Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Isto sumnjam, kad sam pročitao post gore od DIME-a,malo samo pregledao geosrb i proverio u katastru.Pregledao sam neka sela u Pirotu pošto mi je to poznat kraj,išao sam u srednju tamo.Ja se iznenadio koliko ima njiva a u stvari šume😳
 
Svako zna šta se dešava u svom kraju. Znam da je moja opština izdavala u zakup neobradive površine i uzimala novac. To se ponavljalo gidinama ali na te iste parcele nismo mogli dobiti subvenciju. To se zove prevara i javašluk.
Isto je i sa obrnutim prevarama, to su nadležni organi morali znati, znali su i ćutali. Te prevare nisu nastale odjednom, to je trajalo i oni koji su plaćeni da kontrolišu nisu radili svoj posao.
 
Naravno, kada postoje ljudi kao ti. A oni to dobro znaju.
Cini mi se da ti zivis u zabludi ili neceg drugog ima iza nekih zatvorenih vrata sto vecina na delu ne mogu da shvate i vide taj vas doprinos i uspeh povodom tih pregovora!
Bas me zanima i evo skidam kapu ako se ostvare te zelje do 1 Septembra!
Kako ti nije sramota da prebacis krivicu na neki mali broj ljudstva koji su izasli na proteste sa verom u vas i da ce se nesto time postici a nasamareni su tim vasim pregovorima?!
 
Hoćete da vam kažem kako to funkcioniše.Jedne godine kada su bile subvencije na svinje ja sam nešto upisao manje svinja za subvenciju,pošto sam toliko imao u tom trenutku.Kada su odobravali subvencije i slali rešenja po broju komada desilo mi se da mi nisu priznali sve količine koje sam imao te godine.Obrazloženje je bilo da nisam prijavio prilikom registracije gazdinstva da ću imati toliko svinja u toku te godine.Nisu mi isplatili subvencije za sve isporučene svinje.Sledeće godine ja dolazim na šalter da prijavim količinu svinja za sledeću godinu i ja napišem 1 MILION svinja.Službenica mi kaže jeste li vi pogrešili ili nešto a ja joj ka žem Ne,ne nisam pogrešio,ja mislim da ću ove godine imati 1 MILION svinja a ako bude malo ViIŠE nije problem ni da me odbijete za taj višak. :haha:
 
@nedeljkosavic012 Због чега само дуговања за сунцокрет и механизацију, зашто не СВА дуговања? Шта је са ковидом за јунад, за уматичене краве... ?
 
Ide se na globalno uništenje poljoprivrede samo što se neke zemlje odupiru a neke ne.Značu da nas u budućnosti očekuju niske cene naših proizvoda.Najviše stradaju one sa niskim standardom među kojima je i naš tigar.Jedino je poljoprivrednik donekle pomalo nezavisan i zato žele da ga kanališu.Da ga imaju pod kontrolom.Samo nastavak agendi sa receptom korone.Probali su-videli su da mogu i sad teraju dalje ali jačim tempom.Poslušajte malo Kolakušića,hrvatskog predstavnika u EU parlamentu koji priča o teorijama zavere u tom istom parlamentu.Za nekog su teorije zavere,za nekog ne.
 
У цитираном делу лепо пише да су од Владе затражили неколико захтева а међу њима и исплату свих заосталих дуговања за сунцокрет и механизацију:

Srpski poljoprivrednici zatražili su danas od Vlade Srbije ispunjavanje proletos potpisanog sporazuma jer, kako je navedeno na sinoćnjem skupu ratara u Aradcu, niti su isplaćene sve subvencije za ratarsku proizvodnju, niti zaostala dugovanja za suncokret i mehanizaciju.

Zbog toga su zatražili od Vlade Srbije hitno ispunjenje potpisanog sporazuma, isplatu subvencija do prvog septembra, ukidanje naknade za odvodnjavanje, isplatu svih zaostalih dugovanja za suncokret i mehanizaciju a u suprotnom će se tražiti kompletna ostavka ministarstva i radikalizacija protesta.

Да разрешимо шта је тачно затражено, најбоље би било да видимо тачан текст захтева.

А Недељка сам прозвао јер је, колико знам, једини од представника ових удружења на форуму:
 
Pa kako donosiš sud na osnovu delimične informacije.
Nije Nedeljko jedini ima i drugih ,ali su izgleda skontali da je na ovom forumu pametnije ćutati.
 
Ja polako učim, još po nešto lanem kada baš nemogu da iskiram. 😃 Dobre su one opcije ,,ignorišite" i ,,pratite", sve češće ih koristim. Počinjem da razlikujem članove i primetio sam da nečiji komentari uvek zavređuju pažnju, a nečije preskačem.
 
Clan gazdinstva ima parcelu u zakupu,jel moze da je navede za subvenciju u organskoj proizvodnji na nosioca gazdinstva?
 
@milan971
Sigurno da po njima kao i tebi je pametnije cutati, zasto bi objasnio neke stvari koje su jasne svima osim vama. Naj jednostavnije ignorisite sve clanove koji su u suprotnosti sa vasim tvdnjama pa cete cvetati onda, jer niko vam nece reci da nista nije postignuto!
Znam jos jednog na celu koji isto pravi zubice kad cuje nesto sto ne voli, iako je to istinito!
 
Pozdrav ljudi, pišem u ovoj temi pošto valjda ne postoji zasebna tema, a tiče se naknade za odvodnjavanje. Obećano je bilo da se naknada umanjuje za ovu godinu tj. da se uplaćuju samo prve dve rate a ostalo ništa. E pa cvrc, naplaćena je i treća rata! Imate opciju da vidite stanje ako odete na sajt vode vojvodine u delu za odvodnjavanje, ja pogledao i vidim da su 15.08. lepo skinuli i iznos za treću ratu. Čisto da znate jer ne znam da li svi vode računa i o tom haraču..
 
Meni su tražili da dostavim ugovor o korišćenju za jednu parcelu ili izjavu sa dva svedoka . Izmenila sam površinu parcele i sad čekam verifikaciju iste. Prodjose već 4 meseca od subvencija nista. Status uradu idalje. Oni nisu normalni ?! Nekome prošlo sve glatko ,predali posle mene a mene kao i vas .....
 
Nazad
Vrh