Tegovi za traktore

ZORAN.BNS je napisao(la):
Možda ćeš malo teže motati u mjestu. Imaš li još takvih tegova, dobri su :D

U nas se ti tegovi najbavljaju na željeznici i služe za zatezanje žica. Čini mi se da bude u prosjeku 20x25 kg kao jedan teg. Samo malo je rizično stavljati ih na traktor na vidljivo mjesto jer lako možeš da dobiješ kaznenu prijavu za otuđenje državne imovine.
 
Nažalost nemam ih više, inače stavio bih najvjerovatnije još jedan da bude ukupno 100kg, al mislim da će mi i ovo značiti prilično jer ima dobar krak sile.
Mislim da necu imati problema s tim da me neko optuži da sam ih nelegalno nabavio jer kod nas nema željeznice, a i na dalekovodima su dosta rijetki, tako da je u suštini ovaj komad željeza skoro nepoznat šta je i odakle je. To je bio stari, napušteni, drveni srednjenaposki dalekovod s drvenim stubovima i na dugim rasponima su se koristili da se izjednači sila s obe strane stuba zbog nejednakih raspona, al odosmo sad u drugu struku.
Razmišljao sam neko vrijeme da salijem od betona nekakvu verziju koja bi se stavljala na točkove kako prednje tako i zadnje. Neznam jel to iko radio?

Da li neko zna odgovaraju li tegovi za zadnje točkove s Ursusa C-335 na IMT 533?
 
:cao:Gospodine @zombi_666
Ne postoji preporučena masa tegova za opterećenje prednje osovine već se ona proračunava u zavisnosti od agregatirane mašine za taj traktor.Pošto ste Vi tehničko lice molio bih Vas da pričitate ovo uputstvo pa će Vam biti jasnije kako se odredjuje masa tegova na traktoru.Ovakvo uputstvo je isto za sva priključna vozila i obavezno se dobija uz svako od njih.
http://www.sendspace.com/file/no1p3n :cao:
 
U mom kraju ljudi to jednostavno proracunaju.Natrpaju toliko tegova napred koliko zahtjeva prikljucak nazad.Kad sj...u stelove onda ja nastupam i objasnjavam da to nevalja.
Moramo i mi mehanicari odneceg da zivimo.:ppozdrav::ppozdrav:
 
evo moji tegovi sto sam stavio na 560...
2zjgqjp.jpg

inace to su tegovi od 558 , 4x35 kg
Stavio sam ih zato sto sam prosle godine sa setvo spremacem imao jedno okretnje za za 180 stepeni na brdu, bio sam se ukopao i kako sam podigao stvspremac ne vise od 30 cm od zemlje i krenuo napred tak je se traktor propeo i okrenuo na nizbrdo. Tegovi mnogo znace a vecina ih izbegava sto opterecuju prednji trap...
 
znam da estetika ove nema nikakvu ulogu ali nisam video ružniji teg nit ružniju boju za rusa
 
Kompletan je farban kao JD,kad je bio sveze uradjen pre 5 i vise godina bio je k'o metak utegnut i sij'o se,e sad je vec boja izbledela a ja sam nocu slikao pa je to boja dobila malo cudniju nijansu pod blicem.
 
Malo je off ali da neidem u oglase pitaću ovde, ima li ko na prodaju dva tega za rakovicu 65- ticu jedan običan i jedan onaj prvi što se šafi na kolevku.
 
Evo kompletan proces izrade tega na mom traktoru.

ekq4rb.jpg


14705d.jpg


2cojzgi.jpg


2ii7pj8.jpg


6tofg8.jpg


67mhad.jpg


2m7b6ab.jpg


5u2r0z.jpg


2nki7wg.jpg


2mhhilt.jpg


25i0j91.jpg


2ilhill.jpg


kf372r.jpg


2yuf6ut.jpg


2hdvcwh.jpg


dxcn81.jpg


mt9etc.jpg


npnv6f.jpg


2n8whnp.jpg


fyh6it.jpg


2cpcopl.jpg


---------- Poruka napisana u 13:33 ---------- Prethodna poruka je at 13:31 ----------

1583ts7.jpg


fxcm1k.jpg


2n6vp95.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh