Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

E kolega mene tri dana boleo stomak od muke, ne doživljava i neshvata svako naš posao isto.
Neopisivo je koliko sam se vratio uznemiren i pod stresom. Mada danas kada se glava ohladila cak i da sam rekao sta sam hteo i izneo idejna resenja nista to premenilo ne bi.

Baca,a sta su domacini na to rekli,mislim na njene odgovore. Neznam odkud bas kod njih da dodje? Jel su oni postavili neka takva pitanja,ovako su pricljivi I sve znaju.

Niko nista rekao nije,svima dobro.
 
Meni nije jasno šta se dogodilo sa ljudima u Srbiji?Šta se to desilo na pregovorima?zar su 9000+ 9000 toliko važne?Danas imamo žetvu koja je već počela, cene su katastrofalne, većina je u minusu i to debelom minusu, višnja 30dinara, jagoda dzabe, malina dzabe, pšenica i kukuruz dzabe, gde se god okreneš propast sada je bilo vreme da se blokira sve živo ali ljudi samo slegaju ramenima, dobro je i ovako, uvek može gore.Koliko god se trudim ja ne mogu da razumem da sada ovo svi gutaju samo zbog pišljivih subvencija, zar je moguce da smo tako nisko pali? Ako pšenica bude 20dinara to je kao 10 pre dve godine, to je žalostno a što se sistema e agrar tiče, odličan je ali kada bi bio ispravsn, ovako pokvaren ne vredi ni busan k, samo nas izludjuju, iskreno ne verujem da nema para, to za državu nije ništa, na svakom ćosku nam otimaju, gde se god okreneš, sve platiš.
 
Od
Саша Драгин! Кад су хтели да нам смање субвенције стао је уз паоре, па му после његови наместили игру са вештачком и предали га овима ради поткусуривања. Сви који су учествовали у афери вештак данас су слободни, поједини су носили наногицу, а он једини робија.
Odsluzio je i on svoje ,sad je profesor na UNS.
 
Meni nije jasno šta se dogodilo sa ljudima u Srbiji?Šta se to desilo na pregovorima?zar su 9000+ 9000 toliko važne?Danas imamo žetvu koja je već počela, cene su katastrofalne, većina je u minusu i to debelom minusu, višnja 30dinara, jagoda dzabe, malina dzabe, pšenica i kukuruz dzabe, gde se god okreneš propast sada je bilo vreme da se blokira sve živo ali ljudi samo slegaju ramenima, dobro je i ovako, uvek može gore.Koliko god se trudim ja ne mogu da razumem da sada ovo svi gutaju samo zbog pišljivih subvencija, zar je moguce da smo tako nisko pali? Ako pšenica bude 20dinara to je kao 10 pre dve godine, to je žalostno a što se sistema e agrar tiče, odličan je ali kada bi bio ispravsn, ovako pokvaren ne vredi ni busan k, samo nas izludjuju, iskreno ne verujem da nema para, to za državu nije ništa, na svakom ćosku nam otimaju, gde se god okreneš, sve platiš.
A zasto te nesto cudi u zemlji Srbiji ,na pregovorima dobijes tacno onoliko koliki ti je pregovaracki potencijal.
Da je sve stalo u Srbiji na tih nedelju dana ,da je svako selo imalo 50 traktora na centru da su se prikljucili malinari , svinjari ,ovcari i ostali ,a pozivani su pozicija pregovaraca bi bila mnogo drugacija.
Ovako dobili smo sto smo dobili pomak je neki napravljen ,da je dovoljno -nije ,ali koliko se mi sami borimo za sebe tako nam i jeste.
 
Ali dobiće se još 9000 i najvažnija stavka do 100ha od sledeće godine.Koliko god se ljutili protestanti subvencije do 100ha je pregovaračima bio glavni cilj i toliko o tome koliko se mislilo o manjim poljoprivrednicima.
Jednostavno nisi fer sa ovim komentarom.
Koliko si ti kao mali ucinio da ti bude bolje?
Ja sam sigurno manji i po zemljisnom posedu i po grlima stoke od tebe ali sam jos od februara prosle godine u borbi za svoje prezivljavanje.
 
Pomak ali unazad, svaki put.
Prošle godine dobili da se je.emo sa doplatom za suncokret iako bi u startu bila veća cena da nije bilo protesta. Ove godine obećano 160 hiljada subvencija više po gazdinstvu, nadam se da ćemo i dobiti, a da ne kažem koliko sam pukao samo na ječmu. 160k mu dođe mala maca....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
A jesi li siguran da nebi pukao na jecmu i da su subvencije ostale 4000/ha ?
Isto kao i ja na mleku ,najveca cena mleka koju sam imao neka 3 meseca je 63,5 din sada je 48.8 din za pribliznu kolicinu i ista takva bi bila i da je premija 7 ili 10 dinara.
 
Akcenat je na tome da je trebalo pregovarati o cenama a ne o pišljivim subvencijama. Kako je država sje.ala prošle godine izvoz tako je mogla i ove god nešto pozitivno učiniti. Nije tačno da država ne može da se meša u tržište, kao što oni kažu........

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moze bar da obezbedi neki izvoz. A ne da viskovi stoje u zemlji. Kada su pogubili kupce sada neka ih vrate. Ali naravno od toga nema nista.
 
Jednostavno nisi fer sa ovim komentarom.
Koliko si ti kao mali ucinio da ti bude bolje?
Ja sam sigurno manji i po zemljisnom posedu i po grlima stoke od tebe ali sam jos od februara prosle godine u borbi za svoje prezivljavanje.
Nisam fer.Kakav će biti odnos tvojih subvencija i onih sa 100+ i još kada gazdinstva prepišu na ostalu rodbinu u sledećoj godini..A ti ćeš sada dobiti još 9000 za subv. po ha a oni skinuli cene i žita i kukuruza na pola,kao kontra meru tim dodatnim 9000.Naravno,povećali su porez,struju,vodu i ode tih 9000.
 
Ovde niko nista ne pise,dal je dobio ili krenuli godisnji odmori izgleda

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Najbolji potez Dulicke i ekipe je bilo izvlacenje drzavne zemlje iz propalih PIK-ova i dr privrednih subjekata,i ponudjeno u trzisnu utakmicu zvana licitacija!
Baš me zanima koliko si uzeo tada.nemoj da si naivan zna se ko je pokupio tada drzavnu zemlju.Mi u selu nismo ni znali da postoji drzavna zemlja.
Tada je društvena svojina prešla u drzavnu a i licitacije su baš bile transparentne.
 
Nazad
Vrh