Subvencije u poljoprivredi za 2021 godinu

A ako mi neko rastumaci "uredbu o promeni uredbe" casticu ga. Verujem da ni njima samima nije jasno sta tamo pise.
 
Te babe i dede sto dobiju za Svoju zemlju po 5200 po ha,nisu problem ove zemje,tako su zakupci pristali,njihovom alavoscu za arendama,koje je posledica preteranog ulaganja u masineriju izvan realnih potreba(citaj dokazivanje selu),ti PDV poljoprivrednici su svojom alavoscu preterali,u mnogo cemu,a subvenice treba da iznose minimum 200 evra po ja,jer ovaj sistem davanja po kojekakvim konkursima nije nista manja peracina para preko agencija,samo sto mnogo manje sredstava ode u ruke manjih poljoprivrednika,subvencije po ha nisu dale rezultate,a ovaj sistem davanja je rezultirao,jeste da ne kazem kako,peru se pare,samo au tokovi novca preusmereni na partijske i podobne pajtose.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Bilo je 4.000 pa digli na 5.200 a kad su se malo bolje preračunali, opet vratili na 4.
 
Te babe i dede sto dobiju za Svoju zemlju po 5200 po ha,nisu problem ove zemje,tako su zakupci pristali,njihovom alavoscu za arendama,koje je posledica preteranog ulaganja u masineriju izvan realnih potreba(citaj dokazivanje selu),ti PDV poljoprivrednici su svojom alavoscu preterali,u mnogo cemu,a subvenice treba da iznose minimum 200 evra po ja,jer ovaj sistem davanja po kojekakvim konkursima nije nista manja peracina para preko agencija,samo sto mnogo manje sredstava ode u ruke manjih poljoprivrednika,subvencije po ha nisu dale rezultate,a ovaj sistem davanja je rezultirao,jeste da ne kazem kako,peru se pare,samo au tokovi novca preusmereni na partijske i podobne pajtose.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Ajde Profesore, ma sta rece. Ne da nisi u pravu nego si 101% pogresio. Ako si raspolozen dodji u moje selo gde cu ti ja pokazati primera koliko hoces gde ljudi nisu ulagali u novu mehanizaciju gotovo ni dinara, a oped su primorani da daju subvenciju.
Znaci li to da svaki onaj ko ulaze u mehanizaciju je bahat, bezobziran, alav i sta vec nije?
Ako cemo tako generalizovati ljude brzo bi dosli do gradjanskog rata.
Ima ljudi koji svojim radom i trudom zasluzuju sve sto su stekli i kupili, al ima isto tako onih koji su neradom zasluzili ono sto nisi stekli.
Oped da se razumemo, postujem tvoj stav, sli se zaista ne mogu sloziti sa njim.
Smatram da su te pare po hektaru oduvek odlazile, u velikoj vecini, na pogresnu adresu i ako im je namera u sustini dobra.
Ta direktna davanja su se nekad, ne tako davno, pravdala racunima za gorivo i vestak. Bez problrma su mogli uvesti "plavi dizel", pravdanje racunima od djubriva i hemije, semena... Al nece, jer im se moze.
 
Ne valja jedan sisten,ne valja drugi sistem davanja,neko kuipuje jebenu navigaciju 20 000 evra kao da je u sred amatonske džungle pa ne zna na koju da se okrene,a neko nemože zadnju gumu na ferdži da promeni.
Obrni okreni ne valja nikako ,ovo ne odgovara velikim i jačima jer propadaju im snovi za prskalicama od 40 ooo pa naviše i zvučnim imenima,a mali kako sam rekao.
ja bi to ovako,pod nož ili što kau vođari radikalna rezidba da i mala grančica dođe do svetlosti,cenu goriva pod obavezno,i sve mašine do 10000 evra vrednosti posticati sa 90%,preko neka plaća celu sumo ako ti treba,kontrole jel ti ćera radi zemlju ili vata ladovinu po dvorištu,što bi se reklo il u svinjac il u traktor il u **greška tako isvi koji su fantomi,kontrola da svi dobijaju a ne stalno jedno te isti.
I normalno svi vi koji ste se osećali ugroženo pa ste uzeli druga državljanstva u startu ste diskriminisani jer se ne osećate dovoljno Srpki,ajd ovo što su digli sidro odavde pa ima smisla,ali ovi oći hr državljanstvo recimo a živim u Srbiji.
Bilo bi para za investicije pogotova za stočare ,a ovako žive ratari i dobro im je ,i malo im je,i sve bi oni ,i nikad dosta ha.
Da se zna ko je seljak ,a ko dopunista,da se pdveisti u firme pretvore ,normalno da se vodi računa ko koliko žima brta jer nije sve jedno jel 8 mil. ili 1000 mil. dinara.
Da veliki budu firme i radnici redovnu platu primaju a ne da budu sezonci.
Da se forsira udruživanje,pa nije istina da se niko ne podnosi između sebe.
I nastavićemo ,škripi mi želudac.
 
Ajde Profesore, ma sta rece. Ne da nisi u pravu nego si 101% pogresio. Ako si raspolozen dodji u moje selo gde cu ti ja pokazati primera koliko hoces gde ljudi nisu ulagali u novu mehanizaciju gotovo ni dinara, a oped su primorani da daju subvenciju.
Znaci li to da svaki onaj ko ulaze u mehanizaciju je bahat, bezobziran, alav i sta vec nije?
Ako cemo tako generalizovati ljude brzo bi dosli do gradjanskog rata.
Ima ljudi koji svojim radom i trudom zasluzuju sve sto su stekli i kupili, al ima isto tako onih koji su neradom zasluzili ono sto nisi stekli.
Oped da se razumemo, postujem tvoj stav, sli se zaista ne mogu sloziti sa njim.
Smatram da su te pare po hektaru oduvek odlazile, u velikoj vecini, na pogresnu adresu i ako im je namera u sustini dobra.
Ta direktna davanja su se nekad, ne tako davno, pravdala racunima za gorivo i vestak. Bez problrma su mogli uvesti "plavi dizel", pravdanje racunima od djubriva i hemije, semena... Al nece, jer im se moze.

Direktna davanja uzivaju 50% ljudi koji daju u kiriju i ja imam dosta takvih slucajeva

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ova direktna davanja meni nemaju smisla bar ovde na jugu jer su 50% parcele koje se ni ne rade, zaprložene, urasle itd... Tj. stanje u trezoru apsolutno ne odgovara realnom stanju, to potpisujem.
Pomoć pri nabavci od 50~60 % uz jaču kontrolu itekako ima smisla, po meni. Jer dolazi vreme da čuvanje mrtvog kapitala (novac, nekretnine....) apsolutno nemaju smisla zbog ostalih državnih nameta. Tako da je svaki veći proizvodjač prisiljen od sistema da ulaže non stop, tako da se još više pospešuje proizvodnja itd. (Truli kapitalizam).
Najjači su mi ovi što kukaju da nikad ništa nisu dobili a kad ih pitaš jel si konkurisao nekad za nešto oni kažu pa nisam i neću. Obično su ti redovni ispred prodavnice, parcele urasle i ne znaju sami ni potvrdu iz poreskog da izvade a kamo li da popune obrazac. Ogradjujem se da je tako u mom kraju.
 
Kad je to sitna para aj da se svi paori odreknemo te subvencije po hektaru ,i za te pare nek kupe vakcinu od korone i pokusa da se zaustavi ova opaka bolest.Time bi se odrekli neceg malo a mozda bi dobili puno ako bi bolest se zaustavila
 
Ja bi dodo da se daje i obolelima od multiple skleroze ,jer većina njih bi uz lek funkcionisali kao normalni i mogli bi privređivati,ovako su bolesni koji su samo teret.
 
