Subvencije za mlečno govedarstvo

To je sve ok dok njih par ima,ali kad bi nas 70% tako radilo nebi nikom mogao prodati nista...
 
najbolje je direktna veza prodavac-kupac , prodaja kod kuce je najbolja prodaja, a sad vec za pijac, treba jedan sa dozvolom ukucanin voljan da tamo stoji, treba drugi u stali i na sirenju sira, treci na njivama da bi to funkcionisalo...

sa prodajom sira pekarama bi mozda i moglo al po sistemu ja tebi sir ti odmah pare, al i cena je manja, a pri predaji mleka na otkup taj posao se svodi na izruci u uredjaj i misli na druge stvari a pare najmanje...

svaka organizacija zahteva odredjeni broj ljudi koji je potreban da se angazuje da bi to bilo uspesno i svaka ima svoje specificnosti, sad ni svako domacinstvo nema iste mogucnosti ni sto se tice ljudi ni sto se tice njihovog vremena koje su voljni da posvete odredjenom poslu, tako da je izbor relativna stvar
 
Ja imam sad 12 krava muzni i prodam sav sir sve unaprijed prodam napijacu idem i dijelim, jos mi dolaze kuci i tu prodajem ma mogo bi prodati i kad bi imao i 20 muzni krava cak mozda i vise.

- - - - - - - - - -

Ja imam sad 12 krava muzni i prodam sav sir sve unaprijed prodam napijacu idem i dijelim, jos mi dolaze kuci i tu prodajem ma mogo bi prodati i kad bi imao i 20 muzni krava cak mozda i vise.
 
Znam jednog farmera iz okoline Novog Sada, ima 30 grla HF i svo pomuženo mleko siri i prodaje. Pravi od mladog sira za pekare do kačkavalja i trapista za eksluzivne restorane u NS. Plus radi zemlju, ne staje momak, samo radi i spava, ali ima prihode duplo veće nego da prodaje nekoj mlekari. Sve je stvar izbora, mislim da kroz kvalitetne proizvode mnogo bolje se prođe na pijaci nego sa mlekarom. Takođe jedan farmer iz Zrenjanina ima 10 vrhunskih simentalskih krava, deo mleka prodaje ispred kuće, na večernjoj muži u dvrorištu je ko na žurci, u svakom momentu je 15 ljudi čeka na mleko, cena 55 din, plus sirevi koje prodaje na pijaci. Mislim da je to pun pogodak za manje proizvođače, izbegnu razno razne nakupce, potrošači dobijaju jeftinije proizvode, samo da se vodi računa o kvalitetu i ne može da se propadne.

Sigurno ima i takvih slučajeva,verovatno se radi i o zdravijem okruženju.I ja prodam 20-25l od kuće ali ostatak moram da predam mlekari.Sistemi vrednosti su se poremetili i neće kupovati mleko od nas nego će otići u prodavnicu i za iste pare znate i sami šta kupiti.I zato nam deca odrastaju u startu sa nezdravom hranom i niko drugi nije kriv nego sami potrošači.
 
Zato što su ljudi budale, uvek je pametnije uzeti od čoveka koga poznaješ nego u radnji puno aditiva. Ja poznajem 5 ljudi koji se bave preradom mleka sa svog gazdinstva i mnogo bolje prolaze od nas koji prodajemo Imleku. Samo čika Jova je u pravu, malo je teža organizacija ali se isplati i te kako.
 
Zato što su ljudi budale, uvek je pametnije uzeti od čoveka koga poznaješ nego u radnji puno aditiva. Ja poznajem 5 ljudi koji se bave preradom mleka sa svog gazdinstva i mnogo bolje prolaze od nas koji prodajemo Imleku. Samo čika Jova je u pravu, malo je teža organizacija ali se isplati i te kako.

U svemu tome je najteže obezbediti stalno tržište.Kada se to obezbedi,nije lako ali ide.
 
zvao sam pre par dana upravu z aagrarna placanja u Sapcu kraj save i rekli mi da su subvencije odobrene i da je 13-og decembra poslat zahtev za isplatu ali do dana danasnjeg nema ni dinara kao ni drugog dela za gorivo
 
postovani poljoprivrednici meni jos uvek nije stigla subvencija za umaticena grla inace rec je o ovcama ,zvao sam sabac i rekli su da isplta za 2012 nije ni pocela i da ce poceti kada dinkic otvori trezor, ali vidim da su neki od vas dobili subvencije pa me interesuje da li ima jos nekog kome novac nije isplacen.A od koristi bi mi bio i vas savet koju sluzbu zvati za informaciju
 
Uprava za agrarna placanja Sabac 015-367-520 br tel zoves i pitas gde se nalazi tvoj predmet za umaticene krave.:ppozdrav:
 
imi jos nismo dobili,predmet prosao 22.decembra ali para nema,kao trezor se otvara 15.januara pa posle toga kad se napuni malo budzet...sramota,gde mi zivimo.
 
Nazad
Vrh