Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zaboravio si na placanje PIO ... ;-) .. Ko ima para neka plati onda 2-3 PIO osiguranja .. to se nas ne tice sa 15 Ha

@Mindjusar zar i mi sa 15- 20 Ha svoje zemlje smo muckarosi ? Vidim ja da si neki sajber-kurajber , jel ti jos pitas oca jel smes na more otici ? ili kupiti novu drljacu ? :osmeh:

jesi prostačina svaka ti čast
 
Jutros sam bio do trezora.Ništa ne znaju za 2012 ali ima okačen jedan poziv.Piše da poljoprivrednici iz određenih mesta moraju da zamene posedovne listove u svojim registratorima kako bi imali pravo na subvencije u 2012 godini i na refakciju za dizel gorivo.

A evo jednog vida subvencija:
Beograd, 19. januar 2012.
U Državnim robnim rezervama u toku je izrada modela za razmenu mineralnih đubriva i dizel goriva za ovogodišnji rod pšenice i kukuruza – saznaje AgroServis. Reč je o manjim količinama u odnosu na prethodne ponude i to KAN-a i NPK đubriva, sa povoljnim paritetom u odnosu na trenutne cene.Za kilogram KAN-a biće potrebno do 1,5 kilograma pšenice, a za NPK (15:15:15) 1,7 kilograma, što uz PDV i cenu od 20 din/kg formira cenu KAN-a od 34 dinara i NPK od 38,50 dinara po kilogramu. To su niže cene od tržišnih za 20-30%. Naime, pojedini organizatori proizvodnje i zadruge za ova đubriva traže 2,2 do 2,7 kilograma, pa i više, pšenice.Reagovanja ratara na ovu vest se svodi na to da se sa raspodelom KAN-a kasni i da je za njih najvažnija UREA, ali da kupovina NPK može poboljšati prolećnu setvu. Iako još nisu poznati zvanični pariteti za razmenu, poljoprivrednici smatraju da iz ovog posla treba isključiti sve posrednike, a pogotovo zadruge koje su „vešte da u svoje lagere utope ovo jeftinije mineralno đubrivo“ i da profitiraju.Ima i domaćina koji misle da će pšenica u žetvi ili odmah nakon nje biti skuplja od 20 dinara i da će se dobar paritet istopiti.Među poljoprivrednicima postoji mišljenje da je razmena dizel goriva za žito može biti korisna, pogotovo, ako se u tom modelu fiksiraju postojeća cena goriva i količine zrna za nadoknadu.Koliko će zapravo Državne robne rezerve pustiti u razmenu mineralnih đubriva, niko danas nije bio spreman o tome da govori i koliko će se uvažiti činjenica da se prolećna setva očekuje na više od 1,6 miliona oranica kao i da se upotreba mineralnih đubriva svake godine smanjuje.Državnim robnim rezervama pojedine fabrike mineralnih đubriva duguju više od 30.000 tona, a nije poznato šta se dogodilo i sa istom tolikom količinom koja je ekspresno prošle godine data pojedinim gazdinstvima bez konkursa.Uredba o raspodeli mineralnih đubriva i dizela najverovatnije će biti doneta iduće nedelje jer se računa da bi svako zakašnjenje smanjilo interes ratara za ovu ponudu
 
Jutros sam bio do trezora.Ništa ne znaju za 2012 ali ima okačen jedan poziv.Piše da poljoprivrednici iz određenih mesta moraju da zamene posedovne listove u svojim registratorima kako bi imali pravo na subvencije u 2012 godini i na refakciju za dizel gorivo.


U filijali Temerin to su trazili jos prosle godine . Znaci posedovne listove iz gruntovnice , tj. suda morali su da zamenu se posedovnim listovima iz katastra .
 
Sad baš čitam i analiziram neke poruke iz ove teme i vidim da su neki članovi nakucali 80% svojih poruka u ovoj temi, a baš nešto i nisam siguran da poseduju zemlju i da se bave poljoprivredom!!!
ima tu i onih koji samo provociraju i od dosede nemaju šta i zemlju mozda imaju al samo onu ispod noktiju:haha: al su zato opasni savetnici i dobro znaju izračunati kolko treba seljak zaraditi
 
Danas sam bio sa jednim prijateljem,veoma bliskim izvorima,kaže da će ove godine subvencije biti na predatu količinu suncokreta,šećerne repe i soje,a detalji su u razradi
 
Kao sto rekoh idustrisko bilje i stocarstvo.Mislim da ce to plus subvencionisati a po hektaru ostaje isto.Treba uvesti povrtarstvo i vocarstvo jer stvarno je sramota ako i ove godine ostanu bez subvancija.
 
Samo da to ne bude destimulativno,pojavi se višak robe, cena padne ,daju subvenciju,mi na istom od 2011 a pare se prelivaju iz budžeta istom krugu ljudi čitaj Vktoriji i ekipi !
 
Samo da to ne bude destimulativno,pojavi se višak robe, cena padne ,daju subvenciju,mi na istom od 2011 a pare se prelivaju iz budžeta istom krugu ljudi čitaj Vktoriji i ekipi !

Pa za to nemora i verovatno neće petljati otkupljivače,odvege u koverat,pošalješ u Šabac i čekaš pare na račun,npr. i veoma jednostavno rešena stvar
 
Da tako je najbolje slati pravo na vrata upravi za agrarno placanje i nema mucke.Da li ste culi da se sprema otvoriti se u svakom vecem mestu Kancelarija uprave za agrarno placanje i nece morati vise preko uprave za trezor da se predaju promene registracije i potrazivanja za subvencije?
 
ако је нешто нашој држави потребно - то је још администрације, питам се да ли би сви незапослени страначки људи могли да се спакују у државну администрацију
 
Sve me više priče o subvenciji asociraju na sledeću pesmu:

[video=youtube_share;2rxxM_49Y58]http://youtu.be/2rxxM_49Y58[/video]
 
Sad moram beknuti
Cenu arendi su podigli alavi ljudi . Subvencije nisu neophodne skromnim ljudima alavim sigurno jesu jer im ne ostaju ni cele subvecije

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------

Idem u temu ovcarsto jer oni nemaju termin subvencije

Ovaj komentar stvarno, ali bez ljutnje, stvarno nema veze sa mozgom... :haha:
 
A nije ni jedini,to je samo bliži pokazatelj IQ takvih umotvorina :ppozdrav:

nisu alavi ljudi,naveo sam primer i za to,podigle su gazde same,pa ti sad nedaj,pa će uzeti drugi
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh