Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Čovek iz našeg sela radi preradu soje tu mu je matematika,ovako prodavati sirovinu nema matematike realno nema ni tržišta,možeš prodati nekom ko se bavi stočarskom proizvodnjom ali koliko po većoj ceni?Par procenata svega to je sviranje.
U preradi ima matematike ko hoće da se zanima sa tim.Trenutno u Srbiji najbolje je imati neku minimalnu količinu u OP samo zbog bodovanja na konkursima ,naravno ko ima volje i živaca za to.
Ja nisam pronašao matematiku u pretadi, a ni nei prerađivači u mom selu se nisu vidno obogatili
 
Obzirom da sam radio kod tog čoveka od oranja, setve, žetve, prerade, i razvoza proizvoda po radnjama znam da mu vrlo dobro ide.
I treba tako . Ipak je to vrh poljoprivrede 👍 . Meni zao sto nema blizu neke organske apoteke i neko ko se razume . Mozda bih sa upotrebom nekih organskih insekticida i fungicida uspevao da prolazim .
 
Poslednja izmena:
Takođe znam i one koji su dobili potvrdu da im je zemlja organska a zatim rade konvecionalnu poljoprivredu ali cena proizvoda je kao da je organska.
 
Ja nisam pronašao matematiku u pretadi, a ni nei prerađivači u mom selu se nisu vidno obogatili
To ne znači da je nema,možda niste tražili na pravom mestu,čovek iz našeg meste je lep primer kako može to da funkcioniše jako dobro.
Znam i primer gde čovek izvozi pod sertifikatom za CH,pšenica belija,suncokret ..itd
 
Poslednja izmena:
I one durum pšenice, nemačke 2 sorte,ne sećam se kako se zovu.
Ne znam ja čekam Meru 4 na IPARD u,to mi se čini onako moguće ostvarivo i moguće da se uzmu dodatni bodovi kao korisnik mere 4.
 
@talianu - samo jedno pitanje jer vidim da si upucen . Jel postoji kontrola u organskoj proizvodnji ? Jel neko je dobio sertifikat , posadi neke stvari i batali proizvodnju a uzme subvencije ?
 
Naravno da ima,sertifikat traje i ti si u sistemu, ako kontrola utvrdi da muljaš gubiš sertifikat,nisu tolerantni jer i oni imaju kontrolu od strane države ,neće da izgube licencu zbog jednog Talianua ili nekog trećeg.
 
Biće izgovor "moramo pomoći ljudima da saniraju štete od nevremena " a njima će reći " isplatili smo subvencije onim štrajkačima"
 
Mi smo sinoć u udruženju imali sastanak povodom toga ,jer ministarka je 19og tvrdila da je prvih 9000 svima isplaćeno. Sad se prikupljaju podaci od svih ljudi kojima duguju da se pošalju u ministarstvo.
Мени, од 08.04 стоји у раду све проверено и све ОК, чак смо и ажурирали, и даље стоји у раду.
 
Ovih sedam udruženja koja nastupaju zajedno a koje mnogi prozivaju da nisu ništa uradila ili još gore okrivljuju ih za pad cena svega i svačega su iniciralli sve ovo. Da je tema -protestna vožnja....- otključana vrv. bi se i Nedeljko obratio povovodom toga.
A možda i ne bi, jer treba malo staviti prst na čelo i priupitati se jesmo li zaslužili.
 
Nazad
Vrh