Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

To je problem sada, nije svima ali zadesi se. Ako nije velika parcela obrisi je i ponovo podnesi zahtev ili ih zovi da ih pitas. Tako je uradjeno na jednom gazdinstvu i za par dana zahtev presao u prihvacen.
Jednu stvar sam jos zaboravio, jedna manja parcela se vodi kao sumsko zemljiste, relativno je skoro iskrcena, ali nije preimenovana u polj. zemljiste.Da li je tu mozda problem?
Da li je neko imao slucaj da prijavi sumu kao zemljiste i da li to prolazi?
 
Jednu stvar sam jos zaboravio, jedna manja parcela se vodi kao sumsko zemljiste, relativno je skoro iskrcena, ali nije preimenovana u polj. zemljiste.Da li je tu mozda problem?
Da li je neko imao slucaj da prijavi sumu kao zemljiste i da li to prolazi?
Ja imam voćnjak i vinograd kao obradivu površinu, bez problema.
 
Ako prijaviš šumu u gazdinstvo i navedeš da na parceli postoje stabla, takva parcela će ući u gazdinstvo ali subvencije za nju neće biti isplaćene. Pošto se na njoj ne proizvodi ratarski proizvod. Pišem iz iskustva....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
јуче уплаћенп по 18000 кажу прво плаћају мале па на крају велике
 
Ljudi sto "lupate glave" preispitavajuci sebi. Oni su svorc i pare su najveci proble.
Sve to stoji ali ako je zahtev " u radu" vec dugo znaci da nešto koči. Kad je zahtev prihvaćen i ceka dugo na isplatu, znaci čekaju se pare. Najbolje da ih nazovete i vidite u čemu je problem. Moguće da i šumsko zemljište pravi problem, ja sam imala slučajeva za sad samo za gradjevinsko. Mnogima su iz katastra povukli i kucu i dvoriste, nekima su prošle subvencije, nekima prave problem, zavisi verovatno od službenika koji to obradjuje.
 
Nazad
Vrh