Terenska vozila za poljoprivrednike(opšta tema).

Ljudi potreban mi je brzi odgovor naravno ako neko zna odgovor.
Ispala mi je prilika da kupim vojnog terenca FIAT 1107 (fijatka) u kome je bila smještena veza.
Terenac je prešao svega 19 000km i limarija mu je ok, međutim ima neki problem sa motorom, skinuti su neki djelovi i da ne dužim.
Pošto sam našao na internetu da je ovih fijatki bilo i u dizel varijanti (ne kod nas u vojsci nego da su se dizeli proizvodili u italiji) pretpostavljam da je ubacivan neki dizel motor od nekog drugog fiata. Ako neko zna od koga bio bi mu veoma zahvalan da mi kaže?
Inače da li neko zna nešto više o ovom terencu?
Ja bi ga koristio, za lov, odlazak u planinu. Terenac je baš jeftin i ima dobru limariju, enterijer samo kad bi našao način da ubacim neki motor, ali neki sa što manje prepravki, bio bi odličan.
Fiat je ubacivao dizela od 2,5L .isti je u ardjenti i 132. ali se jako lose pokazao. u krupnju gde sam pre ziveo u fiata je ubacen dizel mercedesov iz123 .sad kakve su prepravke to neznam jer nisam zagledao

- - - - - - - - - -

Za njivu je gaz bog.po izdrzljivosti tesko mu se moze prici a ni rumunski aro nije los. naravno govorim o jeftinim dzipovima. japanci su neprikosnoveni sto se pogona tice ali i cena je zato dobra
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima jedan covek tog Fiat terenca i ubacio u njega motor iz kadeta,neki benzinac,ali ne znam koja kubikaza.On ga kupio sa 1.3 ladinim motorom pa mu bio slab,sad kaze da ovaj opelov razbija,mozda je 1.8 ili 2,0.Sto se dizela tice verujem da moze fiatov 1.9td,nije los i ima dosta snage.
 
Šta kažete na ovo?



- - - - - - - - - -
To je kampanjola kojom lovci gaze sve sto im se prohte po ataru, neobracajuci paznju da li nekome unistavaju letinu. Neznam da li bi im se svidelo da mi njima upadnemo u radionice i napravimo njima dar mar u radionicama ili njihovim firmama. Nekad se znalo kad se lovi srndac, u jutarnjim casovima dok nema nikog u ataru. Oni na ovoj kampanjoli sad love ceo dan dok nekog ne ubiju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ćiro koji je onaj terenac sa slike i jesi li ga ti sređivao?

- - - - - - - - - -

Jeste Ido baš taj,već dugo stoji tamo.Gume nisam ni gledao,čim sam video pragove pobego sam.


Nisam obracao paznju na pitanje jeste ja sam sredjivao moj Dzip a to je Uaz-Gaz 69a... Samo komplet preuradjen... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

gde Niva uspenje, retko koji terenac moze.


A ti druze isgleda da nisi probao malo (ali bar malo) ozbiljnije terence pa da vidim dal bi to tvrdio... Ja sam imao i Ladu nivu i Uaz-a istovreeno i na kraju prodao Ladu a zadrzao Uaz... Ne mislite valjda da sam prodao boljeg... Tako svi lovci misle da Lada niva i Vitara mogu da prodju gde i moj Uaz (ako ne i bolje) ali sam jednom prilikom sve razuverio da je to nemoguce... Jednostavno je ovo preveliko da se poredi sa Vitarom i Ladom... Sa ovim gumama ja se jos nisam zaglavio.... Trenutno se za njega radi posebno vitlo-cekrk (ja ga pravim) i nove gume ce da dobije i mozda jos koj cm ide na gore (podizanje) i bice ZVERINA... :osmeh:

1859321795582654218342460322n.jpg
 
Ako kome treba imam srednji dif(reduktor) za Nivu da prodam,i od Uvaza menjač sa odrađenim zvonom spojničkom i druk lezajom za Tamićov motor.Ja sam ga skino sa Šezdesetkinog motora a može i na 75-cu
 
Poslednja izmena:
Kako može isti da ostane? sigurno mora da ima neka prerada,dorada na samom ''srcu'' možda čak i celo drugo....
ustvari neznam šta vi zovete diferencijal,ako tako zovete spoljni deo(oplatu,trube,kućište ) onda ok ono sigurno ostaje isto...
 
Poslednja izmena od urednika:
Neznam oko cega se prepirete ali po postovima mislim da je upianju (potpuna blokada) diferencijala.... To postoji za odredjene tipove Dzipova ali je nisam vidjao za Nivu.... :sta:
Znam da moze na UAZ-a,na Jeep,na Patrola,na samuraja,na Vitaru ali za Nivu nisam vidjao....
 
OPAKA je to stvarcica ali i OPAKO skupa!!!!!! Za hobi voznju po terenu je stvarno nepotrebna.... Ako vec zelite da imate kako da blokirate neki od zadnjih tockova onda najbolje da odvojite rucnu kocnicu da koci zasebno levi i desni tocak...
Jer za obilazak njiva i odlazak nekad u prirodu blokada diferencijala je nepotrebna.....

Po meni da hocu da ulozim u ladu te pare sto bi dao za blokade bre bi uzeo jedno DOBRO vitlo i stavio napred i kad negde zapne tu je vitlo... A u vecini slucajeva kad se zaglavis ni blokade ne pomazu...
 
Nazad
Vrh