Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Mene ne zanima tvoje misljenje ja se borim za svoju porodicu a za rat bio sam gde se ginulo to je ruzno od tebe da pises mnogo drugova je ostalo tamo gde smo branili nase ognjiste ti kao sto pises nisi bio tamo a takve budalastine koje pises nisu za ovaj forum!!!!!
Ti si onda branio njegovo **greška što je bilo ispod ženine suknje.Daj već jednom da im se daju plakete narodnih heroja za učešće u protestima i da nas koji smo malo i učestvovali u ratu i nismo nikoga prozivali puste da pišemo šta hoćemo.I pustiti i one koji se tada nisu ni rodili neka pišu.Ili da se mi svi koji nismo učestvovali na protestima povučemo sa foruma jer to nekome večito smeta.
 
Da li su oni koji se bore za tebe lošiji od tebe, lenji, manje rade i pri tome ne kukaju na forumu ? Nego se bore tamo gde je mesto.
Ti nećeš da se boriš za sebe i svoju porodicu gde se ne puca. Kako bi se onda borio u ratu gde se gine ?
Da je Srbija čekala na takve kao ti i danas bi bili Osmanski robovi.
Nemoj da se ljutiš, dobronameran sam.
Ne pridobijaju se ljudi na taj način, to mora malo blaže i mudrije.
Ti si izgleda, pošten, vredan i hrabar, domaćin, al diplomata brate nikako nisi
 
Министарство пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управа за аграрна плаћања @upravazaagrarnaplacanja расписује Јавни позив за подношење захтева за остваривање права на подстицаје за инвестиције у физичку имовину пољопривредног газдинства кроз подршку подизања вишегодишњих производних засада воћака и хмеља за 2024. годину.

Захтеви се подносе у периоду од 02.10.2024. до 17.10.2024. године.

http://www.minpolj.gov.rs/
 
Pozdrav,
Znam da je van teme, ali je l' još neko dobijao papire za porez na zemljište i je l' bilo nekih problema, kao ogromne cifre i kamate?
Ja plaćam svake godine i iznos je oko 4500 din, platim to na kraju godine celokupno. Jutros mi stigla opomena da platim 50000 din. Samo piše dug 30000 din i kamata 20000 din. Kako toliko? Šta se nakupilo to? Čak i da sam preskočio jednu godinu, možda jesam, jer pre 4, 5 godina nije stigao račun, a nisam siguran da li sam tada plaćao, ali prethodne 3 sam platio svaki. Je l' moguće da se nagomila toliko? Zašto ranije nije stigla opomena, posle godinu dana, pa da tada uplatim, ako sam preskočio da platim? A i koliko dugo onda nisam platio kada je kamata ista koliko i dug? Ili su možda pogrešili broj kada sam plaćao pre par godina i onda pare nisu legle?
 
Trebao si da se raspitaš u poresko koliki ti je porez jer ne možeš uvek isto plaćati.Svake godine bar jednom poskupi.Oni namerno ne šalju izveštaje dok se malo ne nakupi kao sad tebe.Pre su slali koliko treba da uplatiš za svaki kvartal--do 2018.
 
Moraš (vlanik, na koga je došao račun) otići direktno u poresku i poneti svu dokumentaciju (račune, rešenja).
 
Pozdrav,
Znam da je van teme, ali je l' još neko dobijao papire za porez na zemljište i je l' bilo nekih problema, kao ogromne cifre i kamate?
Ja plaćam svake godine i iznos je oko 4500 din, platim to na kraju godine celokupno. Jutros mi stigla opomena da platim 50000 din. Samo piše dug 30000 din i kamata 20000 din. Kako toliko? Šta se nakupilo to? Čak i da sam preskočio jednu godinu, možda jesam, jer pre 4, 5 godina nije stigao račun, a nisam siguran da li sam tada plaćao, ali prethodne 3 sam platio svaki. Je l' moguće da se nagomila toliko? Zašto ranije nije stigla opomena, posle godinu dana, pa da tada uplatim, ako sam preskočio da platim? A i koliko dugo onda nisam platio kada je kamata ista koliko i dug? Ili su možda pogrešili broj kada sam plaćao pre par godina i onda pare nisu legle?
Možete u Gradskoj upravi da dobijete listing, za prethodni period, i tako možete da proverite. Uplatnice treba čuvati, ako ih imate pokušajte priložiti kao dokaz o uplati.
 
Ne mora ici nigde, treba samo da ima nalog na eUpravi (koji sad svi imamo zbog eAgrara) i da proveri stanje poreza. Ode se na lokalnu poresku administraciju, izabere opstina i napravi upit stanja. Ja redovno proveravam stanje, i gledam da uvek imam nesto para preko jer naplata ide kvartalno.

Porez za trenutnu godinu stize u drugom kvartalu, kad bi trebalo da je vec placen prvi, ako se ne uplati ranije onda na taj prvi krene da se obracunava kamata. Kada stigne resenje i uplatite ceo iznos budete u pretplati naredna dva kvartala a onda za cetvrti nemate dosta jer je kamata napravila dug tokom prvog kvartala. To se gomila do prvog kvartala sledece godine koji takodje ne platite na vreme i onda kamata na kamatu. Malo po malo godinama moze da se nagomila iako vam se cini da sve placate na vreme. Negde sitnim slovima pise do kada je potrebno platiti koji kvartal ali to naravno niko ne cita.
 
Pozdrav,
Znam da je van teme, ali je l' još neko dobijao papire za porez na zemljište i je l' bilo nekih problema, kao ogromne cifre i kamate?
Ja plaćam svake godine i iznos je oko 4500 din, platim to na kraju godine celokupno. Jutros mi stigla opomena da platim 50000 din. Samo piše dug 30000 din i kamata 20000 din. Kako toliko? Šta se nakupilo to? Čak i da sam preskočio jednu godinu, možda jesam, jer pre 4, 5 godina nije stigao račun, a nisam siguran da li sam tada plaćao, ali prethodne 3 sam platio svaki. Je l' moguće da se nagomila toliko? Zašto ranije nije stigla opomena, posle godinu dana, pa da tada uplatim, ako sam preskočio da platim? A i koliko dugo onda nisam platio kada je kamata ista koliko i dug? Ili su možda pogrešili broj kada sam plaćao pre par godina i onda pare nisu legle?
Mora se proveriti da li su na uplatnicama ispravni poziv na broj kao i broj računa na koji se novac uplaćuje. Obično bude problem pogrešan poziv na broj koji uplatu pošalje na pogrešan konto.
 
Ne mora ici nigde, treba samo da ima nalog na eUpravi (koji sad svi imamo zbog eAgrara) i da proveri stanje poreza. Ode se na lokalnu poresku administraciju, izabere opstina i napravi upit stanja. Ja redovno proveravam stanje, i gledam da uvek imam nesto para preko jer naplata ide kvartalno.

Porez za trenutnu godinu stize u drugom kvartalu, kad bi trebalo da je vec placen prvi, ako se ne uplati ranije onda na taj prvi krene da se obracunava kamata. Kada stigne resenje i uplatite ceo iznos budete u pretplati naredna dva kvartala a onda za cetvrti nemate dosta jer je kamata napravila dug tokom prvog kvartala. To se gomila do prvog kvartala sledece godine koji takodje ne platite na vreme i onda kamata na kamatu. Malo po malo godinama moze da se nagomila iako vam se cini da sve placate na vreme. Negde sitnim slovima pise do kada je potrebno platiti koji kvartal ali to naravno niko ne cita.
On da to zna da uradi i protumači dobijene podatke ne bi ovde na forumu pitao.
 
Nazad
Vrh