Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Cifre za odvodnjavanje jesu ludilo. Video sam račun sa 23000 glavnice i 500k kamate.
Pa toga nema ni kod najzelenijih zelenaša.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
'oće to tako kada se ne plaća redovno.Isti slučaj je i sa PiO.Meni je kamata u novodostavljenom rešenju naknade za odvodnjavanje 200 rsd. 😂
 
Da svi ne plaćaju taj izmišljen porez sve bi bilo drugačije.Imam ja prijatelja koji mi je na pitanje što plaća odvodnjavamke odgovor je bio da ga novac ne zanima.
 
Pre koju godinu su porez i odvodnjavanje bili kao sjedinjeni pa su ih razdvojili, zatim je porez skocio pa je i odvodnjavanje skocilo tako da odjednom imamo i vise nego duple dazbine pa kad oduzmes to uzimanje po ha od subvencija uvidis da mi realno dobijemo ne đoku već đoketinu. Jedini ko je tu subvencionisan su banke. Skinu proviziju prilikom svake uplate i prilikom svake isplate plus odrzavanje racuna.
 
Pre koju godinu su porez i odvodnjavanje bili kao sjedinjeni pa su ih razdvojili, zatim je porez skocio pa je i odvodnjavanje skocilo tako da odjednom imamo i vise nego duple dazbine pa kad oduzmes to uzimanje po ha od subvencija uvidis da mi realno dobijemo ne đoku već đoketinu. Jedini ko je tu subvencionisan su banke. Skinu proviziju prilikom svake uplate i prilikom svake isplate plus odrzavanje racuna.
I niko nije ovo ni spomenuo što si ti sada napisao.Porez je pre odvajanja bio oko 10% a ostalo je bilo odvodnjavanje.Sada su se porez i odvodnjavanje izjednačili.To ove što imaju viška para ne tangira a oni koji nemaju da plate ostaju dužni.Tako da će moći još dugo da nas gaze jer drugo nismo ni zaslužili.
 
Nikad nije stiglo nikakvo rešenje niti nalog za uplatu, nikad!
Znači ni Sad nije stigao, već na E-uprava.
Tipa 50 hiljada za nekih par godina unazad i kamate 100k ,pa naravno da bih reagovao, apsolutno Nije ništa stizalo!
 
Nikad nije stiglo nikakvo rešenje niti nalog za uplatu, nikad!
Znači ni Sad nije stigao, već na E-uprava.
Tipa 50 hiljada za nekih par godina unazad i kamate 100k ,pa naravno da bih reagovao, apsolutno Nije ništa stizalo!
Ako ti ništa ne stigne,dužan si ti da odeš u poresko i da proveriš stanje.Nisu u obavezi da ti šalju.
Mi smo prošle godine dobili opomenu pred tužbu.To oni šalju uvek.I za sada od tužbe ništa već nekih 15,20 godina.Porez redovno izmirivamo.
 
Subvencija nema, viška žita imamo na pretek kako reče neki stručnjak jutros na tv prva, žito ide ispod 24 din. Napredno blagostanje 😅
 
Ma kako nema kad vec u novinama pise,nemas pojma al ovde na forumu izgleda nismo bili brzi
57a3577412a1756c5b759093049c82dd.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh