Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

A cenis da ne treba prijaviti one sto su uzeli od njih da rade tu zemlju i pristali na te uslove i staviti ih u pasivan status
To je već teže dokazati, ali slažem se sa tobom. Sistem kažnjavanja nije uređen.

Postoje neki zakupodavci koji ne obrađuju zemlju, daju je u zakup, imaju svoje gazdinstvo i uzimaju subvenciju u celosti, a pored toga dobijaju i arendu u celosti. U tom slučaju zakupac nema bilo kakve povlastice, ćuti, trpi i radi zemlju po tim uslovima.

Međutim, postoje i situacije kada zakupac ima povlastice, u smislu da plati manju arendu jer zakupodavac uzima subvencije.

U suštini, u oba slučaja su u prekršaju i jedan i drugi, zakupodavac, jer je upisao zemlju koju ne obrađuje, a zakupac, jer nije prijavio svu zemlju koju obrađuje.

Sistem kažnjavanja međutim nije dovoljno dobro uređen pa i dalje postoji popriličan broj fiktivnih gazdinstva.
 
To je već teže dokazati, ali slažem se sa tobom. Sistem kažnjavanja nije uređen.

Postoje neki zakupodavci koji ne obrađuju zemlju, daju je u zakup, imaju svoje gazdinstvo i uzimaju subvenciju u celosti, a pored toga dobijaju i arendu u celosti. U tom slučaju zakupac nema bilo kakve povlastice, ćuti, trpi i radi zemlju po tim uslovima.

Međutim, postoje i situacije kada zakupac ima povlastice, u smislu da plati manju arendu jer zakupodavac uzima subvencije.

U suštini, u oba slučaja su u prekršaju i jedan i drugi, zakupodavac, jer je upisao zemlju koju ne obrađuje, a zakupac, jer nije prijavio svu zemlju koju obrađuje.

Sistem kažnjavanja međutim nije dovoljno dobro uređen pa i dalje postoji popriličan broj fiktivnih gazdinstva.
Sto je to teze dokazati, nista lakse, a sto cuti i trpi ako mu ne odgovara dovoljno je samo da ne uzme pod tim uslovima i cao, a ne da se otimaju ko ce vise zemlje da pokupi i pristaju na sve
 
Maksimalan iznos povraćaja za subvencije u stočarstvu - investicije za mašine i opremu sa 800.000 dinara povećan je na 1.500.000 dinara (Službeni glasnik 80/2024 od 04.10.2024).
 
Isto onoliko koliko i ti!
Znači da si lajavac, kao većina na forumu !
Moram da ti kažem da si SLAGAO da je neko tražio 10.000 !
Ako se ne postupi po sporazumu većina onih koji izlaze na proteste neće više nikada izaći. To vlast hoće, a posle tih 10.000 bez protestanate će te od vlast dobiti kur.c.
Ali narod je retardiran. Većina na forumu bi za 10.000e pristala da mu rudare u bašti i da mu se dosele šiptari. Beda od naroda.
Tu i tebe smatram.
 
Kako ce se tesko dokazati, eto ta prijava za zemlju bez ugovora sami ce se javiti a i ti vlasnici sto su izdali a uzimaju subvencije znaju kome su dali zemlju pa kad padnu oni padaju i arendasi a i sto kaze brdelica ako ima tuzibaba oni samo cekaju, sve se zna u selu ko sta radi lako se to sve rascisti samo ako se hoce
 
Znači da si lajavac, kao većina na forumu !
Moram da ti kažem da si SLAGAO da je neko tražio 10.000 !
Ako se ne postupi po sporazumu većina onih koji izlaze na proteste neće više nikada izaći. To vlast hoće, a posle tih 10.000 bez protestanate će te od vlast dobiti kur.c.
Ali narod je retardiran. Većina na forumu bi za 10.000e pristala da mu rudare u bašti i da mu se dosele šiptari. Beda od naroda.
Tu i tebe smatram.
Čini mi se da ti nisi moj komentar najbolje razumeo. Malo bolje pročitaj, samo sam komentar napisao šta ja mislim, i to da oni koji imaju račune za seme dobiju po sporazumu do 17.000 dinara po hektaru, a da nevezano od toga sva gazdinstva dobiju pomoć od 10.000 dinara po hektaru. Kome to može da škodi? Možda jedino tebi, a ne znaš ni sam zbog čega. Bitno je da si uvek ti protiv svega. Hoćeš možda ministar da budeš?

Nije prvi put da ti sudiš ovde ljudima ko sme da piše a ko ne, da ih nazivaš lopovima, lažovima, retardiranima, bedom i sličnim epitetima.

Ako imaš potrebu da se svađaš sa nekim, najbolje je da odeš do wc-a i pogledaš sebe u ogledalu.
 
Pravično bi bilo onima koji imaju račune za sertifikovano seme dati povraćaj do 17.000 dinara po hektaru, uz prilaganje tih računa.
A posebno za sva gazdinstva, nevezano za seme (bez obzira da li imaju ili nemaju račune za seme) isplatiti pomoć (zbog suše) od 10.000 dinara po hektaru. Ako nema para odmah, isplatiti u dva dela. Tako bi svi dobili po 10.000 dinara po hektaru, a oni koji imaju račune za seme dobili bi pored toga i povraćaj za kupljeno seme.
Ako se traži 10.000 dinara po hektaru bez prilaganja računa, onda je to pomoć koja treba da bude uplaćena svim gazdinstvima.
Po toj logici bi trebalo svima uplatiti 10k a onima koji imaju račune za seme uplatiti + 17k za seme. Po tvojoj priči za sertifikovano seme samo dodatnih 7k a to nije ni blizu ceni semena.
 
Po toj logici bi trebalo svima uplatiti 10k a onima koji imaju račune za seme uplatiti + 17k za seme. Po tvojoj priči za sertifikovano seme samo dodatnih 7k a to nije ni blizu ceni semena.
Molim te vrati se nazad i pročitaj. Onaj ko ima račune za seme dobio bi do 17.000 dinara po ha uz prilaganje računa + 10.000 din po ha. Onaj ko nema račune dobio bi 10.000 din po ha.
 
Bili bi svi zadovoljni. Svima 10.000 dinara po hektaru (pomoć zbog suše), a onima koji imaju račune za seme još dodatni povraćaj za regres do 17.000 din po hektaru. Isplata do kraja godine, a ako kažu nema para, nek donesu rešenja pa plate jedan deo para do kraja godine, a drugi deo do 1.marta iduće godine.
I onda svi na🍺kod Ćute 😂
 
Maksimalan iznos povraćaja za subvencije u stočarstvu - investicije za mašine i opremu sa 800.000 dinara povećan je na 1.500.000 dinara (Službeni glasnik 80/2024 od 04.10.2024).
Zanimljivo da si to video, ne pitam kad i gde.
Zanima me da li mislis da si time nesto dobio, da li je to benefit?
Znamo da si iz Srbije, koliko ce to doprineti stanju u poljoprivredi u Srbiji?
 
Zanimljivo da si to video, ne pitam kad i gde.
Zanima me da li mislis da si time nesto dobio, da li je to benefit?
Znamo da si iz Srbije, koliko ce to doprineti stanju u poljoprivredi u Srbiji?
Objavljeno na sajtu Ministarstva poljoprivrede, u delu Pravilnici, svima javno dostupno.
Da li je dovoljno za neki benefit, sigurno da uvek može više i bolje, ali je, složićeš se, bolje 1.500.000 dinara od 800.000 dinara.
 
Nazad
Vrh