Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
lepo se vidi da je većina vas mućkaroš,pa bilo koje pooštravanje uslova nebi odgovaralo! Nije bitno moje mišljenje,ja radim i uzdam se u sebe jedino,u moj rad,znanje i iskustvo! Ali samo zapamtite,dok ima prostora za muvanje i to prolazi nekažnjeno,nemojte se nadati boljoj budućnosti,svaki "naš" budžet će biti kao bure bez dna,ićiće sredstva nekontrolisano uglavnom gde netreba

Zato su Milan Panić i Ante Marković oterani onomad,spomenuli u Srbiji da će trebati i da se radi,da bi se plata dobila

gazdinstvo+biro=krivično delo
 
Poslednja izmena:
Ne daj boze buducnosti od poljoprivredne penzije ... Ponavljam moje je pravo gde cu uplacivati ili ulagati za stare dane
Nemoj jos ocekivati da mozes da imas socijalno sa biroa a da dobijas subvencije , subvencije su stimulacija rada poljoprivrednicima i stimulacija zaposljavanja u poljoprivredi , Svaki clan koji placa PIO nije - ne svrstavase u nezaposljene a onaj koji placa privatno osiguranje moze biti i nezaposljen
 
Kad bi ovo moglo da se prenese o nasu skupstinu bilo bi mnogo gore i ruznije nego sto nam sad rade gospoda poslanici.Nisam ljubomoran na one koji ostvaruju subvencije,jer ja nikad nisam ispunjavao uslove,polutan sam a sto je najgore i radno mesto svakog trenutka visi.Tako da gde sam bio sta sam radio ne znam ni sam.Radim ovih 20 jutara za svoju dusu sve dok ne ufitiljim skroz.
 
Sve bez ovo poslednje tako da ovo ostavljam vama.Vi sto imate 100 ivise hektara {posebno sto ne muckate}da ostvarite sto bolje subvencije.Verujte mi malo vas je jer u Srbiji ako se ne mucka .......
 
Nisam ,nego nisi pažljivo čitao.
Hoću reći da bi u slučaju takvog modela subvencionisana pojedinci našli prostor za mahinaciju.
Juče mi bio u poseti savetodavac i pitam je koliko u mom selu ima registrovanih gazdinstava a ona mi odgovori 500 :sta:
Ostao sam zatečen jer verujem da nema ni 150 domaćinstava koja se bave poljoprivredom.
Da bi se odredio pravilan model subvencionisanja trebalo bi prvo da se uradi revizija RPG i da napravi stvarno stanje registra pa tek onda da se traži model za subvencionisanje.
Ovako se tapka u mestu
 
Procitao sam nevidjenu glupost u prethodnim postovima da njive koje nadjubri covek stajnjakom ne treba da se djubre vestakom(sto je delimicno tacno)a onda nemoze covek da ima racun od vestaka.Pa ako ne potrosis pare za vestak i netreba ti ta subvencija od vestaka jer ga nisi ni kupio.Dobices regres(subvenciju) za dizel i seme i gotovo.Svi se uhvatili za 14000din po hektaru a niko ne razmislja da je subvencuja za 3 stavke(seme,dizel i vestak)koje kupis ili ne i onda dobijes deo subvencije.Necu da raspravljam oko ovog vise jer nema smisla,nevidim predloge i resenja vec samo lupanja i gluposti(sad navalite imate materijala).
 
Pa to je i poenta 14000 din a ne umanjenje za iznos koji ne ispunis.Srpska pijaca nudi racune za sve sta vam treba.Mucke se vide iz aviona a drzava tolerise verovatno iz njoj poznatog razloga.
 
Moram da primetim nesto. Kukate kako je tesko ispuniti kvotu za vestak. Slazem se da je bilo "tesko" kad je AN bio 17din i Urea 23-25din, ali sada su cene duplo vece. Pa zar ne bacite makar 100kg mesavine i 100kg Uree po ha?

@galic
Nema jeda, samo opusteno! :ppozdrav:
 
Nesto citam postove od nekih clanova i pitam se jel ovo tema Subvencije (subvencionisanje poljoprivredne) proizvodnje za poljoprivrednike bili pili oni ili ne pili taj PIO ili ovo treba da bude socijalna pomoc za one koji zive samo od zemlje.
 
A zasto bi se zakljucala tema? Ako je pala i po neka prozivka i nerazumevanje, zar zbog toga zatvoriti? Verovatno sam jedan od onih koji su usli u dosta rasprava, napadao sam, i mene su prozivali i napadali, i nista ne zameram nikom. I nemam problem da sa tim istim ljudima sednem i normalno popricam. Ovo je forum, i tako ide.

No, da se vratimo temi. Subvencije su nesto sto je neka krajnja mera, koja prositice iz Uredbi, Uredbe iz Zakona, Zakoni iz Ustava, a Ustav iz normalnih ljudskih i humanih pravila kojih bi trebalo svi da se pridrzavamo od pocetka pa do kraja. Svi mi bi trebalo da budemo jednaki, kako pred pravima tako i pred obavezama. Tako i sa subvencijama. Svi mi moramo da placamo PIO i socijalno, a uveo bih i obavezno zivotno osiguranje, svi mi moramo da placamo porez, i svi moramo da placamo porez na dobit. PIO i zdravstveno se mora placati kao u svakoj zemlji, i uglavnom se sistem po kom je jedan fiksni deo obavezan i propisan zakonom, a ostalo kako ko hoce, ali za to dobije odredjenu usluga. Osnovni porez je za sve isti, jedino je problem sto se kod nas izbegava na hiljadu nacina. Neki ovde predlazu mere ka gazdinstvima da sve ide preko racuna, ali to nije resenje problema, jer nisu poljoprivrednici koji se bave time. Oni su na to prinudjeni, ali nisu kreatori. Tako da drzava ovim mora da se bavi na drugi nacin. Treca i najbitnija stvar, porez na dobit. E, kad bi se taj zakon lepo i pravilno primenjivao, tek onda bi se videle sve manjkavosti, ovakvog besmislenog nacina subvencija. Kad ti iskazes profit, i treba da platis porez, onda se sve to lepo nivelise.

Bilo je predloga da svi dobijamo iste subvencije, to je u sustini na mestu, jedini je problem sto sada postajemo svi ravnopravni, a dok se otimalo nismo bili. Tako da treba krenuti od restitucije pa na dalje, i sve dovesti na neku normalnu polaznu tacku. Da bi smo svi placali porez, moramo biti ravnopravni pred zakonom, a to cemo tesko biti, kad znamo kako i odakle rade svi nasi veci igraci. Problem PIO i socijalnog je taj sto drzava vodi nekakvu laznu socijalnu politiku zbog komunjarskih repova svojih bizMismena, a poljoprivrednici su tu samo kolateralna steta.

Na kraju, gurati subvencije u nesto sto je na samom kraju proizvodnog lanca je isto besmisleno. Ja bih recimo sve subvencije (barem moje) dao nekom coveku da organizuje makar ove parcele koje drzava iznajmljuje. Da se srede kanali, regulisu vode sa puteva, odradi kvalitetna meteorologija zajedno sa protivgradnom zastitom i sistemom osiguranja, resi sistem standarda i prodaje, da se uvede pravna sigurnost, da se osmisli neka strategija, vec sam spomenuo restituciju, komasaciju, itd
 
Evo jedna friška kost za glabanje!
Juče sam bio na licitaciji drž. zemlje i dobio sam jednu njivicu od 87ari po početnoj ceni jer je njiva mala i nije niko sem mene uplatio depozit za tu parcelu. Početna cena je bila 14000/ha + korak od 1000 din i ja je dobijem za 15000din/ha.
Malo kasnije je došla na red i parcela od nekih 18 ha sa poč. cenom od 13000din i naravno braća seljaci uspeli da je nateraju na neverovatnih 49000din/ha

ili približno 28000din/kj

I šta sada! Dali treba da odustanemo od subvencija ili ne? Ko može da opravda toliku cenu zakupa ako ne računa na subvenciju. Znam, sada će neko reći kako smo sami sebi nabili cenu zakupa, pa ovo, pa ono................. Prosto je:ZAKON PONUDE I POTRAŽNJE
I da sutra ukinu sub. mićemo opet da radimo zemlju i opet će neko da bude kriv za naš neuspeh ili uspeh.

Inače obradjujem 86 kj cilj mi je 100kj (radim isključivo sam sve osim prevoza i berbe kad angažujem 1 radnika) i naravno očekujem SUBVENCIJE u bilo kom vidu
 
Da li neko zna do kad treba da se plati PIO da bi imali pravo na subvencije 2012.?


Sad moras biti redovni platisa da bi imao pravo na subvencije(ako ih bude)
Primera radi:20-og novembra sam otisao kao zirant u banku sa kumom za neki kratkorocni kredit.Kazu nemozes biti zirant jer nisi platio zadnji kvartal PIO...:sta: Odem do poreskog da proverim,kada ono gospodja sa saltera veli:do 15-og novembra ste trebali izmiriti zadnji kvartal(prakticno unapred) jer u protivnom ide kamata.Naracuna ona meni za 5 dana 400dinara kamate....Ima li jos negde da ide kamata na nesto sto jos nije proteklo??naravno da ne!!!Ima samo u zemlji Srbiji.
 
Pričao sam sa momkom koji je podpredsednik omladine jedne stranke(nije DS) ,kaže mi da je bio u Slovačkoj i da su se zatekli u nekim temama o njihovom načinu subvencionisana poljoprivrede i količinom subvencija.E pošto on nije poljoprivrednik i ništa o toj temi ne poznaje bio je nemi posmatrač.Obećao mi je da će me spojiti sa kolegom koji je bio učesnik u temi da mi prenese utiske.Čim saznam rado ću ih podeliti sa vama.
 
Ja se samo bavim poljoprivredom ( pošteno ) i imam u vlasništvo 5 ha i 90 u zakup ........ Znaći po tebi ja ne bih trebao da dobijem subvenciju .

To sam naveo kao jedini način da se ne može mućkati ako se subvencioniše po ha.Ima tu prostora i za tebe,ako malo bolje uđeš u problematiku jer ona stavka da zemlja mora da se obrađuje malo vezuje ruke vlasnicima.U tim slučajevima bi ti vukao poteze.Znači da bi dobio na neki drugi način samo bi sr drugačije zvao.Arenda onda ne bi bila 250-300E kako je kod vas ako nisam pogrešio.
Problem je državno zemljište,e tu je već druga priča.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh