Tegovi za traktore

мирославе
такви су код мене на тафеу имају 26кг :ppozdrav:
 
Za nošenje lanaca, vidi se mali lanac na onoj zadnjoj slici. Nabavio sam i veliki, jako debeo i jak lanac koji je takodje obmotan oko rogova, može začas da zatreba na ovim mojim putevima. Slikaću ga sutra, nemam sad nijednu sliku.

EDIT

Našao sam, ipak imam jednu. Rogove sam napravio od držača motika, tzv. "pačjih nogu" sa IMT špartača.

2196mp2.jpg
 
Želim da kažem par reči o sipanju tecnosti u pneumatike.Nije problem smrzavanje to se resi .Mnogo je veci problem vulkanizerska intervencija na tom pneumatiku. Lično sam prisustvovao demontazi zadnjeg pneumatika od John DEere-a . Prvo se volkanizer izgalami na čoveka zbog težine tocka . Onda je usledilo ispustanje tekucine koja je u ovom slučaju bila kao neko trafo ulje ili nesto slično tome . Duvali su gume na neki pritisak a onda ispustali u vidu mlaza na ventil. Ta tekućina je igrom slučaja dospela u betonsku saksiju i kasnije se to cveće i osušilo. Sve u svemu mukotrpan posao . Možda zato što ovi nisu znali pravilan postupak ali iskreno ni ja ne vidim resenje pogotovo ako je tekucina ubrizgana u šlauf.:sta:
 
mbranko@ Svidja mi se teg . Trebam nesto slično da radim. Dali znas težinu m/3 betona ?
 
nisam pitao necaka da li ga je ikad vagao, jedino da se proba proracunati , litra betona ima ~2,5 kg ovisno granulaciji sljunka .sljunak je obicni (dravski).

hurli nebudu se svinule jedino mogu puknuti jer je tvrdi materijal a kako je vec izdrzao proljetno i jesensko oranje, plus skoro sva sjetva od nekih 100 jutara onda je polozio ispit.
 
Kubik suvog sljunka ima 1600 kg a mokrog 1800 tako racunaju na sljunkari u pancevu pesak 1300kg
Pa teg nije od sljunka .
Od 1m3 sljunka kad se doda 200l vode i 300 i vise kg betona i jos malo vise gvozdja dobijese 0,9m3 betona koji kad se osusi tezi oko 2000-2500kg po m3 .
Separisani 1(KEC) I iberlauf (kamenje vece od pesnice ) nisu ni priblizne tezine
 
Nazad
Vrh