Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Da bi od sledece godine davali na 100 hektara umesto na 20 po gazdinstvu,morace na mnogim drugim mestima zakinuti sta god mogu.Opet mi najmanji cemo najvise naj....pa cak i da bude ponovo 9k po hektaru subvencija ,neko ko ima nekoliko gazdinstva pa iskoristi na po 100 hektara subvencije,vise ce para dobiti nego pre sa 18k i po 20 hektara.Cisto sumnjam da ce nam ispuniti to sa akcizama na gorivo.
 
Tako je kod nas svojevremeno propala seoska z.z.Tadašnji direktor organizovao licitaciju, prodaje se sve od mehanizacije.Neki počeše da se bune, oni će ovo, oni će ono.Čovek izađe pred njih i samo im je rekao da ste svi platili dugovanja i obaveze prema nama, ja sada ništa ne bih morao da prodajem, još bi imali z.z u selu!
 
Naša zz dok se nije spregla sa Uljaricama bačka, radila sasvim korektno. Znam par slučajeva da su ljudima uzeli traktore, tada su to bili 539 fergusoni, ko nije izmirio svoja dugovanja prema zz.
Kada su uljarice došli za 2 godine na kvarno preuzeli svu imovinu zz, prodali, otišli i nikom ništa.
I od tada nema zz. Sada je to kupio Ns-agroing

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
I kod voćara je bilo slično. ZZ ti obezbedi plasman (najbitnije), repromaterijal, traktore, priključne mašine i to sve po (maltene) VP cenama.
Tvoje je samo da radiš i proizvedeš što više i što kvalitetnije možeš.
Još jedna bitna stvar, otkupljivalo se SVE!
Prva, druga i treća klasa, takve i cene, ali SVA roba je bila prodata.
To je sistem koji može poljoprivredu da digne (ako je to ikome cilj). Ovako, srljamo u sigurnu propast, vrlo brzo, bar ovde u okolini BG.
 
To što ti kažeš je rekao i još Gazda Miško u svojoj knjizi Ja Tajfun. Ono što Serbiji treba su Kargo Avioni. On je rekao da bi napravio ugovor sa svakim seljakom koji želi da seje voće, povrće, organsku hranu šta već. Ti sa tim ugovorom odeš u banku uzmeš kredit za te plastenike šta već i on ti otkupi SVE što proizvedeš i Kargo Avionima pravo u Rusiju, Svet gde treba. Pa ti gosodine glasnogovorniče otvaraj lanac SLIDL u Moskvi, Berlinu, Parizu... lanac prodavnica koji bi prodavali srpsku prehrambenu robu. Ti se fališ da si doveo Ljidl u Serbiji. Stidim se bre stidim ove tvoje države. A ne pravim careve putove pa kaznu za sve teretnjake koji izbegavaju da plaćaju svoje putešestvije tim putevima. ....... Banana bre banana smo mi.
 
Nazad
Vrh