Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

posto je navodni rok za sert. seme kraj aprila 2025 u to ulazi setvena struktura iz sezone 2024/25 jer ces da bi se prijavio za onovne subvencije po hektaru od 18hilj,moras da potvrdis aktivni status vec u martu a tada ces vec napisati setvene kulture na parcelama

niko ne kupuje seme da bi ga drzalo u vreci u supi
Pricam o jesenjoj setvi psenice, jecma i repice. Od kad ce vaziti racuni??
 
Ne znam zašto se potenciralo na kupovinu semena i podnošenje računa, semenari će i na proleće podići cene čisto da nam pomognu da potrošimo to što treba da dobijemo, komplikujemo bez potrebe a sve zato jer nam je malo a do juče nismo imali skoro ništa, šta fali 28000din odjedared i deo akcize, šta, malo, nemože nama niko nadavati, što na primer za tu razliku od 7000din po ha nije stavljena tačka kupovina zemlje na kredit gde bi država platila deo ili svu kamatu a mi glavnicu i da zemlju mogu kupovati samo registrovana gazdinstva, eto primer.Ja bi ukinuo subvencije za kupovinu mehanizacije, ionako to ide u korist prodavaca mehanizacije i uglavnom kupuju jedni te isti (neravnopravna raspodela sredstava), lepo nek država finansira kamatu i kredit na više godina a ako može i PDV da umanji pa nek svako ima ista prava prilikom kupovine, svašta nešto može da se predloži, nemora samo keš ali no.
Za ovo zadnje se slazem, ali onih 28 000 ce dobiti mnogi koji svoju zemlju daju u zakup.
 
Pricam o jesenjoj setvi psenice, jecma i repice. Od kad ce vaziti racuni??
Pa kad si kupio brate mili
Nisi kupio seme jecma u maju 2024 nego u septembru ili oktobru 2024

Isti tako i repicu nisi kupio u novembru jer je tada vec nisi ni sejao sigurno

Sve lako shvatljivo ako se hoce a isto taoo sve je vezano za e agrar pa je tesko manipulisati
 
Ne znam zašto se potenciralo na kupovinu semena i podnošenje računa, semenari će i na proleće podići cene čisto da nam pomognu da potrošimo to što treba da dobijemo, komplikujemo bez potrebe a sve zato jer nam je malo a do juče nismo imali skoro ništa, šta fali 28000din odjedared i deo akcize, šta, malo, nemože nama niko nadavati, što na primer za tu razliku od 7000din po ha nije stavljena tačka kupovina zemlje na kredit gde bi država platila deo ili svu kamatu a mi glavnicu i da zemlju mogu kupovati samo registrovana gazdinstva, eto primer.Ja bi ukinuo subvencije za kupovinu mehanizacije, ionako to ide u korist prodavaca mehanizacije i uglavnom kupuju jedni te isti (neravnopravna raspodela sredstava), lepo nek država finansira kamatu i kredit na više godina a ako može i PDV da umanji pa nek svako ima ista prava prilikom kupovine, svašta nešto može da se predloži, nemora samo keš ali no.
Da li si ti pao sa kriške i li se praviš blesav ?
Dobro znaš da je vlast nametnula ,,do 17.000" u Kisaču na pregovorima, da su neka udruženja uspela da dobiju potpis na to.
Pošteno i moralno je da se to ispoštuje, bilo gde u svetu i za bilo šta.
Svaki dan sve više uviđam da živim u državi sa ljudima kojima reč i ugovor nema težinu, sa ljudima koji su spremni da budu nemoralni za šaku dinara ali ,,majkemi biće odmah".
Ja se lično stidim svojih sugrađana, zato može kod nas da se desi konfiskacija, obaveza, Goli , Vučić i td.
 
Je l' ste vi svi predali račune semena pšenice i kukuruza ili? Pošto mi komšija kaže da je on odneo i uveli mu tamo, a ja sam bio i rekli mi da neće to još. Svakako nema ni opcije tamo na eAgraru za to, ili barem ja nisam video, a još i Srđan reče da isplata za to neće do aprila, znači, ne moramo još da predajemo?
 
