Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Čitam dok radim. Nije mi taj deo jasan...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
A povrtari, a voćari? Koje sertifikovano seme? Bilo je reči i o đubrivu, pesticidima (nešto kao, dogodine po 28k), ništa od toga...
Bilo je reči i da je Srbija ekonomski tigar ali je dogovoreno isključivo samo seme (vlast je to predložila i nije htela za dugo da čuje) i potpisano je to isto.
Šta su pričali u tvom udruženju ?
 
Jedno pitanje Srdjane.Ženin otac nije imao aktivno gazdinstvo kada su se predavali zahtevi za osnovni podsticaj u biljnoj proizvodnji a samim tim nije ni dobio subvenciju...Ima li on pravo na ovu subvenciju od 10000 za seme?Pozdrav i hvala unapred na odgovoru.
Sami ste dali odgovor na postavljeno pitanje (Naravno ako je za 2024)​

:confused::nono:

Ostvariće pravo na tu subvenciju tek 2025.​
Meni jedno nije jasno. Da li će sad ovih 10k ići po automatizmu spram podataka od proletos ili će biti javni poziv?

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Ide automatski (Svi koji su dobili 18.000)​
Koliko sam shvatio ovih 10000 automatski, a za sledeću godinu za seme će biti javni poziv.
Da tačno ::svaka cast:::bravo:

 
Da li si ti pao sa kriške i li se praviš blesav ?
Dobro znaš da je vlast nametnula ,,do 17.000" u Kisaču na pregovorima, da su neka udruženja uspela da dobiju potpis na to.
Pošteno i moralno je da se to ispoštuje, bilo gde u svetu i za bilo šta.
Svaki dan sve više uviđam da živim u državi sa ljudima kojima reč i ugovor nema težinu, sa ljudima koji su spremni da budu nemoralni za šaku dinara ali ,,majkemi biće odmah".
Ja se lično stidim svojih sugrađana, zato može kod nas da se desi konfiskacija, obaveza, Goli , Vučić i td.
Dal si ti normalan, sabio si 60 godina u **greška i dalje ne znaš u kojoj državi živiš i kakva nam je vlast, pa nije ti ovo Švajcarska, pa ovde se ni veći sporazumi, ugovori i dogovori nisu ispunili, i sčim će da ih nateraš, sa 200 traktora, mož nas muvalom rasterati, udruženja nemogu da se slože, od 2022 se samo osipa podrška sve zbog nesloge (neke alavosti, nekih principa), tad je bilo neke snage i energije ali su neka udruženja radi svojih ubeđenja i pobuda sjebala sve i mnogi su se razočarali, Nemci srušili pola Nemačke i opet nisu dobili šta su hteli, na visoko se puca al sa praznim oružjem.Sobzirom na neslogu za ove 2 godine je urađeno podosta u odnosu na predhodnih 12 godina a može još bolje da smo organizovaniji.

I dosta više o tom tvom poštenju i moralisanju kako treba kad i od tebe ima bolji i pošteniji.
 
Dal si ti normalan, sabio si 60 godina u **greška i dalje ne znaš u kojoj državi živiš i kakva nam je vlast, pa nije ti ovo Švajcarska, pa ovde se ni veći sporazumi, ugovori i dogovori nisu ispunili, i sčim će da ih nateraš, sa 200 traktora, mož nas muvalom rasterati, udruženja nemogu da se slože, od 2022 se samo osipa podrška sve zbog nesloge (neke alavosti, nekih principa), tad je bilo neke snage i energije ali su neka udruženja radi svojih ubeđenja i pobuda sjebala sve i mnogi su se razočarali, Nemci srušili pola Nemačke i opet nisu dobili šta su hteli, na visoko se puca al sa praznim oružjem.Sobzirom na neslogu za ove 2 godine je urađeno podosta u odnosu na predhodnih 12 godina a može još bolje da smo organizovaniji.

I dosta više o tom tvom poštenju i moralisanju kako treba kad i od tebe ima bolji i pošteniji.
Država i vlast su onakvi kakvi su građani, a mi smo moralne nakaze, što se opet pokazalo. To su činjenice, sviđalo se to nekom ili ne. Mene lično je sramota ovih sada Srba, čast izuzetcima.
Šta ti imaš protiv mog pisanja i pištenja ? Molim konkretno koja moja reč i koje moje delo su prevara, laž ili zla namera ?
 
Dal si ti normalan, sabio si 60 godina u **greška i dalje ne znaš u kojoj državi živiš i kakva nam je vlast, pa nije ti ovo Švajcarska, pa ovde se ni veći sporazumi, ugovori i dogovori nisu ispunili, i sčim će da ih nateraš, sa 200 traktora, mož nas muvalom rasterati, udruženja nemogu da se slože, od 2022 se samo osipa podrška sve zbog nesloge (neke alavosti, nekih principa), tad je bilo neke snage i energije ali su neka udruženja radi svojih ubeđenja i pobuda sjebala sve i mnogi su se razočarali, Nemci srušili pola Nemačke i opet nisu dobili šta su hteli, na visoko se puca al sa praznim oružjem.Sobzirom na neslogu za ove 2 godine je urađeno podosta u odnosu na predhodnih 12 godina a može još bolje da smo organizovaniji.

I dosta više o tom tvom poštenju i moralisanju kako treba kad i od tebe ima bolji i pošteniji.
👏👏👏👏👏👏👏
Ни додати ни одузети свака ти је ко у Његоша! 👍
 
Ko će čuvati račune do sledeće godine, mnogo ljudi i ne traži da im se upiše BPG na račun kad kupuju seme, jer ne znaju da treba ili zaborave?!
Računi izblede, izgube se. I zašto sam se zezao sa upisom BPG za kukuruz i čuvao račune do sada, ako nije trebalo?!
To su jako lepo smislili da bi što manje isplatili, mnogo ljudi neće imati račun, ni fizički, ni sa brojem gazdinstva.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
А како су некада чували рачуне од горива? Сад одједном нико то не чува сви их бацају чим оду из задруге или пољо апотеке?
 
Država i vlast su onakvi kakvi su građani, a mi smo moralne nakaze, što se opet pokazalo. To su činjenice, sviđalo se to nekom ili ne. Mene lično je sramota ovih sada Srba, čast izuzetcima.
Šta ti imaš protiv mog pisanja i pištenja ? Molim konkretno koja moja reč i koje moje delo su prevara, laž ili zla namera ?
Preterivaš malo Slavko, 2022 na protestima si doterao torpeda 9006 i parkirao ga ispred APR-a i nisi ga pomerio tokom cele blokade, ja znam da ti nisi za blokade (nisam ni ja ) ali šta smo mi ostali onda bili, budale što smo blokirali i slušali tamo neke organizatore, ako jedemo govna onda jedemo svi, najlakše bilo parkirati traktor i švrćkati po Novom Sadu i bio na protestu.Samo bilo je i gorih, provozali se sa traktorima do NS slikali i kući tako da polako sa čojstvom i junaštvom i poštenjem.
 
Ko će čuvati račune do sledeće godine, mnogo ljudi i ne traži da im se upiše BPG na račun kad kupuju seme, jer ne znaju da treba ili zaborave?!
Računi izblede, izgube se. I zašto sam se zezao sa upisom BPG za kukuruz i čuvao račune do sada, ako nije trebalo?!
To su jako lepo smislili da bi što manje isplatili, mnogo ljudi neće imati račun, ni fizički, ni sa brojem gazdinstva.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
bas si umorio od cuvanja racuna
fascikla i u fioku i negledas na njega pola godine

verovatno izbledeo od mraka :haha:

istina je da ga ni nema pa sad ako zaista daju na psenicu,jecam i repicu problem

prolecne kulture ces svakako kupiti do aprila sledece godine,poziv dogovoren do kraja aprila pa ako ti izblede za mesec ili 2 jbg,nisi imao srece sa kasom,slabo mastilo bilo
 
Ma nije ti problem oko računa...teško je fiktivnim gazdinstvima da baš sada nabave račune😁
 
Nazad
Vrh