Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Mislim da je pričala kod Uroša u emisiji još kada je bila počela priča o E-agraru.
 
neznam nisam gledao to bas detaljno a i to je bilo pre 2meseca od tada je poceo e agrar da radi
bio rok do kraja marta da svi obnove gazdinstva,sad je rok obnove do kraja javnog poziva ukoliko zelis subvencije tako da se to menja non stop

premije za mleko i za po hektaru prijave krecu od ponedeljka 3aprila,stim da je za mleko rok do 15aprila a po hektaru do 15 maja
 
to sta si od nje mogo cuti sve za ovo koliko je kratko ministarka vec se dve stranice moze napisati u ovoj temi

kazem zbog korone od 2020god subvencije su isle automatski(ko nije menjao nista u domacinstvu nije predavao zahtev) a isplata je prosle godine cini mi se bila krenula 11marta----rok za izmenu povrsina je bio 1mart do 30 april

2019 godine je rok takodje bio 1 mart do 30aprila

sada su produzili rok zbog ovog e agrara a kazem mislim da ce isplate biti po prijavi kako je i islo do pojave korone dakle od 2019

a od korone 2020god su iplacivali po abecedii ili kako vec nemam blage ali znam da se u nas nekoliko komsija razlikovalo po 2 nedelje u prijemu subvencija
 
Сутра, 3. априла креће пријављивање за премију за млеко. Пријављивање за субвенције по хектару се одлаже до даљњег:

Јавни позив за премију за млеко за 1. квартал биће расписан у понедељак, 3. априла, док ће јавни позив за давања по хектару бити померен како би пољопривредни произвођачи имали довољно времена да провере и ажурирају своје податке у катастру, прикупе потребну документацију и регулишу уговорне односе.

Истичемо да то апсолутно неће утицати на исплату субвенција, које ће пољопривредни произвођачи добити у исто време како је и планирано.

Наиме, јавни позив за давања по хектару ће трајати месец уместо 45 дана, те ће обрада захтева и динамика исплате бити непромењена.

Пријаве за премију за млеко се подносе као и до сада – преко млекара, а постоји и могућност непосредног пријављивања примарних произвођача. Јавни позив ће трајати до 15. априла, а исплата премије за млеко ће бити реализована након завршетка јавног позива у року од 30 дана.



Уколико се пријављујете самостално, упутство за пријављивање за премију за млеко можете погледати овде.

Уколико се пријављујете као млекара, упутство погледајте овде.



Још једном подсећамо све пољопривредне произвођаче да крајњи рок за пријаву у систем еРПГ не постоји, те сте у могућности да пријаву и обнову статуса газдинства одрадите све до тренутка подношења захтева за жељену субвенцију.

 
normalno da se odlaze kad ni prijave se ne zna kada ce biti

danas cu raditi tj aktivirati e agrar jednom stocaru a premije za mleko su vec od sutra
ko zna koliko ljudi nije jos nista radilo u vezi ovoga
to znaju i oni sami koliko je aktivno do sada gazdinstava,zato i odlazu
 
Prema zvaničnim podacima ako im se može verovati na sistem e-agrar je prijavljeno i registrovano 180.000 gazdinstava. U evidenciji se nalazi 450.000 što govori da je uvođenjem bespotrebnog i besmislenog elektronskog sistema registracije preko noći izbrisano 270.000 gazdinstava. Čestitam na dobro urađenom poslu!
E-agrar je toliko pomogao da umesto subvencija koje su uplaćivane u martu sada stižu možda u julu. Do prošle godine obnova je bila automatska bez odlaska u trezor a zahtevi za subvencije se nisu ni podnosili već je novac uplaćivan direktno na račun.
Pored svih ubeđivanja u korisnost e-agrara i koliko je on bolji za nas ja nikako ne mogu da primetim nikakvu korist niti boljitak od tog sistema. Primećujem samo haos, zbrku, neorganizovanost i to da sam prošle godine u ovo vreme imao subvencije na računu a sada nemam i ne znam kad ću ih i da li uopšte dobiti.
Nemojte nam više toliko pomagati, molimo vas najljubaznije. Sada mi gospodin Nedimović deluje kao veoma simpatičan čovek u čijem mandatu nam je život bio daleko lepši i lakši.
 
pa nije konacan broj,jos uvek se ljudi priajvljuju..nisu izbrisani....ono sto je siguurno to je da ce biti manje gazdinstava

e sad da li je to dobro ili nije ne bih bas da komentarisem ali znam da su gore kod nas nas na severu odredjeni ljudi imali cak i po 40 otvorenih gazdinstava na druge ljude verovali ili ne....u pitanju su ljudi koji rade lagano preko 1000 kj
da li ce to uraditi i preko e agrara neznam bas

problem sto mi mali opet najebemo jer treba resavati nesto sto su oni imali 10godina kod njih navodno a sada to ne postoji u famoznom e agraru,ne postoje parcele odjednom iako su u vlasnistvu nosioca ili clana gazdinstva
 
Ko je do sada mogao da otvori 40 gazdinstava bez e-agrara sigurno će moći i sa njim. Da je postojala volja takve pojave bi se odavno uredile isto kao što se ni sada neće urediti. E-agrar i svi planirano projektovani problemi u vezi njega su usmereni protiv običnih ljudi koji rade pošteno. Oni su stradali i pre e-agrara a sada će još više. Ovim drugima nikada ništa neće faliti.
 
naravno da moze ali mislim da je mnogo komplikovanije jer je ipak potrebna famozna consent aplikacija tj mobilni telefon
onako je papir trpeo sve
 
Ima svasta na terenu se cuje. Da covek ne poveruje. Mada mislim da ce sada ako ne odmah ali za godinu svi morati u pdv da udju,tako da ce tu doci do filtera. A i sami ljudi ce odustati ovaj e agrar ubi i mladje,haos je kod ljudi nastupio. Evo sada primer mora se imati i stampsc,kako odstampati potvrde,a bilo je dosta samo tel pametni. Lepo kazem ljudima morate skoro svaki drugi dan uci na e agrar,da proveravate uvek nesto fali. Jbg ko ce to uraditi od ovih sto idu u pss da se obnove retko ko. Sranje tesko ubise ljude sa ovim.
 
Šalju u papirnoj formi koliko sam razumeo, a i ako nemate štampač, svaka fotokopirnica vam to može odštampati.
Milion problema ima i još će ih biti, ali moramo se prilagođavati, ne može se kočiti nezadrživo srljanje u napredak
 
Nazad
Vrh