Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Hmmmm jedno zapažanje.
10 dana mi je zahtev za subvencije pisalo u radu, da bi prekjuče prešlo u prihvaćen. Svi sa kojima sam pričao prekjuče su preinačeni u prihvaćen. Drugar kaže ujutro bio primljem, kasnije pogledao bilo prihvaćen.
Sve mi se čini da su ubrzali pre potpisivanja sporazuma za 18k da nas "obračunaju" po 9k, a doplatu ko zna kada ćemo videti....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ccc ko da iz svog dzepa vade…
 
Hmmmm jedno zapažanje.
10 dana mi je zahtev za subvencije pisalo u radu, da bi prekjuče prešlo u prihvaćen. Svi sa kojima sam pričao prekjuče su preinačeni u prihvaćen. Drugar kaže ujutro bio primljem, kasnije pogledao bilo prihvaćen.
Sve mi se čini da su ubrzali pre potpisivanja sporazuma za 18k da nas "obračunaju" po 9k, a doplatu ko zna kada ćemo videti....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Iskreno, nisam proveravao u petak, jutros kad sam pročitao tvoj post , proverio i gle čuda

Prihvacen-zahtev.jpg


Vidi se i kad sam predao, i zadnji put kad sam proveravao pisalo samo primnjen, ništa u obradi i ostalo, nemam neku veliku površinu pa da toliko razmatraju. Verovatno retar... retrogradni Merkur izašao iz konjukcije sa Marsom, ili kako se već kaže, pa se stvar razbistrila ....
 
Poslednja izmena:
Zahtev prihvaćen na "traženi" iznos od 9000 po ha. :D Predat prvi dan. Izmenjen 10.05. Ko zna kada će biti ovih drugih 9k/ha. U esandučetu nema ništa što bi se ticalo isplate.
 
Da li ima neki rok za ovu dodatnu isplatu od 9.000 po ha? Inace ce ovi mangupi razvlaciti do sudnjeg dana isplatu.
 
Ne znamo. Usudio bi se da kažem da su čak i ovakvi činovnici za nešto u pravu jer se to tiče tahničkih stvari. Koliko god bili bezobrazni stvari koje se tiču budzeta i budzetskih davanja treba rešavati na kraju jedne, a pre nove fiskalne godine. Bilo ko da nešto traži možeš da tražiš koliko god hoćeš, ako nečeg nema, ne vredi.
Gde su udruženja bila pre nove godine da se postave ovi zahtevi ? Nego dobila se zadovoljavajuća cena za suncokret, za naftu su nešto pregovarali/dogovorili (ni dan danas ne znam šta, ali mi se činilo gore od onoga što smo sa agro-katricom pre toga već imali) i sad smo tu gde smo. Ne reaguje se proaktivno, nego reaktivno.
Mene su iznenadili i ovi ustupci, ali očigledno da je režim imao potrebu da skine pritisak na sebe bar sa jedne strane. A za cenu žita kako nam bude ?
 
Da li ima neki rok za ovu dodatnu isplatu od 9.000 po ha? Inace ce ovi mangupi razvlaciti do sudnjeg dana isplatu.

Rok?!
Ja, a nisam jedini, "još čekam" od aprila 2020g i korone, za Ovce 500 din/po grlu, koje je obećao centarfor nedinjo.
Možda neka posebna rasa ovaca ima prioritet, ko će ga znati ....
Samo, pre će on zaigrati u Realu, nego što ću ja videti te pare.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam Ministarstvo, rekli su da ce svima biti isplaceno po 18.000.
Oni koji su vec dobili isplatu ce u narednom periodu dobiti jos po 9.000.
Oni kojima do sada nisu uplatili ce dobiti po 18.000.

Zamolio sam ih da napisu neko saopstenje u kojem ce razjasniti situaciju. Kazu da je dobra ideja, videcemo.
 
Rok?!
Ja, a nisam jedini, "još čekam" od aprila 2020g i korone, za Ovce 500 din/po grlu, koje je obećao centarfor nedinjo.
Možda neka posebna rasa ovaca ima prioritet, ko će ga znati ....
Samo, pre će on zaigrati u Realu, nego što ću ja videti te pare.
Ja takođe-3000 po kravi.
 
Свим пољопривредним произвођачима који су конкурисали за давања по хектару у 2023. години биће исплаћено 18.000 динара!

Јавни позив за давања по хектару расписан је 7. априла, а пољопривредни произвођачи могу своје захтеве да подносе до 31. маја. Првобитан износ подстицаја за биљну производњу био је 9.000 динара. Данашњим потписивањем Споразума, првобитан износ је двоструко увећан – износи 18.000 динара.

Пољопривредницима којима до сада та врста субвенције није исплаћена, добиће повећан износ у целости, док ће пољопривредни произвођачи којима је већ исплаћено 9.000 динара разлика бити додатно исплаћена у наредном периоду.

Пољопривредници који су се до сада пријавили за ову врсту субвенција не треба да подносе додатне пријаве.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh