Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Vec neko vreme razmisljam da vas pitam za vase misljenje ,
ko je najvise uradio za poljoprivredu koje je taj ministar kojeg pamtimo po dobrom .
A debata se namestila pa da nam kazete ko je to po vasem misljenju.
Саша Драгин! Кад су хтели да нам смање субвенције стао је уз паоре, па му после његови наместили игру са вештачком и предали га овима ради поткусуривања. Сви који су учествовали у афери вештак данас су слободни, поједини су носили наногицу, а он једини робија.
 
Meni se nesto mota po glavi Dulicka
mislim da je ona imala dobre i iskrene namere .
Pa je zavrsila tako da nije imala sa kim da to sprovede .
Nije bila podobna takva .
 
E bas tako ja sam za tim stolom bio okarakterisan kao crna tacka drustva. Mozda su mislili da sam dosao da provociram ili da izazovem neku guzvu. Ali ja sam jednostavno hteo ukazati sta nije dobro sta bi bilo potrebno proimeniti i sa cak idejnim resenjima za te probleme... ali dzabe... mada i da sam se nekim slucajem izborio za rec nista to promenilo ne bi.

I daaa kad su mene presekli i prekinuli. Onda su pocela nebulozna pitanja... ovaj nije isplacen za ovo ovaj nije konkurisao za ono,ovaj nije prosao zbog toga... ja sedim i gledam...pa lebe mekani jel smo mi ovde dosli da resavamo licne probleme...
Svaka čast na pokušaju, trebao si samo reći:Sledeći protest će pokazati kako je sve divno", ustati i otići.
 
Ljudi moji pa ovo je strasno. Dobijem poziv da prisustvujem sastanku sa ministarkom u obliznjem selu. Hajde pristanem ja da sednem za sto da malo prodiskutujem. Posto su svi nesto kao poplaseni stidljivi meni pripadne cast da sednem preko puta nje. Otvorim ja diskusiju da je sistem truo i da se mora raditi ozbiljna rekonstrucija. Kao odgovor na to dobio sam da je E agrar resenje i spas za sve,a dok ona prica (a ona drzi govor kako sve behara i sve cveta) ne smes ni slucajno da je prekines i argumentujes nego moras da pustis da ona isprica i naravno vesto izbegne odgovor na pitanje tj ne kaze ti nista a prica 10-15 minuta. I naravno ja ne dozvoljavajuci da mi vredja inteligenciju pokusavam da je prekinem argumentima kako E agrar jeste dobra stvar al ida su se ljudi samo preselili iz trezora gde si nosio papir u PS gde ti oni to u e obliku urade onda ulecu rezimski postavljeni "poljoprivrednici" koji krecu da napadju mene i prekidaju moje neugodne argumente i pitanja. A ovi ostali svi cute kao mule niko rec da kaze... evo vratio sam se iznerviran i psihicki nestabilan...
Zar si ocekivao da si pozvan da nesto pitas ili da kazes?
 
To je praksa odavno, protesti "to opozicija", kažu nešto na tv "opozicija". Podele non stop
 
Vidis ja ih zovem molitveni dorucak i ne idem a i ne zovu me.Tamo ides da cutis eventualno da pitas sta ti je dozvoljeno.To ne organizuju gospoda nego nasi sugradjani koji su malo blize vatri
 
Па кад си близу ватри можеш и да изгориш. Можда је члан и зато био позван као независна опозиција. Наравно у духу демократије и отворене расправе није успео да буде гласнији од осталих. Једном речју штела.
 
Ljudi moji pa ovo je strasno. Dobijem poziv da prisustvujem sastanku sa ministarkom u obliznjem selu. Hajde pristanem ja da sednem za sto da malo prodiskutujem. Posto su svi nesto kao poplaseni stidljivi meni pripadne cast da sednem preko puta nje. Otvorim ja diskusiju da je sistem truo i da se mora raditi ozbiljna rekonstrucija. Kao odgovor na to dobio sam da je E agrar resenje i spas za sve,a dok ona prica (a ona drzi govor kako sve behara i sve cveta) ne smes ni slucajno da je prekines i argumentujes nego moras da pustis da ona isprica i naravno vesto izbegne odgovor na pitanje tj ne kaze ti nista a prica 10-15 minuta. I naravno ja ne dozvoljavajuci da mi vredja inteligenciju pokusavam da je prekinem argumentima kako E agrar jeste dobra stvar al ida su se ljudi samo preselili iz trezora gde si nosio papir u PS gde ti oni to u e obliku urade onda ulecu rezimski postavljeni "poljoprivrednici" koji krecu da napadju mene i prekidaju moje neugodne argumente i pitanja. A ovi ostali svi cute kao mule niko rec da kaze... evo vratio sam se iznerviran i psihicki nestabilan...
Baca,a sta su domacini na to rekli,mislim na njene odgovore. Neznam odkud bas kod njih da dodje? Jel su oni postavili neka takva pitanja,ovako su pricljivi I sve znaju.
 
Danas sam izmenio zahtev za subvencije.Kada sam išao u opciju izmeni zahtev izašla mi je manja površina.Naime u jednoj parceli gde smo ja i supruga zajednički vlasnici izašlo mi je samo polovina površine.Faktički mi priznaju samo moje vlasništvo a druge polovine nema Supruga se nalazi u zajedničkom gazdinstvu.Ne mogu da promenim površinu,ne daje mi tu opciju.U opciji dopuna zahteva ubacio sam izvod iz katastra da se vidi površina cele parcele.Treba li još nešto.Vidim da ima i opcija Podnesci.
 
Od pre nekih 2-3 godine, ako kupujes neku njivu, i ako se pojavis samo ti u ugovoru, automatski se knjizi i na supruznika u katastru, osim ako ne potpise da se slaze da se njiva knjizi samo na tebe, i ako to ne potpise.
Kada takvu parcelu ubacis u eagrar, moras je ti kao vlasnik povuci iz katastra i napisati polovinu njene povrsine.
A zatim ides na opciju da dodas parcelu clana gazdinstva, i povuces preko supruge istu tu parcelu ali ukucas njenu povrsinu tj njenu polovinu, i prilozis saglasnost gde ona pristaje da tu parcelu mozes ti koristiti.
Znaci, ta parcela ce se pojaviti 2x u tvom eagraru a samim tim i 2x u epodsticajima.

Jos ti nije kasno da to uradis. Posto je parcela od clana gazdinstva, nije potrebna nikakva verifikacija.
 
Ja sam sinoc obnovio zahtev, stajao je u radu vec 15dana, šta ovi rade pitaj boga za gazdinstvo mi piše da je pasivno nije obnovljeno a ja sam ga obnovio u aprilu i lepo stoji datum kada je obnovljeno.Kažu sistemska greška i nikako da isprave.
 
Nazad
Vrh