Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Bilo je na licitacijama haos.
Odredjenk su samo radili i to koristeći neke rupe u zakonu nakrkaju cenu pa posle vansudsko poravnanje i po pocetnoj.
 
A jesi li siguran da nebi pukao na jecmu i da su subvencije ostale 4000/ha ?
Isto kao i ja na mleku ,najveca cena mleka koju sam imao neka 3 meseca je 63,5 din sada je 48.8 din za pribliznu kolicinu i ista takva bi bila i da je premija 7 ili 10 dinara.
Ja sam cenu mleka imao samo u decembru 50 din-najveću cenu i skinuli su je na 44 i šta mi sada znači 4 dinara premije kada su mlekare automatski to anulirale.Ali moramo biti zadovoljni i što nam otkupljuju.Niko se nije pozabavio tom temom umesto da se tražilo da se pritisnu mlekare za osnovnu cenu mleka,tražila se premija i još je nisu zaokružili na 20.Ne trebaju nama nikakve subvencije nego cena mleka.Država kao ne sme da se meša-šijo mi ga Đura.Što ne pada cena koncentrata kao žitarica.Po kojo ceni ti kao stočar možeš da kupiš,kukuruz,žito,suncokret...
 
Da ,ovde ja ne znam nekog koji je tada uzeo da nije visio po sudovima za vansudsko poravnanje.
Što se mene tiče mišljenja sam da je tek sad uraćena transparentna licitacija sa ovom digitalizaijom,nazalost znamo šta je ostalo na stolu ali bar mali paor moze doći do parčeta zemlje.
 
Baš me zanima koliko si uzeo tada.nemoj da si naivan zna se ko je pokupio tada drzavnu zemlju.Mi u selu nismo ni znali da postoji drzavna zemlja.
Tada je društvena svojina prešla u drzavnu a i licitacije su baš bile transparentne.
Baš me zanima koliko si uzeo tada.nemoj da si naivan zna se ko je pokupio tada drzavnu zemlju.Mi u selu nismo ni znali da postoji drzavna zemlja.
Tada je društvena svojina prešla u drzavnu a i licitacije su baš bile transparentne.
Prvi macici i vucici se bacaju u vodu!...Te 2007 godine je u opstini Pancevo zemlja isla na licitaciju prvi put. Uzeli veliki igraci i novopeceni muljatori.Tad je islo na 3 godine. Bilo je dosta rupa u zakonu koju su iskoristili. 2010 godine smo prvi put uzeli mi lokalni poljoprivrednici i od tad je ne ispustamo! Sustina je da je trasiran dobar put za izdavanje drzavne zemlje...
 
Na žalost skoro 15 godina je bilo potrebno dok nije licitacija postala,transprentna i dostupna svima .Mala grupa je ljudi koji se od te 2010 snašla.Mi smo imali licitaciju sve na godinu dana,cirkus živi,mnogi koji su odustajali brzo već posle prve g jel nisu bili sigurni da uzimaju i sledeće.Vreme licitacije je često bilo u sred proleća pa i leta kad ,dešavalo se da ljudi poseju pa drugi preotmu.Na te zemlje na 1 godinu niko nije ništa ulagao,samo se "gazde" menjale.
Potpuno zapušteno,degradirano i zakorovljeno zemljište ostalo.Tako po mom mišljenju je ona utrla jako trnovit put za običnog paora.
Al za familiju koja je uletela u Agrokimbinatovu zemlju tj državnu koju je ta firma radili je utrla i tek lako dobar put.
 
Na žalost skoro 15 godina je bilo potrebno dok nije licitacija postala,transprentna i dostupna svima .Mala grupa je ljudi koji se od te 2010 snašla.Mi smo imali licitaciju sve na godinu dana,cirkus živi,mnogi koji su odustajali brzo već posle prve g jel nisu bili sigurni da uzimaju i sledeće.Vreme licitacije je često bilo u sred proleća pa i leta kad ,dešavalo se da ljudi poseju pa drugi preotmu.Na te zemlje na 1 godinu niko nije ništa ulagao,samo se "gazde" menjale.
Potpuno zapušteno,degradirano i zakorovljeno zemljište ostalo.Tako po mom mišljenju je ona utrla jako trnovit put za običnog paora.
Al za familiju koja je uletela u Agrokimbinatovu zemlju tj državnu koju je ta firma radili je utrla i tek lako dobar put.
Iskustva i praksa je razlicita od opstine do opstine...lokalnim samoupravama je prepusteno da izrade plan i realizuju izdavanje zemlje...upoznat sam kako je to kod vas u Alibunaru...nazalost u malim opstinama je to uradjeno nakaradno...
 
Staviću i ja onda Nedimovičevo sliku na zid zbog konkursa za vreme njegovog mandata,ali to ne znači da je on bio dobar ministar,samo treba biti realan.
 
Jutros sam poranio i oprskao sirak u pasulju sa Flupisorom i dodao ksc mix mikroelemente 0,15% na prskalicu da bolje deluje hemija.
Ups promasio sam temu,neka moderatori premeste ako vide
Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nemoj da se ljutite ...ali vi sa severa ste bili goli bosi dok vas nije Dulićka pomogla , poneko se tu još provukao kao predsenik kluba 100 P + i nekoliko ljudi oko njega
Tek posle se to raširilo sa Draginom ...
 
Nazad
Vrh