Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Objavljeno na sajtu Ministarstva poljoprivrede, u delu Pravilnici, svima javno dostupno.
Da li je dovoljno za neki benefit, sigurno da uvek može više i bolje, ali je, složićeš se, bolje 1.500.000 dinara od 800.000 dinara.
Na prvi pogled deluje bolje..
A da li je bolje jednom godisnje 800.000 ili jednom u dve godine 1.500.000 ? Jesi li rasmisljao o tome?
Koliko konkursa je bilo u poslednjih 5 godina?

Umesto da tezimo ka tome da sve bude na vreme i u tacnk definisanim rokovima mi trazimo neke vece povoljnosti a oni nas malo malo pa preveslaju..

Nemam prava da se bunim jer ne doprinosim mnogo poboljsanjima samo mi smeta sto ljudi prihvataju prst dok im seku drugu ruku.

Kao moj deda, cuo na televiziji da je suncokret 33 dinara a komsija se hvalio da je dao po 40, da li bi mi moglu nekako da damo po 40.. Rekoh deda ja sam ga dao po 45 a ti nemoj mnogo da slusas televizor i komsiju koji je zadovoljan sa 40 jer ste zajedno buljili u taj vas televizor.....
 
Na prvi pogled deluje bolje..
A da li je bolje jednom godisnje 800.000 ili jednom u dve godine 1.500.000 ? Jesi li rasmisljao o tome?
Koliko konkursa je bilo u poslednjih 5 godina?

Umesto da tezimo ka tome da sve bude na vreme i u tacnk definisanim rokovima mi trazimo neke vece povoljnosti a oni nas malo malo pa preveslaju..

Nemam prava da se bunim jer ne doprinosim mnogo poboljsanjima samo mi smeta sto ljudi prihvataju prst dok im seku drugu ruku.

Kao moj deda, cuo na televiziji da je suncokret 33 dinara a komsija se hvalio da je dao po 40, da li bi mi moglu nekako da damo po 40.. Rekoh deda ja sam ga dao po 45 a ti nemoj mnogo da slusas televizor i komsiju koji je zadovoljan sa 40 jer ste zajedno buljili u taj vas televizor.....
Slažem se sa tobom. Ja sam samo podelio informaciju, ti me napade odmah...ali sad se razumemo.
 
Bili bi svi zadovoljni. Svima 10.000 dinara po hektaru (pomoć zbog suše), a onima koji imaju račune za seme još dodatni povraćaj za regres do 17.000 din po hektaru. Isplata do kraja godine, a ako kažu nema para, nek donesu rešenja pa plate jedan deo para do kraja godine, a drugi deo do 1.marta iduće godine.
I onda svi na🍺kod Ćute 😂
Da na ne bude malo mnogo ovima sto imaju racune?😄
 
Kako ce se tesko dokazati, eto ta prijava za zemlju bez ugovora sami ce se javiti a i ti vlasnici sto su izdali a uzimaju subvencije znaju kome su dali zemlju pa kad padnu oni padaju i arendasi a i sto kaze brdelica ako ima tuzibaba oni samo cekaju, sve se zna u selu ko sta radi lako se to sve rascisti samo ako se hoce
Ti koji rade zemlju a ostavljaju subvencije vlasniku nece prijavljivati nikog jer su se tako dogovorili sa vlasnicima. I da bi nastavili da je rade cutace i nastavice kako su se dogovorili.
 
Bilo je to i do sada, samo su sada u Pravilniku promenili uslove. Pre je uslov bio da kapacitet objekta za goveda nije veći od 19 grla, a sada su povećali, do 29 grla... Ko nema upisan objekat može ga upisati u Registar objekata, sad je kolega platio 2.100 dinara taksu, podneo zahtev Upravi za veterinu i brzo je dobio rešenje da je upisan objekat. Kod popunjavanja zahteva biraš koliki je kapacitet objekta, ali ne može biti manji od broja grla koje imaš u bazi.
 
