Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Stalno ide priča o zakupodavcima koji uzimaju subvencije za sebe. Da stavimo na stranu to što ti zakupodavci ne bi ni videli te subvencije da se zakupci nisu složili sa tim, više me sad zanima da li postoji bilo kakva procena koliki je broj tih zakupodavaca koji imaju svoja gazdinstva i kroz njih vuku subvencije za zemlju koju ne rade, i o kojoj površini je reč? Da imamo neku sliku da li se diže buka oko minornog ili značajnog procenta hektara koji se subvencionišu.
 
Kod nas uglavnom duvandžije, ostali baš ne jure. Videćemo koliko će ostati neobrađenih njiva.
 
Samo neka jure.Godina je izuzetno perspektivna. 👌
Много се очекује од Пољопривреде тј нови Сељаци много очекују све,сад,одмах...Зато ће и бити како дошло тако и отишло.Мислим да су веће шансе у кладионици...
 
od ratarstva tesko

ali bogame od stocarstva ko je izdrzao sad ubira plodove

resavam ljudima subvencije preko e agrara telad,krava,junad non stop im stizu neke subvencije

evo i jutros bila komsinica da joj pogledam;) stiglo resenje i odreko se zalbe za telad,laganih 180crvenih
 
pa ko hoce da prizna hoce,ko nece ne mora


situacija sada i naprimer pre 5godina,nebo i zemlja

od cene samog mleka,premija i ove subvencije sto sam naveo situacija je mnogo bolja i ima se

e sad sto je to posao 365/24/7,to je druga prica
 
Nije problem godina, i ranije su bile ovakve godine pa smo preziveli. Najveci problem je mesecni trosak domacinstva, to je postalo strasno!

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Boga mi problem je i godina (bar u mom slučaju i našem kraju, tj. prinosima kod nas). A što se tiče troška domaćinstva - pa naš vođa tvrdi da nikad nije bio veći standard nego što je sad!
 
pa ko hoce da prizna hoce,ko nece ne mora


situacija sada i naprimer pre 5godina,nebo i zemlja

od cene samog mleka,premija i ove subvencije sto sam naveo situacija je mnogo bolja i ima se

e sad sto je to posao 365/24/7,to je druga prica
Davanja su veca sigurno, ali je problem sto je taj novac obezvredjen. Troskovi domacinstva su visestruko porasli, a sve ostalo slabo prati isto.
Kod mene konkretno preostali stocari kukaju na nedostatak stocne hrane zbog ove suse. Lucerka nikad gora, manje i silaze, tako da se stocna hrana mora kupovati, tako da i dobit ne moze biti ne znam kakva.
 
od ratarstva tesko

ali bogame od stocarstva ko je izdrzao sad ubira plodove

resavam ljudima subvencije preko e agrara telad,krava,junad non stop im stizu neke subvencije

evo i jutros bila komsinica da joj pogledam;) stiglo resenje i odreko se zalbe za telad,laganih 180crvenih
Vidi da daju jos duplo na ovo subvencije nebih to radio,krave ko nije drzao taj nezna. To je robija,bolje zive ovi u zatvoru nego ko ima krave. Nemas crveno slovo,slavu,odmor,nista ko covek nemos da prodjes.
 
Nije problem godina, i ranije su bile ovakve godine pa smo preziveli. Najveci problem je mesecni trosak domacinstva, to je postalo strasno!

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
Nije problem jedna godina problem je više njih bez realne zarade. Poslednja sezona sa kakvim takvim profitom bila je 2020. Sledeća '21 bila je takođe veoma sušna i topla ali je jedna dobra kiša krajem jula i dobre cene iz tog vremena spasila sezonu i nekako je izvela na nulu. Naredna '22 je toliko uništena zbog suše da ni dobre cene nisu izvukle iz minusa. Prošle godine rod je bio vrlo dobar ali su cene pale na mizeran nivo koji nije mogao da pokrije proizvođače. O ovoj godini nema potrebe ni da se priča još se svi sećaju kako su prošli. Sve to praćeno stalnim i galopirajućim rastom troškova ozbiljno ugrožava dalji opstanak ratarstva kod nas. Toliki niz bez prihoda nijedan posao ne može da izdrži. Sve manje ljudi može da živi samo od poljoprivrede prinuđeni su da potraže dodatne poslove i izvore zarade a kada se tim putem krene samo je pitanje vremena kada će u potpunosti odustati od poljoprivrede. Mladi nisu zainteresovani za takav život što je potpuno razumljivo. Ko ostane u poslu sve teže će se nositi sa velikim firmama koje poseduju više hiljada i desetina hiljada hektara uz stalni pritisak države koja enormnim uvozom, stalnim dizanjem nameta i administrativnim otežavanjem poslovanja znatno doprinosi dodatnom urušavanju domaćih poljoprivrednika.
 
Davanja su veca sigurno, ali je problem sto je taj novac obezvredjen. Troskovi domacinstva su visestruko porasli, a sve ostalo slabo prati isto.
Kod mene konkretno preostali stocari kukaju na nedostatak stocne hrane zbog ove suse. Lucerka nikad gora, manje i silaze, tako da se stocna hrana mora kupovati, tako da i dobit ne moze biti ne znam kakva.
vidi znam pre kravari kad se kupuje detelina uvek je bilo cekaj kad stigne plata,prodam bika ovo ono

sad sa njive se otimaju i placaju na ovratinama odma
Vidi da daju jos duplo na ovo subvencije nebih to radio,krave ko nije drzao taj nezna. To je robija,bolje zive ovi u zatvoru nego ko ima krave. Nemas crveno slovo,slavu,odmor,nista ko covek nemos da prodjes.
e sad sto je to posao 365/24/7,to je druga prica
napisao lepo samo treba citat
On računa bruto a neto dobit je beznačajna...
Ti od ratarstva napredujes ili...???
 
Nazad
Vrh