Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Ne znamo. Usudio bi se da kažem da su čak i ovakvi činovnici za nešto u pravu jer se to tiče tahničkih stvari. Koliko god bili bezobrazni stvari koje se tiču budzeta i budzetskih davanja treba rešavati na kraju jedne, a pre nove fiskalne godine. Bilo ko da nešto traži možeš da tražiš koliko god hoćeš, ako nečeg nema, ne vredi.
Gde su udruženja bila pre nove godine da se postave ovi zahtevi ? Nego dobila se zadovoljavajuća cena za suncokret, za naftu su nešto pregovarali/dogovorili (ni dan danas ne znam šta, ali mi se činilo gore od onoga što smo sa agro-katricom pre toga već imali) i sad smo tu gde smo. Ne reaguje se proaktivno, nego reaktivno.
Mene su iznenadili i ovi ustupci, ali očigledno da je režim imao potrebu da skine pritisak na sebe bar sa jedne strane. A za cenu žita kako nam bude ?
Па где си ти био на протестима да им то све лепо објасниш? Што сада?
 
Па где си ти био на протестима да им то све лепо објасниш? Што сада?
Не знам како да схватим ово питање. Ако је малициозно то само значи да је тачно оно што сам рекао. Иначе нисам био пошто не припадам ни једном удружењу, нити знам има ли у мом крају истог, а нико ме од позваних није питао за мишљење. Па сам га по слободи и праву изнео овде.
 
Не знам како да схватим ово питање. Ако је малициозно то само значи да је тачно оно што сам рекао. Иначе нисам био пошто не припадам ни једном удружењу, нити знам има ли у мом крају истог, а нико ме од позваних није питао за мишљење. Па сам га по слободи и праву изнео овде.
Па треба да схватиш тако да критикујеш људе за оно што су урадили док су били на улици а ти седео кући. Да си отишао и рекао им то у лице онда би било ок да то напишеш и овде. И то прилично категорично како и шта треба. А управо такав је неко требао све да каже тамо а ти седео кући. Не мораш бити у удружењу да се придружиш колегама и бориш се за себе . Гледај овако како је најреалније. Ако си 2 динара више добио него што је требало треба да кажеш хвала,јер сви који су отишли на протест су се борили за себе,они који су седели кући и паметовали су та 2 динара више добили џаба. И треба да ћуте. То је сва математика,ко има чиме да схвати.
 
Па треба да схватиш тако да критикујеш људе за оно што су урадили док су били на улици а ти седео кући. Да си отишао и рекао им то у лице онда би било ок да то напишеш и овде. И то прилично категорично како и шта треба. А управо такав је неко требао све да каже тамо а ти седео кући. Не мораш бити у удружењу да се придружиш колегама и бориш се за себе . Гледај овако како је најреалније. Ако си 2 динара више добио него што је требало треба да кажеш хвала,јер сви који су отишли на протест су се борили за себе,они који су седели кући и паметовали су та 2 динара више добили џаба. И треба да ћуте. То је сва математика,ко има чиме да схвати.
Значи треба да схватим као твоју критику ? Не знам само какве везе наши протести имају са тобом, да би тебе жуљали наши проблеми. Можда би и био у праву да се моје мишљење не односи на период од неколико месеци пре овог протеста и да они нису у својим удружењима и међусобно одлучили о захтевима пре изласка на улице, већ уместо тога позвали и нас неприпадајуће да се консултују са нама. Напротив неки су изјавили да, ако их председник прими и договоре се са њим, неће протестовати. Пошто то мени није прихватљиво у томе их нисам могао подржати. Што сам и изнео у једном упису овде.
Имајући ово у виду напао си ме без права и основа. Кад ми буде требала твоја дозвола да изнесем став можеш ми то право бранити. Док то не буде случај твој суд ме уопште не занима.
 
