Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

Ja bi dodo da se daje i obolelima od multiple skleroze ,jer većina njih bi uz lek funkcionisali kao normalni i mogli bi privređivati,ovako su bolesni koji su samo teret.
Ti lekovi su samo da uspore napredovanje bolesti i ništa drugo.Funcionalnost nikada više kao normalni ljudi....
 
Ja gledao prilog o njima i kažu tako kako sam napisao,zato sam i napisao,a lekove dobijaju kao na lotu ili preko veze što je sramota i to samo neki bezveze procenat obolelih ima taj luksuz da dobije lek jer su skupi jako.
 
čekaj kako je cena nafte snižena? gde u kom gradu?
Jeste kolega, cena goriva je snižena e sad što je država povećala porez i akcizu to je nešto drugo, oni su lepo dali obrazloženje zašto se smanjuje subvencija a mi samo treba da ćutimo i trpimo te njine manifetluke, tako nam i treba, treba nas **greška i jašiti do besvesti bolje nismo ni zaslužili.
 
Ja gledao prilog o njima i kažu tako kako sam napisao,zato sam i napisao,a lekove dobijaju kao na lotu ili preko veze što je sramota i to samo neki bezveze procenat obolelih ima taj luksuz da dobije lek jer su skupi jako.
Koštaju godišnje kao dva jutra zemlje.Inače od prošle godine nekoliko lekova se nalaze na pozitivnoj listi RFZO i prima ih veći broj bolesnika... I ja sam među njima. Izvinite na :off_topic:
 
Kazu da netreba podneti zahtev, nego svakome ce izplatiti automatski, po povrsini koliko je imao septembra 2020 godine prijavjeno!
 
Meni ovo oko subvencija je standardna koska vlasti, umesto da se prica zasto subvencije nisu 300-500 evra, tema se usmerava da li neka baba treba da dobije ovu crkavicu.

a kad bi dali tolike subvencije onda nebi mogao respirator da nadje ljude za ove fabrike koje nicu kao pecurke i gde se prave dobre kombinacije sa subvencijama po radniku, besplatnim zemljistem...
 
Al objašnjenje pojeftinila nafta, odma reagovali. A što ne reaguju i svinje su pojeftinile pa ukinu one gluposti što plaćamo za budžet rs, u pošti svaki put kada prodajem svinje dam celog tovljenika za obilet. Što to ne ukidoše da nas pomognu, ma nema, banda samo pljačkaju...
 
PIO i zdravstveno osiguranje za nosioce gazdinstava iznosi nešto manje od 120.000 dinara. U slučaju da neko ima registrovanih 20 hektara dobija 80.000 subvenciju i treba da doplati još 40-ak hiljada samo za PIO i RFZZO. O porezima na imovinu i odvodnjavanju da ni ne govorimo. Jasno je da za ulaganje u proizvodnju ne ostaje ni dinara te se gubi smisao davanja subvencije. Ko ima registrovano manje od 20 ha treba da doplati još više pošto mu je manja i subvencija. Jasno je da tu od bilo kakve pomoći ili napretka nema ništa. Slažem se da su ovakve subvencije besmisleno bacanje novca u bunar i smatram da ih treba potpuno ukinuti. Neka budemo jedina zemlja na svetu koja uopšte ne pomaže svoje poljoprivrednike. Ne bi bilo prvi put da smo u nečemu jedini na svetu.
 



Znači svi koji imaju gazdinstvo od pre 01.01.2020 moša i ovaj put?
 
Ajde Profesore, ma sta rece. Ne da nisi u pravu nego si 101% pogresio. Ako si raspolozen dodji u moje selo gde cu ti ja pokazati primera koliko hoces gde ljudi nisu ulagali u novu mehanizaciju gotovo ni dinara, a oped su primorani da daju subvenciju.
Znaci li to da svaki onaj ko ulaze u mehanizaciju je bahat, bezobziran, alav i sta vec nije?
Ako cemo tako generalizovati ljude brzo bi dosli do gradjanskog rata.
Ima ljudi koji svojim radom i trudom zasluzuju sve sto su stekli i kupili, al ima isto tako onih koji su neradom zasluzili ono sto nisi stekli.
Oped da se razumemo, postujem tvoj stav, sli se zaista ne mogu sloziti sa njim.
Smatram da su te pare po hektaru oduvek odlazile, u velikoj vecini, na pogresnu adresu i ako im je namera u sustini dobra.
Ta direktna davanja su se nekad, ne tako davno, pravdala racunima za gorivo i vestak. Bez problrma su mogli uvesti "plavi dizel", pravdanje racunima od djubriva i hemije, semena... Al nece, jer im se moze.
Koji si ti politikant! Pa u drugoj temi generalizujes stvari kako smo naj gori narod na zemaljskoj kugli i pljujes po naraodu kad god stignes! E sad ovde ti se ne svidja kad neko drugi generalizuje stvari za ove sto kupuju novu mehanizaciju i POSTENIM radom sve stekli! Ne bez razloga verivatno sebe branis! Sreca u vas pa nam odrzavate prosek da opstanemo na zemaljskoj kugli!
 
Zakopavas sam sebe! Narod je sljam a svoj rad i trud predstavisas kao svevisnji i da ga neko ovde treba postovati! Ti za taj narod sto ga pljujes nisi pomakao mali prst a hteo bi kontra uslugu, manime se tih fora!
 
Dragane Dragane, ti bas volis da se bavis "tudjim".
Kakav moj rad, kakav svevisnji, od kog ja trazim postovanje?
Mene treba da postuju samo moji ukucani, a za ostale me uopste nije briga sta misle 😊
Da je narod u velikom delu rdjav, jeste, to svi znaju samo niko ne sme da kaze.
Da smo bolji imali bi i bolju vlast, ovako kako nam je tako je vec vekovima.
A ti Dragane ako mislis da su svi oko tebe nesto pokrali pa tako dosli do neke mehanizacije onda stvarno treba da se zapitas 😉
Vec koji post me nesto prozivas, a da me uopste ne poznajes, ni 1%, a sve znas o meni 😏
Eto dodji Dragane kod mene na kafu pa da se bolje upoznamo 🍻
 
Nazad
Vrh