Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

I mojoj kumi je poslat na isplatu ,stiglo resenje u e sanduce. Zahtev predat 19.05 dok su joj verifikovali parcele. Ja predala 12.04 i nista
 
Управо човеку улазио у еПодстицаје и лично видео захтеве. Захтев за биљну производњу предат 14. априла, 6. маја стигло решење за првих 9.000 који су исплаћени 13. маја, 19. јула стигло решење за додатних 9.000 и данас они и исплаћени. Не знам да ли се неко овде јављао да му је доплаћено, ово је први слулај да сам чуо.

А данас сам чуо и за први случај коме су исплаћене приплодне краве. И то се не исплаћује по редоследу пријаве. Човек је исто имао првотелке ове године тако да захтев није могао да преда до маја. Значи, баш касније је предао.
 
Управо човеку улазио у еПодстицаје и лично видео захтеве. Захтев за биљну производњу предат 14. априла, 6. маја стигло решење за првих 9.000 који су исплаћени 13. маја, 19. јула стигло решење за додатних 9.000 и данас они и исплаћени. Не знам да ли се неко овде јављао да му је доплаћено, ово је први слулај да сам чуо.

А данас сам чуо и за први случај коме су исплаћене приплодне краве. И то се не исплаћује по редоследу пријаве. Човек је исто имао првотелке ове године тако да захтев није могао да преда до маја. Значи, баш касније је предао.
Znaci oni isplacuju bez ikakvog reda nego kako im se koji zahtev zadesi
 
Ako sam upratio bila je ranije 20 pa 28 hiljada,sad je duplirana ko za neorgansku.
Ovo je neka realana suma.Kaže mi čovek koji ima dosta organske da plaća radnike za kopanje 1-1,5 mil godišnje.ne znam koliko ima površine ali mislim da je tu negde na 20ak ha.
 
Da li sejanice(mesana trava) upadaju pod organsku proizvodnju ?Prvi otkos pokosimo ,mozda drugi i kasnije idu krave tu na ispasu , ali takodje se i baca samo stajnjak ..
 
Da bi dobio potvrdu organske proizvodnje 4 godine nema veštaka hemije pa tek onda se parcela vodi kao organska a sve iz nadzor i kontrolu na primer Eko Certa
 
Poslednja izmena:
Potrebnonje i seme da bude organskog porekla tj iz organske proizvodnje. A u roku od 5g mora sva zemlja u posedu sa udje u organsku proizvodnju
 
Da li sejanice(mesana trava) upadaju pod organsku proizvodnju ?Prvi otkos pokosimo ,mozda drugi i kasnije idu krave tu na ispasu , ali takodje se i baca samo stajnjak ..
Ima pravilnik,ako je prirodna livada treba ti dokaz da nije đubena,prskana i dirana 3 g unazad i možeš dobiti sertifikat odmah.Što se ispaše tiče i stoka koja pade mora biti u organskom sistemu inače sve pada u vodu.
Ja imam pašnjka 10 ha koji ću sertifikovati uskoro.Priblem mi je stoka koja bi se tu napasala, ne želim da držim stoku.Pokušavam da nađem nekog entuzijastu koji radi organsko stočarstvo,radije bi mu poklonio seno ,meni je bitan samo papir o OP.
Za pašnjake nema subvencija po ha samo da znate.
 
Potrebnonje i seme da bude organskog porekla tj iz organske proizvodnje. A u roku od 5g mora sva zemlja u posedu sa udje u organsku proizvodnju
Ne mora,može iz perioda konverzije,recimo soju možeš uzeti bilo koju i posle ostaviti seme za sopstvenu proizvodadnju.
Realno mislim da malo prwteruju sa tim nekim pravilnikom.
Takođe imam i njivu koja nije nikad orana sad na jesen ću prvi put da je radim videćemo kako to izgleda i kako će ići borba sa korovima.U pitanju je ratarska proizvodnja.
 
Ima pravilnik,ako je prirodna livada treba ti dokaz da nije đubena,prskana i dirana 3 g unazad i možeš dobiti sertifikat odmah.Što se ispaše tiče i stoka koja pade mora biti u organskom sistemu inače sve pada u vodu.
Ja imam pašnjka 10 ha koji ću sertifikovati uskoro.Priblem mi je stoka koja bi se tu napasala, ne želim da držim stoku.Pokušavam da nađem nekog entuzijastu koji radi organsko stočarstvo,radije bi mu poklonio seno ,meni je bitan samo papir o OP.
Za pašnjake nema subvencija po ha samo da znate.
Za pasnjake znam , mi koristimo 1-2 otkosa pa onda izvedemo stoku recimo u septembru na livade i pasu do prvih mrazeva .. A kupina verovatno moze da se prijavi pod organsku proizvodnju?Jer recimo ja i predajem kupinu kao organsku, imam i neku aroniju nekih pola hektara na nju nisam nista bukvalno bacao samo kosim izmedju redova i branjr i to je to .. Samo sto je to teska prevara nema otkupa..
 
D a,ali moraš angažovati neku sertifikacionu kuću da te uvesu u organsku proizvodnju i daju ti sertifikat ,ako nemaš sertifikat džaba ti to što imaš organski proizvod ne možeš ga plasirati kao organski.
 
Čovek iz našeg sela radi preradu soje tu mu je matematika,ovako prodavati sirovinu nema matematike realno nema ni tržišta,možeš prodati nekom ko se bavi stočarskom proizvodnjom ali koliko po većoj ceni?Par procenata svega to je sviranje.
U preradi ima matematike ko hoće da se zanima sa tim.Trenutno u Srbiji najbolje je imati neku minimalnu količinu u OP samo zbog bodovanja na konkursima ,naravno ko ima volje i živaca za to.
 
Nazad
Vrh