Ajde Profesore, ma sta rece. Ne da nisi u pravu nego si 101% pogresio. Ako si raspolozen dodji u moje selo gde cu ti ja pokazati primera koliko hoces gde ljudi nisu ulagali u novu mehanizaciju gotovo ni dinara, a oped su primorani da daju subvenciju.
Znaci li to da svaki onaj ko ulaze u mehanizaciju je bahat, bezobziran, alav i sta vec nije?
Ako cemo tako generalizovati ljude brzo bi dosli do gradjanskog rata.
Ima ljudi koji svojim radom i trudom zasluzuju sve sto su stekli i kupili, al ima isto tako onih koji su neradom zasluzili ono sto nisi stekli.
Oped da se razumemo, postujem tvoj stav, sli se zaista ne mogu sloziti sa njim.
Smatram da su te pare po hektaru oduvek odlazile, u velikoj vecini, na pogresnu adresu i ako im je namera u sustini dobra.
Ta direktna davanja su se nekad, ne tako davno, pravdala racunima za gorivo i vestak. Bez problrma su mogli uvesti "plavi dizel", pravdanje racunima od djubriva i hemije, semena... Al nece, jer im se moze.
Nisam rekao da je bahat svako ko ulaze u mehanizaciju,nego da je dosta primera onih koji su ulozili u istu,a da nisu imali potrebu da ulazu u tom obimu,jednostavno je mehanizacija toliko mocna,da moze da odradi povrsinu mnogo vecu nego sto je atar jednog sela u odnosu na konjske snage u tom selu,npr,opsti je grabez za zemlju u zakup,arende su i dalje u porastu,zato su zakupodavci u polozaju da jednostavno daju zemlju u zakup bez ugovora,a istu prijave u registar na sebe i podizu subvencije,problem subvencija nije davanje po ha,nikada bije ni bilo,problem ne administracija,ministarstvo,koje godinama nije bilo u stanju da pravicno rasporedjuje podsticaje,bilo po ha,bilo po kakvim drugim konkursima,stalno se lovi u mutnom,otvaraju gazdinstva na komsije,rodbinu,mladje od 40 npr,i to je nesto sto daje rezultate a davanja po ha nisu,ja znam x primera ljudi koji su recimo po konkursu za mlade dobijali krmace,plastenike...,a da se o poljoprivredu nisu ocesali,zasto,zato sto sistem nije nista manje truo nego sto je bio,takodje znam ljude koji se recimo vise generacija bave stocarstvom,njihovo dete nije proslo na konkursu za mlade,a necije koje se ne bavi poljoprivredom-bos po oranju isao nije,da kazem,dobije sredstva,kaze dao sam procenat....,itd ,puno je nepravde sa subvencijama ,previse.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Ljudi jedno pitanje, cale mi dao na korišćenje zemlju prošle godine kada sam registrovao domaćinstvo na sebe, ugovor je na 20god. Ko sad treba da preda za subvencije, ja ili on kao vlasnik?
 
Свим пољопривредницима који су претходне године добили основне подстицаје по хектару, у 2021. години биће аутоматски исплаћен новац на рачун, без подношења захтева и то већ од 10.03.2021. Само за ту меру подршке, Министарство пољопривреде је обезбедило готово 7,5 милијарди динара.

Имајући у виду да је цена нафте снижена, привремена мера помоћи државе по хектару која се спроводила две године се ставља ван снаге. Надлежне институције ће пратити кретања цене нафте на тржишту и у случају наглог раста, поново реаговати.

Нови корисници субвенција, који у 2020. години нису остварили право на основне подстицаје, а уписани су у Регистар пољопривредних газдинстава (РПГ) пре 30.09.2020, довољно је да за добијање поменуте субвенције пошаљу следеће податке: име и презиме, број пољопривредног газдинства (БПГ) и ЈМБГ на мејл podsticaji.pohektaru@minpolj.gov.rs. Рок за слање је од 1. марта до 30. априла.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh