Subvencije za mlečno govedarstvo

Samo sam dobio usmena upozorenja a za ispadanje su bili jedanput,lik koji me prijavio kopao je po putu kanal da provuce kabal a kad je zatrpao nije vratio kamen(turska kaldrma) i ostala je rupa.Normalno tu stalno ispada je se rupa siri,kad su mi dosli komunalci ja im kazem da mi ispada zbog rupe koju je kopao i da hocu da je zatrpa jer ako oni mene gone ja cu i njih i njega i na tome je ostalo............
 
Ja prolazim sa upozorenjem da izvezem stajnjak iako ga izvozim 4 puta u toku godine.U svakom slucaju komunalni inspektor izlazi na teren po prijavi koja kosta 1000 din,covek radi svoj poso ja svoj .
 
i ja imam takvih problema,dok su gradili kuće,garaže i pomoćne objekte nikom nije smetalo i nije bilo boljeg komšije od mene pošto su mogli da grade do međe i neuvlače 60cm,sad kad su izgradili svima smrdi pa me stalno prijavljuju. zato sam kupio salas i napokon se na proleće selim pa će i meni da smeta što su gradili na među.:osmeh:
 
Nemogu nista oni sa tim prijavama samo navlace mrznju, stoka se cuva na selu.Ovaj moj komsa cigan se poziva na to da su oni kao nacija ugrozeni,pa ako su ugrozeni ajde da ih zatvorimo u rezervate da ih sacuvamo,kazu decenija roma, pa procice im i ta njihova decenija. A sta posle?
 
Neso nije to tako , ljudi se zale jer im smrad od stajnjaka prolazi kroz kucu, ves im upija smrad i onda kad kroce gradom ili selom sve se osecaju na tvoj stajnjak , ali za razliku od njih stajnjak je miristan, dali si imao priliku da se vozis javnim prevozom pa kad udje takav lik i digne ruke kako bi se drzao za sipku, a oko njega se automatski pravi prazan prostor.
 
:haha::haha: e vala baš tako kako si napiso.Kod nas u poštu ne smeš ući kada se deli socijala ili dečiji smrad ubija štala ti dođe ko da si ušao u parfimeriju.
 
Ali moramo priznati da smrdi mi smo vec navikli na to ali ima gda se dve kuce granice sa oborima pa kad komso izade da sedne na terasu ili izluftira sobu on uvuce jos gore trebalo bi malo paziti kad se rade objekti..I ja sam sagradio stalu sto metara dalje od kuce da mogu da otvorim prozor..::namigivanje::
 
[h=1]Parlamentarci raspravljaju o mleku[/h] 28. januar 2013. 16:10 > 16:13

Poslanici Narodne skupštine iz redova DS i DSS predložili su ukidanje a iz SVM i SNS smanjenje predloženog donjeg limita za dobijanje premije za mleko.
v275960p0.jpg

Prema predlogu zakona proizvođač mora da preda 3.000 litara mleka po kvartalu da bi dobio premiju, SVM i SNS predlažu da smanjenje tog limita na 2.000, odnosno 1.200 litara, dok DS i DSS predlažu potpuno ukidanje bilo kakvog praga za premije.

Usvajanje predloženog rešenja, kako su istakli tokom pretresa amandmana na Predlog zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju, dovešće do smanjeja stočnog fonda i destimulacije proizvodnje mleka.
http://www.mondo.rs/s275960/Info/Ekonomija/Parlamentarci_raspravljaju_o_mleku.html
 
Izgleda da njima fali malo prakse.Kneževićevo mišljenje da stočar koji ne ispuni kvotu ne treba da dobije premiju je dokaz neznanja.Pa poenta je baš u tome što ako dobije premiju onda će težiti povećanju proizvodnje a ne dobijanjem gubi volju.

Gledajući Rasima Ljajića sinoć došao sam do zaključka da vlast uopšte ne zna kakva je realna situacija.Ako se vlast druži sa onima koji imaju oni misle da imaju svi.Takav način razmišljanja nas ne vodi nigde.
 
ne znam gde ce samo naci pare za sve te stvari,a najgore od svega je sto oni raspravljaju o zakonu o subvencijama a da nam iste ni za proslu godinu nisu isplatili a svi vrlo dobro znamo da je godina bila malo je reci katastrofalna,zemljo otvori se..

- - - - - - - - - -

i jos kaze da je isplaceno 99,6% od prosle godine,pa ovi lazu gore nego oni pre njih,sve je to ista banda neznalica i nestrucnih ljudi..
 
A dali su i kukuruz stocarima kako bi lakse podneli susnu godinu i sve su dali, e mamicu im lopovsku kad bi ih proveo samo jedno namirivanje kroz stalu ,muzi ,cisti vuci slame , daj silaze, vuci bale deteline , poj telad itd nebi oni uopste ni raspravljali o mleku i kravama, nego cim bi se pomenula krava svi bi jednoglasno rekli dajte im sve sto traze samo da mi neidemo ponovo u stalu. Ovako oni znaju da odrede potrebnu kolicinu mleka da bi se ostvarila premija,alo dajte premiju svim stocarima bez obzira koliko krava ima i koliko mleka predaje.
 
a o tih cuvenih 500kg kukuruza ne bih mnogo da pricam,krave su ga tako u slast pojele da im sve nije bilo dobro,u normalnoj zemlji bi se za takve lazi javno izrecene islo u zatvor a ne bi se sepuri na televiziji!!!
 
Što se tiče neisplaćenih premija ministar Dinkić ima idealno rešenje za sve kojima država duguje premije.
Odnosno biću kratak sav dug planira da prebaci na vaše poreske obaveze,ZDR i PIO. Ko ima previše uplaćivaće mu se avansno tako da veliki proizvođači mogu očekivati da će im se isplatit do 40 godina radnog staža i da će se stvoriti uslovi da isti odu u penziju iako možda imaju svega 25-30 godina.

Zar ste sumnjali u Dinkića?????
mala šala naravno,samo da vam ne otpišu premije ko kamate za doprinose.
 
Ljudi sta da radim?Jebu me za premiju zato sto sam ja bio noslilac gazdinstva,kao i vlasnik krava a matori clan.Prosle registracije morao je matori biti nosilac jel je zemlja na njemu kao i pio,da sam ostao ja placali bi dva pia,Racun u banci je ostao moj i uplacivali su mleko na njega ali ne i premiju,koju nisam dobio od marta meseca.Razlog toga je bio taj sto su krave na matorom a nema racun u toj banci sad sam sve to resio ali izgleda da i dalje od premije nema nista.Nadam se da sam bio jasan ako nisam nema ni veze :haha:dali ima neko slican problem?
 
ljudi nima je problem kako da podignu stočni fond ni jednu kvotu nemogu da ispune pa se gube.oni predhodni uništiše sve, a u praznu kuću sve hvali,zato jednog seljaka koji svaki dan drzi vilu bez fakulteta jer taj nije naučio da krade nego da radi izvolte u skupštinu oblast stočarstvo drugi voće.gledajte paradoks uopšte za sve grane mleko se uvozi a premiju nedaju za zivu glavu pa te pare za uvoz daj seljaku i etoti sve. ne islati im se seljak al se isplati uvoz.prosto pitanje kako se isplati nemcima da seje a nama ne prosto pitanje,, seljak za ministra,,
 
@Grunt meni duguju 2 krartal bas iz tog razloga,preveo sam krave na mene platio 3hiljade po kravi i poslao im jos u oktobru,rekli su mi da je to sve proslo i da je dokumentacija u redu i kao bice para kad pusti ministarstvo. Mada posteno ja sam se i oprostio od tog kvartala..
 
Nazad
Vrh