Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Napiši kolega nešto više, šta je potrebno da bi se ostvarile subvencije, od koga se kupuju prasići i koja je cena ?
Ајде све ћу сутра питати комшију, да га сада не зовем. Он је негде купио од неког узгајивача и то је крмаче плаћао око 500-600е по комаду. Има два три бравца али смрде за медаљу, то се сваки дан букари прасића као у цртаћу. Храни их са свим и свачим неке бундеве, шангарепе, кукуруза у клипу, јечам, жито и то свео ако на гомилу се изручи. Укопале се у земљу као брадавичасте свиње, прасиле су, му се у марту месецу по највећој хладноћи и ни једно прасе није мањкало али 4-5 прасића и то у фулу.
 
Dodji kod mene da odradis za 2 dnevnice svaku operaciju ne pitam kolko kosta. :)
Mani ga lupeta, nemam drugu reč.
Čak ni ofrlje ne može ništa za dva dana.
Šišač (višestruki prvak Srbije u šišanju) mlad čovek u snazi, sa pfofi opremom ne može više od 30 u proseku da ošiša na dan, uz asistenciju. A posle šišanja ovna mora da sedne 10 minuta i da odmori, sav se trese. Sada ima 50 godina i više ne šiša ni svoje, satro se od šišanja. Ali kada ošiša svaka može na sajam
 
Mani ga lupeta, nemam drugu reč.
Čak ni ofrlje ne može ništa za dva dana.
Šišač (višestruki prvak Srbije u šišanju) mlad čovek u snazi, sa pfofi opremom ne može više od 30 u proseku da ošiša na dan, uz asistenciju. A posle šišanja ovna mora da sedne 10 minuta i da odmori, sav se trese. Sada ima 50 godina i više ne šiša ni svoje, satro se od šišanja. Ali kada ošiša svaka može na sajam
E jbg,sad ga i ti pretera :)
Sisam ovce vec 15 godina,ceo dan kad se radi i ko zna to je 60-80 kom zavisi od gabarita zivotinja.Ali to moras da se uhodas polako 10-ak dana sa manjim brojem da naviknes misice. Sjebao sam se tako par puta bila neka zurba i posle bolovao 5 dana.
20-30 komada dnevno je lagana prica i tako sada radim. (sisam samo svoje)
Evo jednog snimka iz mladjih dana,sada to ide jos lakse i brze posle godina vezbanja. :)
 
Mani ga lupeta, nemam drugu reč.
Čak ni ofrlje ne može ništa za dva dana.
Šišač (višestruki prvak Srbije u šišanju) mlad čovek u snazi, sa pfofi opremom ne može više od 30 u proseku da ošiša na dan, uz asistenciju. A posle šišanja ovna mora da sedne 10 minuta i da odmori, sav se trese. Sada ima 50 godina i više ne šiša ni svoje, satro se od šišanja. Ali kada ošiša svaka može na sajam
Ajd' dobro nek lupetam ali kolega Mušovac te demantova odmah.
I u stočarstvu se retko koji posao radi individualno ,nije to kao ratarsvo imaš više hektara ,kupi veći traktor i udri.
U stočarstvu treba saradnja ili velika i zdrava porodica i za svakog ima posla.
 
E jbg,sad ga i ti pretera :)
Sisam ovce vec 15 godina,ceo dan kad se radi i ko zna to je 60-80 kom zavisi od gabarita zivotinja.Ali to moras da se uhodas polako 10-ak dana sa manjim brojem da naviknes misice. Sjebao sam se tako par puta bila neka zurba i posle bolovao 5 dana.
20-30 komada dnevno je lagana prica i tako sada radim. (sisam samo svoje)
Evo jednog snimka iz mladjih dana,sada to ide jos lakse i brze posle godina vezbanja. :)
Romanovske možeš gumicom obrisati runo, ko mačići 😂😂😂. Kada je to bila ovca, ovca porcijašica 😂😂😂😊
 
Za stočarstvo na prvom mestu mora postojati ljubav prema životinjama. Ako toga nema, ni jedna subvencija to ne može nadomestiti.
Inače šisam svoje ovce, do 15 minuta za jednu ovcu šisanje i papci. I to je borba, sve nemirne 80 do 100 kg, obaranje a ja oko 190 cm sve na kičmu trans.
 
