Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

Kolege iz HR je dovoljno da napisu samo koliko placaju gorivo za poljoprivredu i nama vec nece biti dobro,koliko znam da su cene poljoprivrednih proizvoda veoma priblizne nasim a jedino im je nesto skuplje njihovo djubrivo kutina nego sto je kod nas,a o visini subvencije koje dobiju po hektaru tek tu mozemo da im zavidimo
 
Prema ovoj tabeli cena plavog dizela u Hrvatskoj iznosi od 68,36 dinara do 81 dinar preračunato po kursu od 15,5 dinara za jednu kunu. Kod nas je od 150 do 160 dinara po litru. Šta dalje da pričamo? Iznos od 34 evra po hektaru nije nikakva subvencija već dodatno ponižavanje poljoprivrednika. Isplaćuje se samo da bi nam se podsmevali. Spreman sam da te jadne 4.000 po hektaru vratim ministarstvu pošto mi ne znače apsolutno ništa. Naravno ne želim u tome da budem usamljen ako postoji udruženje koje bi sprovelo masovnu akciju vraćanja tog bednog novca nazad sa sve izvodima iz banaka na kojima su imena i uplate na račun ministarstva poljoprivrede. Ako država Srbija ne želi da subvencioniše svoje poljoprivrednike i svesno ih izlaže visoko subvencionisanoj konkurenciji iz inostranstva neka to jasno i kaže. Ili ćemo biti ravnopravni sa ostalima ili nećemo ne mogu se deliti mrvice. Ne bih imao ništa protiv da se sredstva preusmere poljoprivrednicima kojima su zaista potrebna kako bi manja gazdinstva ojačala i stala na noge. Na žalost opet bi sve završilo kod Kostića, Miškovića, Matijevića i sličnih a ima ih još dosta. Takve aždaje nije moguće nahraniti one su nezasite naravno da za ostale ne ostane ništa. Ne vidim da će se u toj raspodeli državnih sredstava bilo šta menjati. Vidim da se goje samo masne guske.
 
Poslednja izmena:
Prema ovoj tabeli cena plavog dizela u Hrvatskoj iznosi od 68,36 dinara do 81 dinar preračunato po kursu od 15,5 dinara za jednu kunu. Kod nas je od 150 do 160 dinara po litru. Šta dalje da pričamo? Iznos od 34 evra po hektaru nije nikakva subvencija već dodatno ponižavanje poljoprivrednika. Isplaćuje se samo da bi nam se podsmevali. Spreman sam da te jadne 4.000 po hektaru vratim ministarstvu pošto mi ne znače apsolutno ništa. Naravno ne želim u tome da budem usamljen ako postoji udruženje koje bi sprovelo masovnu akciju vraćanja tog bednog novca nazad sa sve izvodima iz banaka na kojima su imena i uplate na račun ministarstva poljoprivrede. Ako država Srbija ne želi da subvencioniše svoje poljoprivrednike i svesno ih izlaže visoko subvencionisanoj konkurenciji iz inostranstva neka to jasno i kaže. Ili ćemo biti ravnopravni sa ostalima ili nećemo ne mogu se deliti mrvice. Ne bih imao ništa protiv da se sredstva preusmere poljoprivrednicima kojima su zaista potrebna kako bi manja gazdinstva ojačala i stala na noge. Na žalost opet bi sve završilo kod Kostića, Miškovića, Matijevića i sličnih a ima ih još dosta. Takve aždaje nije moguće nahraniti one su nezasite naravno da za ostale ne ostane ništa. Ne vidim da će se u toj raspodeli državnih sredstava bilo šta menjati. Vidim da se goje samo masne guske.
Blago vama sa 34 evra subvencija, ja izgleda živim u drugoj državi čim dobijam 11 evra/ha...
 
To je sasvim druga vrsta problema. Naravno da svi treba da imaju subvencije na sve površine koje obradjuju ili barem razumno ograničenje do par stotina hektara. Sadašnje do 20ha nije razumno. Neko deli subvencije sa zakupodavcem a negde sve uzima zakupodavac. Poenta je da subvenciju dobija onaj ko obradjuje zemlju i da te subvencije budu barem prbližne okruženju i EU.
 
Poslednja izmena:
ako je verovati Matijevicevoj prici iz intervjua koji sam citao, on sada masovno kupuje zemlju po Hrvatskoj. Kaze da dobija izmedju ostalog i subvencije od 300-600 eura po hektaru u zavisnosti sta je posejano, da ima subvencionirano 100 litara goriva... i to se dobije na svu zemlju bez ogranicenja na kolicinu

sve cega bi se mi odrekli od subvencija, pa i ove bede nebi zavrsilo kod sirotinje vec opet u dzepu nekog stranackog cinovnika. a lepo je u komentarima na N1 napisano ko ima samo 10 hektara ukradeno mu je 7500 evra za prethodnih 9 godina.

tako da se ne odricem niceg vec trazim ono sto mi je ukradeno za prehodne godine, isto tako su ukrali i penzionerima pa kad su poceli tuzbe Strazburu brze bolje dize penzije.
 
