Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je druga priča,nemoj mešati babe i žabe,normalan čovek može rastumačiti i razumeti šta sam zapravo hteo reći
 
I sad će Kostović da ti odgovori:"Nisam ja mislio na tebe već na........znam da ti...".I tako eto opet povoda da se opali dvadesetak postova jer će se naći neki i u toj priči.

Ne bi to meni imenjak odgovorio jer nije na mene mislio,kad se vratiš unazad videćeš da nisam ja vodeći u ovoj temi a znam ko jeste i na njega je mislio.Ja sam samo usput citirao imenjaka,a i to je manje bitno,Bitno je što am napisao iznad toga i vidim da sada nema komentara ni pozitivnih ni negativnih.
 
To je druga priča,nemoj mešati babe i žabe,normalan čovek može rastumačiti i razumeti šta sam zapravo hteo reći

Mindjusar da li ja spadam u nenormalne onda ? ;)
Nisam uspeo da protumacim zadnjih 15 strana ove teme .. vidim da ima zavisti na velike i male , bogate siromasne . Neko da je dao predlog kako bi trebalo rasporediti te novce u subvenciju slabo sam video i dosta vas je otislo u :off_topic: .

Cije ti interese zastupas mindjusar ? 18/24h si prisutan na forumu ?

Sa kojim pravom ti osudjujes ljude gde ce subvencije potrositi ? Da li ce potrositi u Grckoj , Turskoj , salonu automobila ili agromehanici .. to je individualna stvar u to nemas pravo ni ti ni ja, ni bilo ko da se mesa !!
 
Poslednja izmena:
Toliko mi radi računar,koji koristim i u druge svrhe
Pokušavam da zastupam interese realnih i poštenih pre svega radnih SELJAKA
Da se ja pitam to bi izgledalo otprilike ovako
-OBAVEZAN PIO
-računa za veštak predati 20.000, za regres od 7000
-računa za deklarisano seme 6000,zs regres od 2000
-račun za gorivo 10.000 za regres od 5000
Tako bi se videlo ko radi a ko se zaje... ( ili sve ili ništa,bez mogućnosti na proporcije)
priznati samo račune o bezgotovinskim plaćanjima uz dokaz izvoda(isključile bi se razne varijante kupovine računa) i kompenzacije za polj. proizvode UZ KONTROLU,jer se i tu može mutiti
Limit za gazdinstva do 50ha(sa ugovorima o zakupu potpisanim pod materijalnom i krivičnom obavezom) a svi koji su preko toga da budu preduzetnici registrovani u APR,i da se isključi mogućnost više gazdinstva na istoj adresi,i pratiti kretanje parcela sa gazdinstva na gazdinstvo
To je najrealnije

Narvno to bi mene i slične isključilo,takvi ne u PDV,nego pod OBAVEZNO u APR,svi koji imaju ovog momenta gazdinstvo veće od 50ha,pa da se vidi ko radi, a ko je tu samo zbog subvencija,a za ostale u APRu eventualno nekih stimulativnih npr 1dinar na predatu količinu pšenice,pa je i tu isključena mućka tipa predaj na moje ime (stati na kraj svim prevarama,svakog tipa i vida)

pročitajte ako treba o 10 puta,pa razmislite
 
Poslednja izmena:
To za PIO ... minus ti dajem .. Moja je stvar da li cu uplacujem sebi penziju i gde ( zar nije demokratski ) ;-) .. i da ostane uslov nije problem placam ga svakako
To za vestak ...isto minus ... 60-70 % mojih parcela ce biti zasejano sojom ( vestaka ne treba toliko ) .setvena struktura svuda nije ista po Opstinama

Po meni
Gazdinstva do 15 Ha subvencionisati sa 24 000 . 15-50Ha 14.000 .. a limit svesti max. 50Ha na subvencije ...
Znam da se nece sloziti ovi sa vise od 50ha jer su u kreditima i racunaju na taj novac . Tako da takva strategija se primenjuje u buduce da se pomogne sitniji poljoprivrednik da dodje do svih polj.masina ( kombajna ,boljih sejacica ..itd ) Ovo da bude podsticaj za naredne godine neke u ovakvom odnosu platezne moci ..
 
Minđušar-ti se vezo tog PIA ko pijan plota-pa tu su malverzacije i nije pošteno (onaj sa 5 i onaj sa 50 da plate isto).I opet će se gazdinstva prebacivati na tetke strine i opet smo tu gde jesmo.
Ja recimo koristim samo stajnjak i onda moram da mućkam da bi došao do računa za veštak.I odmah si zakopao ove do 5ha a i ovi od 10 nisu daleko-pa i oni valjda treba da žive.

---------- Poruka napisana u 14:36 ---------- Prethodna poruka je at 14:28 ----------

Minđušar-ti se vezo tog PIA ko pijan plota-pa tu su malverzacije i nije pošteno (onaj sa 5 i onaj sa 50 da plate isto).I opet će se gazdinstva prebacivati na tetke strine i opet smo tu gde jesmo.<br>Ja recimo koristim samo stajnjak i onda moram da mućkam da bi došao do računa za veštak.I odmah si zakopao ove do 5ha a i ovi od 10 nisu daleko-pa i oni valjda treba da žive.
Najbolje je vlasništvo subvencionisati-tu nema mućki.s tim što je u obavezi vlasnika da je obrađuje,ako ne neka ide na licitaciju da se zemlja proda.Obezbediti povoljnije kredite da se te promene vlasnika lakše odrade.Pa ko voli nek izvoli.Pa ko mućka lako može da ostane i bez zemlje i bez subvencija.
 
Ja se samo bavim poljoprivredom ( pošteno ) i imam u vlasništvo 5 ha i 90 u zakup ........ Znaći po tebi ja ne bih trebao da dobijem subvenciju .
 
nisi pažljivo čitao kukulele,NEMA MUĆKI i prebacivanja,momentalno stanje,prebacivanje samo preko 50ha u AGENCJU ZA PRIVREDNE REGISTRE
A za vas sa stajnjakom nije problem uvesti da se radi analiza zemljišta,dati nalog za ovlašteni organ,da dođe,pa da Vam uzme uzorak sa parcele(ali ne da ga Vi vodite) pa priložiti izveštaj o "nađubrenosti" njiva,to su već finese,gde se utvrdi da nije neophodno bacati mineralno đubrivo,dati tu stavku bez priloženog računa (samo bi takvih slučaja bilo veoma malo,jer svugde nešto fali,ili ima viška pa koči usvajanje drugih hraniva)
A kako drugačije neko da dokaže da se bavi bar pretežno poljoprivredom ako ne PIO uplatom od poljoprivrede? (a da isključuje mućke)


Naravno da ne,kao ni ja,tako bi se cena zakupa spustila na realne cene,nebi ni mi dobili,a nebi ni delili,to jednom rukom uzmeš,drugom daješ dalje,nemamo mi ništa od toga da ostane nama,a i netreba nama na kraju krajeva,treba NAŠOJ PROIZVODNJI,da se unapređuje,ali pošto nesluži toj nameni,treba menjati nešto
 
Ja bih " podelio " pare svima , znaći svi da dobiju subvenciju . Pa ako ima para za 2000 din po hektaru nek daju samo toliko .
To bi bilo najrealnije ............
 
Toliko mi radi računar,koji koristim i u druge svrhe
Pokušavam da zastupam interese realnih i poštenih pre svega radnih SELJAKA
Da se ja pitam to bi izgledalo otprilike ovako
-OBAVEZAN PIO
-računa za veštak predati 20.000, za regres od 7000
-računa za deklarisano seme 6000,zs regres od 2000
-račun za gorivo 10.000 za regres od 5000
Tako bi se videlo ko radi a ko se zaje... ( ili sve ili ništa,bez mogućnosti na proporcije)
priznati samo račune o bezgotovinskim plaćanjima uz dokaz izvoda(isključile bi se razne varijante kupovine računa) i kompenzacije za polj. proizvode UZ KONTROLU,jer se i tu može mutiti
Limit za gazdinstva do 50ha(sa ugovorima o zakupu potpisanim pod materijalnom i krivičnom obavezom) a svi koji su preko toga da budu preduzetnici registrovani u APR,i da se isključi mogućnost više gazdinstva na istoj adresi,i pratiti kretanje parcela sa gazdinstva na gazdinstvo
To je najrealnije

Narvno to bi mene i slične isključilo,takvi ne u PDV,nego pod OBAVEZNO u APR,svi koji imaju ovog momenta gazdinstvo veće od 50ha,pa da se vidi ko radi, a ko je tu samo zbog subvencija,a za ostale u APRu eventualno nekih stimulativnih npr 1dinar na predatu količinu pšenice,pa je i tu isključena mućka tipa predaj na moje ime (stati na kraj svim prevarama,svakog tipa i vida)

pročitajte ako treba o 10 puta,pa razmislite
Da nije malo previse za naftu ? Ostalo bi bilo OK
 
opet neki nisu čitali pažljivo,i verovatno neznaju šta bi donela obavezna registracija u APR,verovatno misle da je to nešto pakosno,nije,isto kao i PG u PDV,samo plus bi se dobile poreske olakšice za kapitalna ulaganja,i poreski kredit,rastumačiću ako neko nerazume


To je realno,75l/ha,ko nepotroši toliko taj fušerira
 
Ja bih " podelio " pare svima , znaći svi da dobiju subvenciju . Pa ako ima para za 2000 din po hektaru nek daju samo toliko .
To bi bilo najrealnije ............
Nebi subvencije treba da dobijaju oni koji obradjuju zemlju , ne oni koji poseduju a Pio bi trebalo po mom gledanju na stanje imati donju granicu MIN I dalje po zelji npr
Do 10h min 40 000
do 20h min 50 000
do 30h min 60 000
do 50h min 120 000 (10 000 mesecno sto je ispod zakonskog minimuma)
preko 50h 216 000 (18 000 mesecno )

Za 1h zitarica mi dovoljno 50l goriva
Meni licno racuni nisu nikad predstavljali problem narocito za gorivo 2 puta napunim rezervar na kamionu (2x450l) i gotovo za celu godinu
 
Baš tako,ko se bavi isključivo poljoprivredom trebao bi zbog sebe uplaćivati PIO i mislim da je pametno što je uslov za subvenciju
ali bi trebali poljoprivrednicima do 5 ha davati bez uslova...
Minđušar,zar nije bolja opcija za obradu 100ha dva torpeda :haha:
 
Opstina M,Crnice ( moja opstina) je marginalno podrucje koje ima pravo da do 5h dobije subvencije bez placanje PIO , niko kome radis zemlju nece da ti da papire za zemlju jer ih oni sami ostvaruju tako da sam 2010 god od 70h ostvarivao pravo samo na 11h tako da je to jako losa opcija
 
da to do 5 ha uvedu bez PIO,svi bi imali gazdinstvo 5ha,treba svaku mućku isključiti,isvako da bude tamo gde mu je mesto! Možda taj sa 5ha ostvaruje veći prihod od mene ako ima npr proizvodnju sadnog materijala cveća u zaštićenom prostoru
Kao što i Matić kaže,ko misli da radi i u budućnosti,treba zbog sebe da uplaćuje a ne zbog regresa
 
Toliko mi radi računar,koji koristim i u druge svrhe
Pokušavam da zastupam interese realnih i poštenih pre svega radnih SELJAKA
Da se ja pitam to bi izgledalo otprilike ovako
-OBAVEZAN PIO
-računa za veštak predati 20.000, za regres od 7000
-računa za deklarisano seme 6000,zs regres od 2000
-račun za gorivo 10.000 za regres od 5000
Tako bi se videlo ko radi a ko se zaje... ( ili sve ili ništa,bez mogućnosti na proporcije)
priznati samo račune o bezgotovinskim plaćanjima uz dokaz izvoda(isključile bi se razne varijante kupovine računa) i kompenzacije za polj. proizvode UZ KONTROLU,jer se i tu može mutiti
Limit za gazdinstva do 50ha(sa ugovorima o zakupu potpisanim pod materijalnom i krivičnom obavezom) a svi koji su preko toga da budu preduzetnici registrovani u APR,i da se isključi mogućnost više gazdinstva na istoj adresi,i pratiti kretanje parcela sa gazdinstva na gazdinstvo
To je najrealnije

Narvno to bi mene i slične isključilo,takvi ne u PDV,nego pod OBAVEZNO u APR,svi koji imaju ovog momenta gazdinstvo veće od 50ha,pa da se vidi ko radi, a ko je tu samo zbog subvencija,a za ostale u APRu eventualno nekih stimulativnih npr 1dinar na predatu količinu pšenice,pa je i tu isključena mućka tipa predaj na moje ime (stati na kraj svim prevarama,svakog tipa i vida)

pročitajte ako treba o 10 puta,pa razmislite
Jel te neko pitao sta pita sta bi ti uradio?koga briga sta bi ti uradio-ako hoces da vladas,sad ce izbori,kandiduj se...ubijas ceo forum mesecima tvojim pametovanjem!I BATALI tvoju filozofiju,idi se vozaj kosacicom.
 
Naravno da treba pomoci i one koji rade 1-10ha ali to nazvai pravim imenom.Onaj ko ima 1ha u vlasnistvu nema pravo na deciji dodatak,sto je apsurd.
Po meni treba ukinuti subvencije po hektaru i subvencionisati nabavku mehanizacije,sistema za navodnjavanje,junica...
Podrzati one koji mogu,hoce i znaju da proizvedu vise,kvalitetnije i jeftinije...:ppozdrav:
 
da to do 5 ha uvedu bez PIO,svi bi imali gazdinstvo 5ha,treba svaku mućku isključiti,isvako da bude tamo gde mu je mesto! Možda taj sa 5ha ostvaruje veći prihod od mene ako ima npr proizvodnju sadnog materijala cveća u zaštićenom prostoru
Kao što i Matić kaže,ko misli da radi i u budućnosti,treba zbog sebe da uplaćuje a ne zbog regresa

Ne daj boze buducnosti od poljoprivredne penzije ... Ponavljam moje je pravo gde cu uplacivati ili ulagati za stare dane
 
Po meni
Gazdinstva do 15 Ha subvencionisati sa 24 000
Uh tek je ovo loše.
Primer:
Ja radim komšijinih 15 ha i dobijam subvenciju od 210000 din koju delim sa njim i imamo obojica po 105000 din.
U drugom slučaju ostvarimo pravo za njega platimo PIO po pola i registrujemo na njega .
Ostvarimo 360000 din ,podelimo i dobijemo 180000 din kad odbijemo Pola -pola za PIO onda nam ostaje po 150000 din što je bolje nego 105000.
Vrlo brzo bi se broj gazdinstva povećao a površine smanjile po gazdinstvu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh