Subvencije u poljoprivredi za 2023 godinu

Sta izmeniti? Menjati nesto ili samo kliknuti opciju izmeni,zna li neko?
 
Danas bio u banku stiglo i za subvencije i za suncokret ostalo samo jošte kukuruz ali nema cene bre. Koji bolidi majku mu. Jošte imam i srtće ko bos po trnju ovi drugi otkupljivači u okolini prestali da primaju kukuruz bre... Ne treba nam kažu a ovi naši kuku lele a tek su na pola ovrli.
 
I meni je stigla ista takva poruka pre par minuta. Zahtev juče napokon prihvaćen a sada da se izmeni. Šta hoće sada nije mi jasno ???
Предпостављав да је лоша кординација између њих самих, па ови са обавештењима касне. Јер мени, сада не да да урадим измену од кад је прихваћен.
 
Предпостављав да је лоша кординација између њих самих, па ови са обавештењима касне. Јер мени, сада не да да урадим измену од кад је прихваћен.
Ja neću no da ga menjam. Zahtev prihvaćene napokon ,oni su blesavi majke mi
 
Stoji delimicno prihvacen vec 9 dana problem 2 parcele koje sam izbrisao u eAgraru po preporuci gospodje koja mi rekla na telefonu pa da ih ponovo dodam i u ePodsticaji da izmenim zahtev, al za izmenu ne mogu jer nemam vise tu opciju. Zovem svaki dan po 20-30 puta, al nema slobodnjih operatera. Neznam sta dalje.
 
Da li se nekome ovo u žutom pojavljivalo?

Screenshot-1061.png
 
Stoji delimicno prihvacen vec 9 dana problem 2 parcele koje sam izbrisao u eAgraru po preporuci gospodje koja mi rekla na telefonu pa da ih ponovo dodam i u ePodsticaji da izmenim zahtev, al za izmenu ne mogu jer nemam vise tu opciju. Zovem svaki dan po 20-30 puta, al nema slobodnjih operatera. Neznam sta dalje.
Oko brisanja i ponovnog dodavanja parcele u eAgrar treba biti oprezan, evo mog primera:
Dok su se gazdinstva vodila u trezoru jedna parcela iz mog gazdinstva se vodila kao vlasništvo jer je član mog gazdinstva doživotni plodouživaoc na toj parceli. Kad je eAgrar počeo da radi izbacio mi je tu parcelu iz gazdinstva. Zovem, objasne mi da je uvedem u gazdinstvo kao vlasništvo bez RGZ. Tako i uradim ali mi parcela uđe u začaran krug verifikacije, tj. nikako da je verifikuju. Kad se već približio krajni rok za podnošenje zahteva za subvencije prijavim ostale parcele za subvencije, ova koja je čekala verifikaciju nije ni mogla da se unese u spisak parcela za subvencije. Prođe rok za podnošenje zahteva, dobijem rešenje za subvencije za ove ostale parcele (i lovu dobijem), a ova pomenuta parcela još uvek čeka verifikaciju. I onda zovem da vidim šta se dešava, kažu mi da eAgrar ne poznaje kategoriju doživotnog plodouživaoca i da promenem osnov u zakup ili ustupanje bez nadoknade. Pitam kako to da uradim, kažu izbriši parcelu iz gazdinstva i ponovo je potom upiši pod tim drugim osnovom. I ja tu primetim da će tako ispasti da sam parcelu prijavio nakon roka za subvencije, kaže mi operater da ne brinem jer u eAgraru postoji trag po parcelnom broju i videće se da sam tu parcelu prijavio prvi put još u aprilu. Ja tako uradim i ubrzo mi verifikuju i tu parcelu. Ali ni reči kako da dobijem subvenciju za nju, zovem, šaljem mejlove, više puta i konačno odgovor da nemam pravo na subvenciju zato što sam parcelu uveo u gazdinstvo nakon dobijanja rešenja o subvencijama. Znači baš ono u čega sam posumnjao i za što su me razuverili da se ne može dogoditi jer postoji trag u eAgraru. Sve ovo im npišem u odgovoru na njihov mail, ali sad više nema odgovora a na telefon nema šanse dobiti operatera. Lopovska posla... Al' ima da redom tražim nadređene pa sve do ministarke, makar da ih pitam ko im je dao instrukcije da lažu i kradu poljoprivrednike...
 
Nazad
Vrh