Pa mi na forumu imamo par doktora i politicara pa cak i advokata koji kako smo vec videli i pratili nema u sta se ne rauzumu, od goblena pa do nuklearne medicine.
Mogli bi oni u tom Strazburu ako znaju adresu, da podnesu pismenu tuzbu na jos vise stranica od onog koliko se sire ovde na forumu, protiv vlade kako nas ne bi vise pokrali i maltretirali. 😂
 
ako je verovati Matijevicevoj prici iz intervjua koji sam citao, on sada masovno kupuje zemlju po Hrvatskoj. Kaze da dobija izmedju ostalog i subvencije od 300-600 eura po hektaru u zavisnosti sta je posejano, da ima subvencionirano 100 litara goriva... i to se dobije na svu zemlju bez ogranicenja na kolicinu

sve cega bi se mi odrekli od subvencija, pa i ove bede nebi zavrsilo kod sirotinje vec opet u dzepu nekog stranackog cinovnika. a lepo je u komentarima na N1 napisano ko ima samo 10 hektara ukradeno mu je 7500 evra za prethodnih 9 godina.

tako da se ne odricem niceg vec trazim ono sto mi je ukradeno za prehodne godine, isto tako su ukrali i penzionerima pa kad su poceli tuzbe Strazburu brze bolje dize penzije.
EU subvenconiranje je komplicirana priča... Najmanje se dobije za čisto ratarstvo što, pretpostavljam, radi Matijević. Tada se dobiva oko 260 €/ha + 150l subvencioniranog dizela po ha.

Dugo godina sam na vašem forumu pa sam prilično stekao sliku - ako izuzmemo gorivo, vama su ostali troškovi niži, pogotovo herbicidi.
 
EU subvenconiranje je komplicirana priča... Najmanje se dobije za čisto ratarstvo što, pretpostavljam, radi Matijević. Tada se dobiva oko 260 €/ha + 150l subvencioniranog dizela po ha.

Dugo godina sam na vašem forumu pa sam prilično stekao sliku - ako izuzmemo gorivo, vama su ostali troškovi niži, pogotovo herbicidi.
Da, ali vi subvencijama koje dobijate mozete da kupite i seme i herbicide.
 
Prema ovoj tabeli cena plavog dizela u Hrvatskoj iznosi od 68,36 dinara do 81 dinar preračunato po kursu od 15,5 dinara za jednu kunu. Kod nas je od 150 do 160 dinara po litru. Šta dalje da pričamo? Iznos od 34 evra po hektaru nije nikakva subvencija već dodatno ponižavanje poljoprivrednika. Isplaćuje se samo da bi nam se podsmevali. Spreman sam da te jadne 4.000 po hektaru vratim ministarstvu pošto mi ne znače apsolutno ništa. Naravno ne želim u tome da budem usamljen ako postoji udruženje koje bi sprovelo masovnu akciju vraćanja tog bednog novca nazad sa sve izvodima iz banaka na kojima su imena i uplate na račun ministarstva poljoprivrede. Ako država Srbija ne želi da subvencioniše svoje poljoprivrednike i svesno ih izlaže visoko subvencionisanoj konkurenciji iz inostranstva neka to jasno i kaže. Ili ćemo biti ravnopravni sa ostalima ili nećemo ne mogu se deliti mrvice. Ne bih imao ništa protiv da se sredstva preusmere poljoprivrednicima kojima su zaista potrebna kako bi manja gazdinstva ojačala i stala na noge. Na žalost opet bi sve završilo kod Kostića, Miškovića, Matijevića i sličnih a ima ih još dosta. Takve aždaje nije moguće nahraniti one su nezasite naravno da za ostale ne ostane ništa. Ne vidim da će se u toj raspodeli državnih sredstava bilo šta menjati. Vidim da se goje samo masne guske.
Nikoga oni ne ismejavaju ,tu je jasno ,ko ima imaće i više ,ti sirotinjo crkni,kad se sagleda za šta se konkuriše za subvencije,prvenstveno mislim na mašine tada se vidi gde idu pare,pogotovo vinogradi,a bome i ratarstvo .
Plugovi 20000,vučne prskalice 40000,navigacija neznam ni koliko košta sada ono skupo mislim 20000+,itd,itd.
 
Људи, дајте ућутите!

Ако види неки Македонац, којих има на форуму, има да нас убије у појам са износима субвенција које остварују код њих, па кад чујемо, да гледамо у празно барем у наредних фртаљ сата.

Или да потанко наброје Тончи, Ајванхо или 577 какве су субвенције у Хрватској, па да посумњамо да ипак нисмо лидери у региону.

:(

Kod nas u Makedoniji 200e po hektaru za povrsine manje od 5ha jecam/psenica/pcenka i tako dalje a 240e od 5ha do 50ha
Ukoliko koristimo sertificirani semenski materijal jos 100e/ha ako prinosi budu iznad 3t na jecam i 4t na psenicu..

Od ove godine imamo i 50% jeftiniju naftu ali limit je do 100.000 denare t.e 1650 eura po korisnika
 
Poslednja izmena:
Ovaj Mardav post je namenjen za sve ove pametnjakovice koji su za ukidanje subvencija u Srbiji a ne da se cini korak ka tome da se povecaju!
Ovim isto moze da se ustanovi da smo dno dna u Evropi. Ne samo po subvencijama nego i po standardu, odnosno kupovne moci od neke usrane plate ovih koji su zaposleni.
 
Nazad
Vrh