Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Meni u statusu stoji "Isplaçen".
Da li treba nesto dodatno ažurirati za dodatnih 9000 din?
 
Da bi se unela nova arenda,potreban je ugovor,fotografije lične karte i iz ekatastra može da se pošalje u pdf-u parcele,jel tako?
Gledam kod vlasnika,nije upisan jmbg,ako se dobro sećam da je neko imao problema sa tim.Da ga pošaljem da to reši,ili mogu i ja sa njegovom l.k?
 
milan-sa-muskim-prezimenom.jpg
 
Не верујем да је баш толико површина пд шумом пријављено као обрадиво, али да тога има то јесте тачно. Тога можда у Војводини нема али јужније је то доста присутно.

Када је вршен премер и уношење у катастар (код мене тридесетих година прошлог века), као катастаркса култура уношено је оно што је у том тренутку било на парцели (шума, воћњак, виноград, ливада, њива...). Многе парцеле које су тада биле обрадиве су у међувремену обрасле шумом, напуштене, запарложене (лош терен, далеко од села итд). Такође су на многим парцелама изграђене зграде које никада нису пријављене. Међутим, катастарска култура је непромењена и то је и даље обрадиво земљиште по катастру.

Е сад, људи су вадили лист непокретности из катастра и на сво обрадиво земљиште у катастру пријављивали да се заиста ради. То је тако трајало скоро 20 година. Када је дошао еАграр, они су само преписали шта је „засејано“ било раније и унели у регистар.

Свакоме коме сам радио унос у регистар гледао сам на Геосрбија где се налази и како изгледа и напомињао ако се види да нешто није обрадиво. Разумни људи су прихватали да избаце необрадиве парцеле, међутим има оних који су и даље желели да пријаве сваку „обрадиву“. Верујем да већина других нису ни гледали него су само преписивали.
 
500 000ha lazno prijavljenih povrsina??? Prica za Beogradjane. Zamislite koja bi to navodno bila povrsina ako je posejano 1 000 000ha kukuruza.
А што мислиш да није немогуће? Па код нас су правили лажна газдинства и то у трезору и ликови дизали астрономске кредите, један купио комбајн па косио ноћу по туђим атарима. Ако је у спрези са управом трезора ништа није немогуће.
 
E sad ce da se trgnu, ima da se useru od straha.
 
А што мислиш да није немогуће? Па код нас су правили лажна газдинства и то у трезору и ликови дизали астрономске кредите, један купио комбајн па косио ноћу по туђим атарима. Ако је у спрези са управом трезора ништа није немогуће.
Laznih gazdinstava ima koliko hoces, ali 500 000ha koji su prijavljeni, a u stvari su neobradive povrsine su price za malu decu.
 
Nazad
Vrh