
evo i golisave slicke....:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja takve rezultate jos nisam imao.::super::Doduse intenzivni tov je nesto drugo i u njemu se teze postizu vrhunski rezultati i takve kilaze za taj vremenski period.
Sve u svemu VRH i samo nastavi.::super:::ppozdrav:
 
evo udomio sam novih 40 malih brojlera, isti hibrid kao i pre, isti porizvodjac, ista hrana...pa , vdecemo rezultate, kroz neku nedelju......:osmeh:

6p48ki.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
I ja sam danas uselio nove ali samo 26 kom. nemam mesta dok ne pokoljem one curke.

@jovanips

Da ti nisi slucajno pomesao slike, pa ti je ova gore od malih pilica iz predhodne ture kada si imao 25. Ovde gore ih nema vise od 25 a kazes da si uselio 40 komada.
 
Poslednja izmena:
Ma Dule nisam, ima ih nego se nevide iza pojilice su, i po coskovima, zato deluje kao da ih ima manje...:sta: :ppozdrav:
 
Kolege drage evo da se uključim i u rad ovog dela foruma ali neko koga interesuje mišljenje vas koji se ovim poslom bavite. Naime kući smo gajili piliće za svoje potrebe, hranili smo ih sa koncentratom koiji sam ja pravio po svojoj recepturi i imali su odlične priraste i super kvalitet, ali to je sve bilo usput, do 150 pilića. Međutim čovek sa kojim dugo godina sarađujemo otvorio je u okviru svoje klanice i klanicu pilića i pošto je video piliće u jednom boksu kad je gledao tovljenike (svinje), predloži mi da sklopimo ugovor o tovu pilića, siguran otkup, cena na dan otkupa, pare na ruke. Trenutna cena koju on plaća je 123 din+PDV. E sad ja nemam vremena još i time da se bavim, trenutno radim 2 posla od kojih je jedan vikend seljak, to bi mi bio veliki napor ali po nekoj mojoj kalkulaciji na nekoliko hiljada pilića može se nešto zaraditi. Šta vi mislite da li je baš tako? Kalkulaciju sam sastavio na osnovu svog malog iskustva, s tim što bih objekat iznajmio, opremu bih trebao da kupim ili improvizujem a hranu imam. Svaki savet bi dobro došao. Koliko je pametnoupuštati se u tu avanturu? Hvala vam unapred.:ppozdrav:
E da, ovo bih radio jer na ova 2 posla trenutno ostajem na nuli, nisam alav na pare.
 
Kolege drage evo da se uključim i u rad ovog dela foruma ali neko koga interesuje mišljenje vas koji se ovim poslom bavite. Naime kući smo gajili piliće za svoje potrebe, hranili smo ih sa koncentratom koiji sam ja pravio po svojoj recepturi i imali su odlične priraste i super kvalitet, ali to je sve bilo usput, do 150 pilića. Međutim čovek sa kojim dugo godina sarađujemo otvorio je u okviru svoje klanice i klanicu pilića i pošto je video piliće u jednom boksu kad je gledao tovljenike (svinje), predloži mi da sklopimo ugovor o tovu pilića, siguran otkup, cena na dan otkupa, pare na ruke. Trenutna cena koju on plaća je 123 din+PDV. E sad ja nemam vremena još i time da se bavim, trenutno radim 2 posla od kojih je jedan vikend seljak, to bi mi bio veliki napor ali po nekoj mojoj kalkulaciji na nekoliko hiljada pilića može se nešto zaraditi. Šta vi mislite da li je baš tako? Kalkulaciju sam sastavio na osnovu svog malog iskustva, s tim što bih objekat iznajmio, opremu bih trebao da kupim ili improvizujem a hranu imam. Svaki savet bi dobro došao. Koliko je pametnoupuštati se u tu avanturu? Hvala vam unapred.:ppozdrav:
E da, ovo bih radio jer na ova 2 posla trenutno ostajem na nuli, nisam alav na pare.

*123 + PDV mala cena
*iznajmiti objekat - velika nepoznata + troskovi iznajmljivanja
*opremu kupiti -
i povrh svega toga:
*nisam sa njima neko ce to drugi da radi, jer sam zauzet drugim poslovima.

Veoma hrabro - nisam pesimista volim da ohrabrim ali ovaj put ovako:ppozdrav::ppozdrav:
 
prof.dr.Seljak

Veliki su ti rashodi druze. Iznajmljujes objekat, placas radnika, to su dva vanredna izdatka plus redovni izdaci a cena nije zavidna. Radi kako zelis ali moj iskreni savet je batali ti to ili zasuci rukave i napravi objekat pa radi sam.
 
Evo da i ja kazem svoje misljenje.Mislim da bi se uklopio u tu cenu,ali sa svojim objektom.Ako je zakup mali,mozda bi i prosao.Ima jedna druga stvar,a to je ne sigurno trziste.Kolika ce cena biti sutra.Mozda bude 160,ekstra si zaradio,ali ovo je Srbija,moze biti i 100.Ostaces duzan i Bogu i narodu.Zakon u ovom poslu je da smanjis troskove.da sam pravis hranu,da imas svoj objekat.Da imas svoju soju i kukuruz.Ostalo manje vise,pa onda da se pomolis.I tad mozes puci,al puko si svoje.Zaduzivati se je jako opasno,jel kalkulacija o zaradi ne postoji.
Jednostavno probaj da napravis dil sa tipom o nekoj ceni zagarantovanoj,pa nek on preuzme rizik.
S druge strane jesenas kad sam prodavao pilice po 100 i cak nesto i po 90,bio sam srecniji kad sam im video ledja,nego neznam kakve pare.Ocu reci ako je siguran kupac i to mnogo znaci.Vredi ga imati.Ti moras prodati i kad je dobra i kad je losa cena.
Sve u svemu ulog je veliki,moze biti i dobit i gubitak.Rizik moras preuzeti sam.:ppozdrav:
 
Hvala ljudi na savetima. Objekat sam našao, 8 000 grla u turnusu, zakup nije veliki, u objektu 2 godine nije bilo pilića. Iskreno nisam neki ljubitelj živine, to je industrija, ovo bih samo radio zbog nekog profita. Juče sam uradio kalkulaciju sa različitim varijablama, i nije to baš toliki rizik ali pošto strateški nisam voljan time dugoročno da se bavim u velikoj sam dilemi. Najgore što klaničar insistira na tome tako da u nekom slučaju možda bih mogao i oko zagarantovane cenu da dobijem. Videću još, nisam od onih koji misle da se jede sve što leti.:osmeh:
 
Nazad
Vrh