Не би сад да се улазим у неку дубљу дискусију,у другој реченици си сам показао капацитет тако да нема смисла дубити бетонско корито.
Само ме интересује како то да тебе неко позове? Да дође кући,писмо,телефакс,голуб? Зашто би тебе неко уопште консултовао о било чему?
И ако не подржаваш,да ли ћеш узети ову доплату и што буде преко већ обећаног? То ме интересује највише,да ли ћеш узети тај новац или не?
пс. нисам ја теби бранио него ти указао где грешиш,ал ти не разумеш.
 
Poslednja izmena:
Само немој о капацитету и кориту. :D Контрадикторан си. Кажеш ми да сам требао да одем и да им кажем шта да раде. Да би сад рекао шта они има са мном да се консултују. Чиме си сам потврдио неоснованост прозивке према мени. Рекох ти да нису ни имали намеру да било кога шта питају, пошто су већ сами одлучили шта ће.

Ништа ниси разумео. Протест сам подржао. Нисам могао да утичем на захтеве и циљеве истог. Шта нисам подржао и то сам рекао. Мој коментар се односио на период пре ових протеста са мишљењем како је требало да се ради.

Шта тебе има да занима да ли ћу ја узети те паре ? Ти нећеш дати ни један динар за њих. Да узећу их наравно јер имам једнако право као и сви други.

Колико знам деца из РС могу да се школују у Србији као и наша деца. То плаћамо ми грађани Србије. И нека је тако. Без обзира на твоју злонамерност је немам ништа против тога. Од тебе би било довољно да не гураш нос где му није место и у оно што те се не тиче. Хвала.
 
Poslednja izmena:
Само немој о капацитету и кориту. :D Контрадикторан си. Кажеш ми да сам требао да одем и да им кажем шта да раде. Да би сад рекао шта они има са мном да се консултују. Чиме си сам потврдио неоснованост прозивке према мени. Рекох ти да нису ни имали намеру да било кога шта питају, пошто су већ сами одлучили шта ће.

Ништа ниси разумео. Протест сам подржао. Нисам могао да утичем на захтеве и циљеве истог. Шта нисам подржао и то сам рекао. Мој коментар се односио на период пре ових протеста са мишљењем како је требало да се ради.

Шта тебе има да занима да ли ћу ја узети те паре ? Ти нећеш дати ни један динар за њих. Да узећу их наравно јер имам једнако право као и сви други.

Колико знам деца из РС могу да се школују у Србији као и наша деца. То плаћамо ми грађани Србије. И нека је тако. Без обзира на твоју злонамерност је немам ништа против тога. Од тебе би било довољно да не гураш нос где му није место и у оно што те се не тиче. Хвала.
Па наравно да ће сами одлучити шта ће,неће ићи по кућама и вући људе за рукав да се укључе или организују сами. Најлакше је тупити без везе.
Ето видиш све си сам рекао о себи. Што је најгоре ниси једини,таквих је превише,други ће да се мрзну,кисну,троше време,а остали ће да им соле памет и наравно наплате ту њихову муку. :haha:
По чему си сигуран да дајеш у буџет Србије више од мене па ти имаш слободу и право да кажеш а ја не:osmeh:
 
Polako ljudi, svi ste po malo u pravu, a malo i niste. Naše kolege se okupile, organizovale, napatile i nešto izdejstvovale, za njih same ali i za nas ostale, hvala im za sve ovo. Da li je moglo bolje i više, možda je i moglo ali za početak i ove je dobro. Da li svako od nas ima i neka druga mišljenja po nekim pitanjima, ima. Ovo je forum gde i treba da se iznose razna iskustva i mišljenja uz samo malo takta i korektnosti i sve će biti odlično.
 
Kolege kupio sam nekih 50 Ari zemlje pre 15-tak dana ,ta zemlja nikada nije bila pod subvencijama jer prethodni vlasnik nema gazdinstvoo..
Da li mogu I to parce zemlje sada da ubacim ,I hoce li I na njega biti subvencije ove godine?
 
Sacekacemo mi za subvencije,sad se nabavlja salama i kifle za 26.05. bas mi prijateljica kaze da sef naredio da 26.05 u bg ili po knjizicu pa neka bira

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh