Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

ja sam budala ozbiljna kad vidim sa kime se raspravljam u temama

ako mislis da svaki poljoprivrednik u srbiji treba da dobije gotovo pa besplatno seme po hektaru suncokreta,kukuruza ili uljane repice(bila susa ili ne) svaka ti cast

pa ako se dogovore za 10hilj dobices itekako lepe pare u dzep,ni kriv ni duzan
A sto ti mislis da ne treba, zasto je seme zita nesto posebno
 
Brljaš bez veze.
nisi ocigledno svestan sta to sve povlaci za sobom ako ce drzavva da ti kupuje seme
direktna po hektaru,seme,nafta...ostaje ti samo hemija

A sto ti mislis da ne treba, zasto je seme zita nesto posebno
nije samo zito opet ti kazem

al kad si ti zapeo za zito,razlog je jer isti nemoras da kupis da bi posejao
imas sa njive,kupis defender,tretiras i posejes

ukapiraces jednog dana
 
Pa jel se zna šta, dali ima nekih pregovora sa ministarstvom? Najgora moguća opcija je ta što se pare još čekaju, a setva u punom jeku.
 
Znaš li uopšte šta je bio početni zahtev u pregovorima i kako se uopšte došlo do tih 17000/ha.To je kupovina vremena od strane vlade i eto uspeli su zahvaljunući nama da kupe 1.5 godinu.
 
nisi ocigledno svestan sta to sve povlaci za sobom ako ce drzavva da ti kupuje seme
direktna po hektaru,seme,nafta...ostaje ti samo hemija


nije samo zito opet ti kazem

al kad si ti zapeo za zito,razlog je jer isti nemoras da kupis da bi posejao
imas sa njive,kupis defender,tretiras i posejes

ukapiraces jednog dana
Smesan si ko bioskop, ajd kazi vec jednom sta je jos ako nije samo zito nemoj da mlatis samo bez veze, sta toliko imas protiv tog kukuruza majke ti. kojom logikom sad treba da ti kupe seme zita a kukuruza nedaj boze
 
Smesan si ko bioskop, ajd kazi vec jednom sta je jos ako nije samo zito nemoj da mlatis samo bez veze, sta toliko imas protiv tog kukuruza majke ti. kojom logikom sad treba da ti kupe seme zita a kukuruza nedaj boze
zito,jecam,soja,lucerka,raz,tritikale,pasulj,,krompir itd itd itd

suncokret,uljanu,kukuruz,sec.repu moras da kupis da bi posejao


hvala i aj zdravo pameti
 
Lepo je rečeno za SVO SERTIFIKOVANO SEME.Znači sve po ha što je kupljeno sa računom i deklaracijom.Zašto se raspravljate oko gluposti.Za tih 17000/ha pšenica i soja se uklapaju a kukuruz ne.Suncokret i repicu ne sejem tako da ne znam cene semena.
 
Oci si mi otvorio, sad pises nesto sto sam ja tebi pisao pre nedelju dana al to si izgleda tek sad ukapirao, ja te pitam za sta jos po tebi bi trebalo da daju subvencije za seme osim zita a ti pises nesto levo
 
Изненадила ме је информација да Ирак има вишкова пшенице за извоз (а ено и у Сахари поплаве). Ако свака пустиња почне да гаји жито још ћеш морати да плаћаш таксе ако хоћеш да сејеш.
Шалу на страну, Ирак је до сада био перманентни увозник а сада захваљујући климатским променама и уредно исплаћеним субвенцијама (чак и авансно) има вишак. Једино пекари гунђају јер је Влада заштитила домаћег сељака и не дозвољавају млинској индустији да увезе пшеницу по нижој цени.
 
zito,jecam,soja,lucerka,raz,tritikale,pasulj,,krompir itd itd itd

suncokret,uljanu,kukuruz,sec.repu moras da kupis da bi posejao


hvala i aj zdravo pameti
Bez obzira da li moraš da kupiš(hibridna semena) ili ne moraš( sortna semema) subv. Idu na sertifikovano seme po hektaru do 17k.
Pošto je prvobitni zahtev za povećanje subv. bio 35k/ha vlada pošto nije bila u mogućnosti toliko da ispuni predložila je 18k keš ,17k kroz povraćaj za sertifilovano seme bez obzira na kulturu.
 
Bez obzira da li moraš da kupiš(hibridna semena) ili ne moraš( sortna semema) subv. Idu na sertifikovano seme po hektaru do 17k.
Pošto je prvobitni zahtev za povećanje subv. bio 35k/ha vlada pošto nije bila u mogućnosti toliko da ispuni predložila je 18k keš ,17k kroz povraćaj za sertifilovano seme bez obzira na kulturu.
cek za kad ti to sad pises?
to je napisano u kisacu?

idotizam ako se na to pristalo

nije ni cudo sto to nije realizovano

to je smehotres ogroman od strane pregovaraca
 
to sto vi zelite ne postoji nigde


u sledece zahteve uvesti i subvencionisanu arendu a moze i subvencionisan radnik bar jedno 40% dnevnica,nebi bilo lose

ti u jednoj temi pises da si kupio seme

u drugoj da sejes tvoje

reko sam ti obidji me molim te

a i kolega ti
Ja sam pisao da sam do prošle godine kupovao sertifikovano seme žita.Ako ništa drugo pročitaj kako treba ili navedi gde sam to napisao.Znači-nemoj da zaobilaziš istinu.Šta mi to želimo a da nigde ne postoji.
 
Mnogo pre Kisača ,Kisač je opomena za neispunjenje već dogovorenog.
ovo iskreno prvi put cujem

da je pre kisaca nesto potpisano zvanicno a vezano za subvencije 17h po hektaru

vrlo zanimljivo,jos ovo mnogo pre sto kazes a mnogi se prave da ne znaju za racune,nesto tu nestima kolega

Šta mi to želimo a da nigde ne postoji.
gde drzava placa semenski kukuruz,suncokret poljoprivredniku?
A ove prve ne treba da kupiš ili dobiješ za džabe :unsure:
ove prve mozes sam da prozivedes a ne da kupis lebe mekani
 
ovo iskreno prvi put cujem

da je pre kisaca nesto potpisano zvanicno a vezano za subvencije 17h po hektaru

vrlo zanimljivo,jos ovo mnogo pre sto kazes a mnogi se prave da ne znaju za racune,nesto tu nestima kolega


gde drzava placa semenski kukuruz,suncokret poljoprivredniku?

ove prve mozes sam da prozivedes a ne da kupis lebe mekani
Pa za te što sam proizvedeš ne možeš da dobiješ povraćaj-lebe mekani.Svi ti to pišu ali tvoj Ego ne dozvoljava da ti to priznaš.A da bi nekad posejao sa tavana,moraš da kupiš sertifikovano.
 
Nazad
Vrh