Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Ja ne mesam, ali sam slusao davnih godina da su u cetvorobraznu sejacicu sipali po dve kutije razlicito seme. NS 640 i ZP 704. Tad se sejalo samo za berbu u klipu, a da li je bilo bolje ne znam. Interesantno da su se oba hibrida odrzala do danasnjih dana, a mozda ima i skoro 40 godina kako su se pojavili. Na zalost davno ih ne sejem da bi komentarisao danasnju rodnost.
Dok sam brao u klipu a dok se nije pojavio NS 6030 sejao sam po dva reda 6010 i Zenit.
 
Ako vec drzava "placa" seme onda logicno uzmes najskuplje i najbolje, dkc i pionir eventualno kws. Kakvi ns i zp jeftino i lose, i ne pokrije cena pola max iznosa koliko daju...
 
Ako je najskuplje nemora da znači da je najbolje.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Pa ne mora da znaci, ali kod semena uglavnom tako bude. Koliko para toliko muzike. A najvise volim likove sto hvale ns i zp a seju iskljucivo dkc i pionir. Ima i takvih.
 
Drzava nista ne placa, a jos manje daje. Drzava ne zaradjuje da bi mogla nesto da da. Seme kad plate oni vec tacno. znaju koliko ce poreza biti vise u kasi.
Ne verujem da ce se uslovljavati da li strano, ili domace. Svakako donace seme odavno vise nije zanimljivo ogromnoj vecini. Kako sad stvari stoje jedina zarada nam i moze biti ta subvencija. Cene niske, imputi jos uvek dosta visoki, susne godine, neizvesnost velika.
 
То је светска аграрна политика неолибералног капитализма и глобализма производња све већа а за оног што производи све мања
 
Poslednja izmena:
Priča se o onim subvencionisanim kreditima sa 1% kamate za rep. materijal na predračun. Šta ako se tako kupi seme, tim već subvencionisanim kreditom, hoće to posle moći još da uđe u onih drugih 17 crvenih subvencija? Biće tu zavrzlama još.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Počelo je prijavljivanje za subvencije za biljnu proizvodnju, najveću paniku oko eAgrara prave oni koji su stalno kritikovali rad udruženja , bili protiv protesta i kao i sve kukavice nisu na istima ni učestvovali. Šta vi mislite o tome i dokle može ovo licemerje takvih ljudi da ide?Hvala što ste pogledali video, za još zanimljivog sadržaja lajkujte video,komentarišite i pretplatite se na moj kanal!Copyright © 2024. youtube.radoslav adamovic - All rights reserved.
 
Nazad
Vrh