Subvencije za mlečno govedarstvo

Hvala na pomoci i informacijama. A ovo je sramota nasi ministri pricaju kako je isplaceno 99,5% subvencija kako je za 2013 predvidjeno vise sredstva iz budzeta za poljoprivredu kad neko slusa sa strane ko nije u ovom poslu pomislice blago nama a realnost je ustvari porazavajuca
 
Svakako da ce biti vise para usmereno u poljoprivredu, ali ne kako mi mislimo i kako se nadamo da ce biti vise po muznom grlu po tovu po hektaru, ove godine bice ukljucena i pravna lica (firme) u subvencije tako da ce tu biti najvise povecanja isplata. Imam nezvanicnu informaciju da ce ove godine biti ukljucene i krave koje se nalaze u sistemu krava-tele i to po 20000rsd po grlu , ali da se na te krave nemoze dobijati premija za mleko. Na pitanje dali ce morati da budu u cistoj rasi ili mogu i melezi , nisam dobio odgovor.
 
I ko mene nema premije za treći kvartal, kao i subvencije za prvotelku, zahtev pred još krajem avgusta.
Vidim da u skupštini raspravljaju o subvencija, pomoći poljoprivredi, šta ti ja znam, ali me zanima nešto u vezi premije za mleko : Pominjali su da će za premiju od 7 din. po litru moći da konkurišu svi, bez obzira koliko litara predaju kvartalno, tj i oni koji predaju manje od 3001 litra po kvartalu.Ispravvite me ako sam prečuo nešto u vezi toga.
 
I ko mene nema premije za treći kvartal, kao i subvencije za prvotelku, zahtev pred još krajem avgusta.
Vidim da u skupštini raspravljaju o subvencija, pomoći poljoprivredi, šta ti ja znam, ali me zanima nešto u vezi premije za mleko : Pominjali su da će za premiju od 7 din. po litru moći da konkurišu svi, bez obzira koliko litara predaju kvartalno, tj i oni koji predaju manje od 3001 litra po kvartalu.Ispravvite me ako sam prečuo nešto u vezi toga.
Nama u ravničarskim predelima ostaje uslov 3000 litara u kvartalu, a u brdsko-planinskim bi trebali biti 1500 po kvartalu.
 
Sad pročitah i izjavu onog M.M-a u vezi tih subvencija.Pitanje je šta li oni podrazumevaju pod tim brdsko-planinskim predelima, da li sve nas južno od Save i Dunava ili će i oni iz dolina sve tri Morave, ovi iz Mačve pripasti tim ravničarskim predelima, smisliće oni neku caku...
 
Pa ne znam cudno mi je jer je on na nekih 20 km od mene , a u mojoj opstini nije moguce napraviti nikakav promet govedima bez mindjusa i plavog kartona.
Cak i da kupis tele iz stale u stalu(od komsije) nemozes ga kasnije prodati ni bilo sta drugo uraditi bez toga.
 
Nemoze ni ovde u novom sadu ja sam kupio telad na zabaljskom vasaru i nisam mogao prijaviti dolazak zato sto .....novi sad ne priznaje zabaljsku pijacu i da vidis s...a..::samo bes::::samo bes::.
 
Danas sam dobio informacije od prijatelja koji ima 200-tinak grla d
ad više ne možeš registrovati farmu u selu samo 1000 m od sela.
U selu možeš držati krupnu stoku samo 20 komada po kućnom broju.
Zna li neko nešto o ovome ili je to za sada samo mrtvo slovo na papiru.
Ko je registrovao farmu od ranije nije dužan da se pridržava ovih novih propisa:sta:
 
I ko mene nema premije za treći kvartal, kao i subvencije za prvotelku, zahtev pred još krajem avgusta.
Vidim da u skupštini raspravljaju o subvencija, pomoći poljoprivredi, šta ti ja znam, ali me zanima nešto u vezi premije za mleko : Pominjali su da će za premiju od 7 din. po litru moći da konkurišu svi, bez obzira koliko litara predaju kvartalno, tj i oni koji predaju manje od 3001 litra po kvartalu.Ispravvite me ako sam prečuo nešto u vezi toga.
Podneti su amadmani bas y vezi toga ,gledao sam skupstinu,kad bude rasprava o o tome znace se sta je prihvaceno a sta ne ovako samo nagadjamo.Trnavcevic je trazio da se isplacuje samo premija za ekstra klasu,tako da ima svega.Po meni bi terbao svako da ima subvenciju makar imo i sto litri mesecno ,ipak je i on proizvodjac pa i njega da drzava pomogne da ne proda i tu jednu kravu ,nisu svi mogucnosti da imaju vise, sto ih zakopavati.
 
Danas sam dobio informacije od prijatelja koji ima 200-tinak grla d
ad više ne možeš registrovati farmu u selu samo 1000 m od sela.
U selu možeš držati krupnu stoku samo 20 komada po kućnom broju.
Zna li neko nešto o ovome ili je to za sada samo mrtvo slovo na papiru.
Ko je registrovao farmu od ranije nije dužan da se pridržava ovih novih propisa:sta:

Ovaj zakon ako se donese i tako mali stočni fond neće opstati.
Izmeštanje manjih farmi zahteva inesticije koje iznose 10-ine hiljada eura a mi još nismo došli do tog nivoa.Veći farmeri u tom slučaju neće otkupljivati od manjih,stočni fond nego će to sve ići u klanice.
Samo neka prepisuju od zapadnih zenalja ali ako već prepisuju koje su obaveze stočara neka prepišu i šta stočar sa zapada dobije od svoje države,pa tako jedno 10-ak godina pa onda da serazmišlja o tim pitanjima.
 
Nazad
Vrh