Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Teško u skorije vreme. Sve te odluke moraju da se na nekoj instanci ozvaniče i to pod uslovom da je papirologija već pripremljena. Sredina novembra u najboljem slučaju.
 
pa ova udruzenja koja su potpisala sporazum iz jula(7 udruzenja koja su bila,neka bila protiv toga ali potpisali koliko sam shvatio) se drze da se ispostuje to potpisano sto znaci pare samo sa racunima i pravdanjem

ocigledno sva ostala udruzenja koja nisu potpisnici tog sporazuma iz jula su odmah za pare i to svima po 10hilj po hektaru


zanimljivo da je stig opet van nekog zajednickog dogovora kojem svi teze

ako je razumeti poruku njihovog predstavnika


takodje izgubilo se vec 2 nedelje i od ponudjenih 10hilj tako da i ta isplata je mozda mogla vec da bude a ovako i ako se to dogovori na kraju pre polovine novembra para nema,kada ce setva vec biti gotova a vecinom i zimsko uradjeno(bez osnovnog djubrenja jer se para nema)
 
pa ova udruzenja koja su potpisala sporazum iz jula(7 udruzenja koja su bila,neka bila protiv toga ali potpisali koliko sam shvatio) se drze da se ispostuje to potpisano sto znaci pare samo sa racunima i pravdanjem

ocigledno sva ostala udruzenja koja nisu potpisnici tog sporazuma iz jula su odmah za pare i to svima po 10hilj po hektaru


zanimljivo da je stig opet van nekog zajednickog dogovora kojem svi teze

ako je razumeti poruku njihovog predstavnika


takodje izgubilo se vec 2 nedelje i od ponudjenih 10hilj tako da i ta isplata je mozda mogla vec da bude a ovako i ako se to dogovori na kraju pre polovine novembra para nema,kada ce setva vec biti gotova a vecinom i zimsko uradjeno(bez osnovnog djubrenja jer se para nema)
I seje se i đubri se.Prvi baš poseju oni koji se najviše bune.Ko je odustao od setve :unsure:
 
Нпр Сава Центар је изграђен огромним делом средстава баш из тог ПИо фонда...
То је нормално. Тако се бране средства ПИО од инфлације. Да је све у ефективи могли би пензионери да глођу коске (ако имају зубе).
ПИО би могао да уложи и у кредите пољопривреди али то спада у високи ризик и нема говора о томе.
 
Da pokusam da pojasnim ovim nepoljoprivrednicima , hobi poljoprivrednicima ali u pravom smislu i ljudima sa strane .
Mi u poljoprivredi ocekujemo i trazimo subvencije ,ne zato sto smo posebno ugrozena grana privrede,ne zato da dobijemo milostinju ,ne zato sto mi punimo budzet manje ili vise , ne zato sto smo drski pa blokiramo puteve , .... nego samo zato sto ih dobijaju oni koji nam konkurisu , u drzavama u okruzenju i zato sto je zakonom predvidjen minimalan procenat budzeta koji mora da ide za poljoprivredu.
 
Nazad
Vrh