Pise u pravilniku,moram se sutra raspitati kako se to uopste upisuje i sta sve treba.


за инвестиције које се односе на производњу меса, на пољопривредном газдинству има један или више објеката уписаних у Регистар објеката, односно Регистар одобрених објеката, у складу са законом којим се уређује ветеринарство, и то укупног капацитета: до највише 29 говеда, односно до највише 199 оваца и коза, односно до највише 29 крмача, односно до највише 199 товних свиња по турнусу, односно до највише 999 ћурки по турнусу, односно до највише 299 гусака по турнусу, односно до највише 4.999 бројлера по турнусу;
 
Hvala za link,samo me jos buni sto nema rubrika za ovce (broj povrsina itd.) kao sto ima za svinje,krave i kokoske.
Za ovce je kolega popunjavao. Zvali smo da pitamo, samo popunjavaš osnovne podatke na prvoj strani, ne popunjavaš dodatne podatke jer za ovce ne treba.
Vrsta delatnosti: ovčarstvo, vrsta objekta: farma, vrsta životinje: ovca
Adresa sedišta, adresa objekta, kapacitet objekta (napišeš broj grla) i HID broj
 
A nigde ne piše minimim recimo 5 goveda samo maks. broj?
Mora imati minimum 1 objekat koji ima ukupan kapacitet najviše do 29 goveda. Ako ima više objekata za recimo goveda, zbir kapaciteta svih tih objekata opet ne sme prelaziti 29 goveda. Dakle, može objekat sa kapacitetom za 1 grlo, 5 grla, 29 grla, ali ne i objekat koji ima kapacitet od 30 grla goveda.

Gleda se samo kapacitet objekta, ne uzima se u obzir broj grla koji je upisan u veterinarsku bazu (osim kod proizvodnje mleka gde se gleda i broj grla muznih krava i krava kombinovanih rasa upisanih u bazu koji sme biti do najviše 29 grla).

Ali svakako ne možete imati 32 grla u veterinarskoj bazi , a da vam je kapacitet objekta 29 grla. Možete imati samo veći kapacitet, recimo kapacitet objekta za 100 grla ovaca, a trenutno ih imate 90 grla u veterinarskoj bazi.

Svi oni koji sada nemaju upisan objekat u Registar objekata mogu ga upisati, ali bi trebalo da vode računa o kapacitetima objekta, jer ako prelaze limite ne ispunjavaju uslove.

Limiti su:
"до највише 29 говеда, односно до највише 199 оваца и коза, односно до највише 29 крмача, односно до највише 199 товних свиња по турнусу, односно до највише 999 ћурки по турнусу, односно до највише 299 гусака по турнусу, односно до највише 4.999 бројлера по турнусу;".
 
Tehnički mogu imati 1 grlo i ostvariti povraćaj.
Malo je bezveze ali ajde ,neko udruženje stočara se potrudilo.
Ako sam dobro upratio Ipard je 30+ i 100+ grla po objektu uslovi za 80 i 100kw traktore.
 
Tehnički mogu imati 1 grlo i ostvariti povraćaj.
Malo je bezveze ali ajde ,neko udruženje stočara se potrudilo.
Ako sam dobro upratio Ipard je 30+ i 100+ grla po objektu uslovi za 80 i 100kw traktore.
Tako je, dobro si upratio. Do 29 grla nacionalne mere. Za IPARD traktor max snage 80 kW, uslov kapacitet objekta i broj grla u bazi 30 - 100 grla goveda, a za traktor max snage 100 kW, uslov je kapacitet objekta i broj grla u bazi 100 - 1000 grla goveda.
 
Citajuci zadnje strane zapazio sam da 10 000 zagovaraju uglavnom oni koji ne zive iskljucivo od poljoprivrede. Za njih je dobro daj sta das.
 
Nazad
Vrh