Ajd' dobro nek lupetam ali kolega Mušovac te demantova odmah.
I u stočarstvu se retko koji posao radi individualno ,nije to kao ratarsvo imaš više hektara ,kupi veći traktor i udri.
U stočarstvu treba saradnja ili velika i zdrava porodica i za svakog ima posla.
Mešaš babe i žabe. Kada bi se skupila dobra ekipa bilo bi gotovo za dva sata 😂😂😂, samo što to ili nema ili cele godine odrađuješ dug. I opet dođeš na to da je ovca najzahtevnija, naravno kada se radi kako treba.
 
Za stočarstvo na prvom mestu mora postojati ljubav prema životinjama. Ako toga nema, ni jedna subvencija to ne može nadomestiti.
Inače šisam svoje ovce, do 15 minuta za jednu ovcu šisanje i papci. I to je borba, sve nemirne 80 do 100 kg, obaranje a ja oko 190 cm sve na kičmu trans.
I koliko ih uradiš za ceo dan iz dana u dan ? Pa o da treba dati tabledu protiv crevnih parazita. Niko ne kupa ovce.
Meni konkretno malte ne toliko treba da uradim papke i tabletu. Ali moja nijedna ovca nije šepala. A tek ako šepa, koliko o da treba vrenena. Pa izđubravanje.
Sve je lako kada pričamo ali realno za 200-250 ovaca treba svakodnevo, celidnevno dvoje da rade. Treba hranu spremiti, nije samo dati im po crvenu pa neka se snađu.
Gde je tek papirologija ?
 
Romanovske možeš gumicom obrisati runo, ko mačići 😂😂😂. Kada je to bila ovca, ovca porcijašica 😂😂😂😊
Kao sto rekog zavisi od gabarita. Za neki dan trebam poceti jesenje sisanje pravim snimak specijalno za tebe,imam ja i drugih rasa ne samo romanovke :)
A moze i opklada,nadjes negde 60 ovaca kakvih god hoces ja dodjem i osisam za dan. Samo mora da ustanovimo sumu,ne radim za sicu :)
 
Moje ovce su u objektu, iman 20 tak komada odraslih. Nema šepanja, ivermektin samo ide, nema potreba za antiparazitikom protiv crevnih parazita ni metilja, doduše deo toga rešava i ivermektin. Ošisam ih za dva popodneva. Mnogo je teze bilo sa kineskom mašinicom, sa švajcarkinjom je mnogo brže i lakše.
 
Od metilja faskoverm u proleće ,od ostalih parazita ivermektin u jesen i to sve injekciono. Zašto bi kupao ovce ne spremam ih za modnu pistu ,šugarac se suzbija ivermektinom.
 
Kao sto rekog zavisi od gabarita. Za neki dan trebam poceti jesenje sisanje pravim snimak specijalno za tebe,imam ja i drugih rasa ne samo romanovke :)
A moze i opklada,nadjes negde 60 ovaca kakvih god hoces ja dodjem i osisam za dan. Samo mora da ustanovimo sumu,ne radim za sicu :)
Onda ti nisi video prave ovce.
Želim ti da ti se sve ostvari u životu.
 
Od metilja faskoverm u proleće ,od ostalih parazita ivermektin u jesen i to sve injekciono. Zašto bi kupao ovce ne spremam ih za modnu pistu ,šugarac se suzbija ivermektinom.
Jbg, glupi Australijanci i Novozelanđani kupaju. Nemaju oni pojma oko ovaca. Zaostali, nisu čuli za Invermektin.
Ja sam napisao kako treba, a može i drugačije, naravno.
 
Moje ovce su u objektu, iman 20 tak komada odraslih. Nema šepanja, ivermektin samo ide, nema potreba za antiparazitikom protiv crevnih parazita ni metilja, doduše deo toga rešava i ivermektin. Ošisam ih za dva popodneva. Mnogo je teze bilo sa kineskom mašinicom, sa švajcarkinjom je mnogo brže i lakše.
A zamisli 200-250 Ile de France u top formi, pa ni dobre Vitemberg nisu mačiji kašalj, pa šišanje svaki dan, dok se ne završi. I sve ostalo, ne samo šišanje
Koliko bi izdržao prosečan čovek, a već stigla detelina da se kosi, ...
 
od ratarstva tesko

ali bogame od stocarstva ko je izdrzao sad ubira plodove

resavam ljudima subvencije preko e agrara telad,krava,junad non stop im stizu neke subvencije

evo i jutros bila komsinica da joj pogledam;) stiglo resenje i odreko se zalbe za telad,laganih 180crvenih
Daleko je to od laganih 180 crvenih. Ko ne veruje neka proba.
 
Nazad
Vrh