Subvencije za mlečno govedarstvo

Dejanjika

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
95
Danas sam čuo u selu da su ukinute subvencije za prvotelke koje su prošle godine bile oko 12000 dinara po grlu.Ako je to tačno, pitam se šta je sledeća mera ka blagom uništavanju govedarstva u ovoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu.

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376
Odg: Subvencije za prvotelke

Dejanjika je napisao(la):
Danas sam čuo u selu da su ukinute subvencije za prvotelke koje su prošle godine bile oko 12000 dinara po grlu.Ako je to tačno, pitam se šta je sledeća mera ka blagom uništavanju govedarstva u ovoj zemlji seljaka na brdovitom Balkanu.
dobro si čuo od sad će davati 12000 po kravi koja je umatičena i kojoj se zna poreklo (mati otac)
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236673926[/time]_________________________________________________
orljevacka je napisao(la):
Ja jos nisam dobio subvencije za prvotelke od prosle godine. Neznam kad ce biti i dali ce uopste biti.
kako to meni su isplatili još u novembru 2008 ja nisam dobio za bikove

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

to ćeš da sačekaš kao i ja za 30 bikova

N

neshasba

Guest

u mom kraju uzimaju pare za vodjenje maticnih knjiga tj. prilikom predaje za subvencije (za prvotelke i ostala grla) uzimaju 20% (2500) avansno ::lose::

zanima me da li ovo mogu raditi sam i kome da se obratim

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

uu skupo kod mene je 1200din ,po meni da nemožeš

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947

Kod nas je bilo 20 %. Ja dobio subvencije za prvotelke za zadnji kvartal 2008. pre neki dan. Za bikove djoka!

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

ja danas dobio papire za subvencije za prvotelke i to samo za 3 od 8

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947

Meni su juce isplatili za zadnju i dobio sam resenja. Kaze mi lik sto mi vodi papire da ce ovih dana biti i onih 5600 po kravi sa HB brojem.

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947

Izgleda. Recice na kraju da se bikovi nisu potpisali na fotokopiji pasosa, te nam ne mogu isplatiti novce.

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

ta mani ih meni inspektor nije udario pečat na zadnjoj strani kartona pa su vratili sve ali opet sam poslao i sad je valjda prošlo daj bože

Učlanjen(a)
22 Jan 2009
Poruka
3.947

Isto i meni, pa sam im odneo. I zamisli oniposlali ponovo dopis kako nisu overene kopije i sa druge strane. Najeb'o sam im se mame tamo u ministarstvu. Ispalo da nisu ni pogledali dal sam dopunio dokumentaciju.

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

ma od mene su popizdili svaki dan ih zovem pa stalno biće biće a para ni od korova

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376
Odg: KAD CE SUBVENCIJE

ja sam već odavno dobio ,jel vam bio inspektor kad on pogleda dokumentaciju za neke 3 nedelje dobijate pare

ivanm

Član
Učlanjen(a)
25 Okt 2009
Poruka
606
Odg: KAD CE SUBVENCIJE

Hvala Todore prijatelju,
i ja sam cuo da je otprilike takva procedura, ali jedno je sta onu pokusavaju da nam uvale kao zvaku, a druga je stvar kako stvarno rade.Znas, nigde nije navedeno da je to procedura.
Pa dobro, ako si ti tako dobio novce, verovatno su i drugi? A po toj logici cu verovatno i ja dobiti uskoro.

Vrh