Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Sve sam tako uradio,ali u podnesku nema izjave o odricanju na zalbu.
Izjava i ne treba da se nalazi u Podnesci-ma već ima posebna kolona koja se zove Odricanje

5ef24c41d75b9fdfc.png



U Podnescima se nalazi uglavnom ako ste se žalili na neke parcele što vam nisu odobrene (Samim tim niste dobili ceo iznos ::novac::), ili ako ste se odrekli Subvencija ili nešto drugo

 
Poslednja izmena:
Aha ti je ovo predpostavljam.
c8e5ef0bcd91b12fdd122349f18b6a8a.jpg


Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Da to vam je ta izjava (Kliknite na Rešenje o usvajanju_41f1222e-f413-43aa-a.pdf) pa na ikonicu za Preuzimanje (Download)

P.S Mogli ste da sakrijete brojeve parcela :haha: (Ali svakako su vam parcele na sigurnom niko ne može da vam ubaci u njegov eRPG pošto će sam sistem da prijavi grešku da se nalazi na tom i tom gazdinstvu).
 
Nisam pratio na času pa ne znam dali je neko pitao kako se upisuje jmbg pored parcele u katastru, pošto mi dve parcele nisu prošle a to sam tek sada primetio.
Kako se upisuje sad ne znam, ali znam da ćeš se načekati. Ja sam imao isti problem, kupio sam neku zemlju čiji vlasnik nije imao upisan JMBG u katastru. Taj vlasnik je podneo zahtev za upis JMBG u katastar početkom jula prošle godine, a broj mu je upisan tek pre nekoliko dana i to posle puno i vlasnikovih i mojih pisanih primedbi katastru.
U julu prošle godine je još bilo lično podnošenje zahteva, čovek je otišao u katastar i pitao šta mu treba za upis JMBG broja. Trebalo je uplatiti neku taksu, doneti frišak izvod iz matične knjige rođenih i neku potvrdu iz MUP-a o broju lične karte. Čovek je uplatio taksu, pribavio potrebna dokumenta i odneo u katastar, i tad sam ja očekivao da će mu odmah upisati broj kad već zavedu primljene dokumente. Međutim nije tako, oni samo otvore predmet, kasnije šef dodeli predmet nekom drugom službeniku koji može biti i iz drugog katastra, ali prvo se rešavaju nezavršeni predmeti pa tvoj kad stigne na red. A kasne sa predmetima više od godinu dana...
Ajd' sad i da se čeka, ali ako na datoj nekretnini postoji prethodno podnet predmet, onda on mora da se rešava prvi, pa tvoj predmet tek tada može biti uzet u rad. Konkretno, ja nisam mogao da uknjižim kupljenu njivu na moje ime sve dok se prodavcu ne upiše JMBG jer je zahtev za upis JMBG podnet nekoliko dana pre pravljenja kupoprodajnog ugovora. Znači upis JMBG je bio prethodni predmet na toj nekretnini i on se morao prvo rešiti pa tek tad da se uzme u rad uknjižba ugovora. Međutim, pored te njive prodavac je nasledio i neku drugu nekretninu na kojoj je opet postojao prethodni predmet pa je i upis JMBg-a morao da se čeka dok se ne završi taj prethodni predmet. Ja sam pitao kakve veze ima njiva koju sam kupio sa nekom drugom nekretninom prodavca, kažu nema veze sa tom konkretnom njivom ali se JMBG prodavca odnosi i na druge nekretnine prodavca, a kako je on na nekoj drugoj svojoj nekretnini imao neki drugi zahtev, a koji je opet hronološki bio raniji morao je da se rešava prvi... Znači ja sam takve sreće da ne mogu da uknjižim njivu na moje ime sve dok se prodavcu ne reše svi predmeti a koji nemaju nikakve veze sa ovom kupljenom njivom. I onda se pitaju zašto je katastar spor.... Mene bi bilo sramota da sam smislio takav sistem rada katastra...
 
Vec vise od mesec dana cekam da mi pregledaju ,dve nove pacele za ovu godinu kako bi mogao podneti zahtev .
Pisao razne melove na vise adresa ,zvao vise puta .
Ne znam vec vise sta bi sad uradio kako bi se to pomerilo iz mrtve tacke.
 
Vec vise od mesec dana cekam da mi pregledaju ,dve nove pacele za ovu godinu kako bi mogao podneti zahtev .
Pisao razne melove na vise adresa ,zvao vise puta .
Ne znam vec vise sta bi sad uradio kako bi se to pomerilo iz mrtve tacke.
Da li ste od dokumenata priložili Izvod iz eKatastar i Overen Ugovor ?
 
Jel moze print skrin ili mora da se preuzima pa kao prilog kaci?
Baš sam danas u 10:20 objavio to uputstvo u mojoj Temi :) ::svaka cast::

 
Malo je guzva i ne stizem.
Sad sam dodao preko telefona, mada kad udjem u priloge imaju slike ugovora, ima i ne ka stavka katastar koju ne mogu da otvorim i sad sam ja dodao.
 
Nazad
Vrh