Je l' ste vi svi predali račune semena pšenice i kukuruza ili? Pošto mi komšija kaže da je on odneo i uveli mu tamo, a ja sam bio i rekli mi da neće to još. Svakako nema ni opcije tamo na eAgraru za to, ili barem ja nisam video, a još i Srđan reče da isplata za to neće do aprila, znači, ne moramo još da predajemo?
  • Usaglašeno je da će Ministarstvo poljoprivrede isplatiti dodatnih 10.000 dinara svima koji su ostvarili pravo na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2024. godini, u roku od 30 dana, računajući od dana potpisivanja ovog sporazuma.
Ovo znači da neće trebati računi za ovu godinu (Svako ko je dobio subvencije za "Osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2024. godini" dobiće i za Sertifikovano seme ali samo 10.000 a ne 17.000 dinara).
  • Ministarstvo se obavezalo i da će se izmenom Zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju propisati regres za sertifikovano seme u iznosu do 17.000 dinara po hektaru, da će javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na regres za sertifikovano seme biti raspisan najkasnije do kraja aprila 2025. godine i da će se isplatiti svi uredno podneti zahtevi u roku od 30 dana, a da će svi uredno podneti zahtevi za osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2025. godini, u iznosu od 18.000 dinara po hektaru, biti isplaćeni najkasnije do 1. aprila 2025. godine.
Ovo znači da će trebati računi (Sačekajmo pravilnik ali svakako je rečeno da će trebati računi i to će ići preko softverskog rešenja eAgrar).


Prva objava što sam objavio ovde će svakako biti objavljena i na oficijalnim stranicama​






 
Poslednja izmena:
  • Usaglašeno je da će Ministarstvo poljoprivrede isplatiti dodatnih 10.000 dinara svima koji su ostvarili pravo na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2024. godini, u roku od 30 dana, računajući od dana potpisivanja ovog sporazuma.

  • Ministarstvo se obavezalo i da će se izmenom Zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju propisati regres za sertifikovano seme u iznosu do 17.000 dinara po hektaru, da će javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na regres za sertifikovano seme biti raspisan najkasnije do kraja aprila 2025. godine i da će se isplatiti svi uredno podneti zahtevi u roku od 30 dana, a da će svi uredno podneti zahtevi za osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2025. godini, u iznosu od 18.000 dinara po hektaru, biti isplaćeni najkasnije do 1. aprila 2025. godine.
Zašto bi ispoštovali u 2.25-toj, kada je sve isto potpisano i nije ispoštovano u 2.024-toj ?
Šta ih sprečava da opet ne ispoštuju ? Možda tastatura ratnici i večni kritičari (kao Šešelj) ?
 
A povrtari, a voćari? Koje sertifikovano seme? Bilo je reči i o đubrivu, pesticidima (nešto kao, dogodine po 28k), ništa od toga...
Dogodine je bio predlog 28k

Dogovoreno je sledece 18k u aprilu i kasnije za sertifikovano seme javni poziv


Da li neko ima uopste udruzenje povrtara i vocara i da je bio na sastancima?
 
Zašto bi ispoštovali u 2.25-toj, kada je sve isto potpisano i nije ispoštovano u 2.024-toj ?
Šta ih sprečava da opet ne ispoštuju ? Možda tastatura ratnici i večni kritičari (kao Šešelj) ?
gidra%C5%BEika-pavlovi%C4%87nemam-pojma-ne-znam-i-dont-know.gif


Tu sada već ne mogu da vam odgovorim pošto sam Hier Žika Pavlović kaže (Ne znam).
 
Srdjan01 da li racuni iz ove godine za psenicu ce vaziti u sl godini po novom za sertifikovano seme?
Zbog cega je uvedeno ono polje u eAgraru za pesticide? Sta se tacno tu radi?
 
Meni jedno nije jasno. Da li će sad ovih 10k ići po automatizmu spram podataka od proletos ili će biti javni poziv?

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
  • Usaglašeno je da će Ministarstvo poljoprivrede isplatiti dodatnih 10.000 dinara svima koji su ostvarili pravo na osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2024. godini, u roku od 30 dana, računajući od dana potpisivanja ovog sporazuma.

  • Ministarstvo se obavezalo i da će se izmenom Zakona o podsticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju propisati regres za sertifikovano seme u iznosu do 17.000 dinara po hektaru, da će javni poziv za podnošenje zahteva za ostvarivanje prava na regres za sertifikovano seme biti raspisan najkasnije do kraja aprila 2025. godine i da će se isplatiti svi uredno podneti zahtevi u roku od 30 dana, a da će svi uredno podneti zahtevi za osnovne podsticaje u biljnoj proizvodnji u 2025. godini, u iznosu od 18.000 dinara po hektaru, biti isplaćeni najkasnije do 1. aprila 2025. godine.



Prva objava što sam objavio ovde će svakako biti objavljena i na oficijalnim stranicama​






Jedno pitanje Srdjane.Ženin otac nije imao aktivno gazdinstvo kada su se predavali zahtevi za osnovni podsticaj u biljnoj proizvodnji a samim tim nije ni dobio subvenciju...Ima li on pravo na ovu subvenciju od 10000 za seme?Pozdrav i hvala unapred na odgovoru.
 
Nazad
Vrh