Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovaj komentar stvarno, ali bez ljutnje, stvarno nema veze sa mozgom... :haha:
Ja iza toga i stojim majstore , a ti dokazi suprotno .
Cene su podigli oni koji se otimaju za zemljom i jos nude da dele subvencije sa zakupodavcem .
Da je suprotno oni bi seli u kafanu i dogovorilibise koliko da plate zakup a nebi na licitacijama licitirali po 50 000 po hektaru i kad zavrse godinu ne ostaneim ni cele subvencije

---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

Jos bi dao predlog ministarstvu da ako se utvrdi da zakupac deli subvencije sa zakupodavcem da im se subvencije ukinu jer im ocigledno nema potrebe da im subvencionisu proizvodnju i da vrate novcana sredstva od dobijenih subvencija za protekle godine .
Ovim postom znam da cu dobiti mnogo protivnika , al samo iz razloga sto istina boli
 
Svako ima pravo na svoje mišljenje,to samo član srđan7 nemisli tako

Slobodno,nek' proveravaju štagod hoće,ja ni pivo nisakim nedelim :ppozdrav:
 
Rale 83 nisam ti protivnik ali znaj da se tako nešto ne može dokazati i nema zakonske osnove da se išta preduzme.Kad neko licitira drž. zemlju za drugoga ima direktnog krivičnog dela ali se i to ne može dokazati pa prolazi nekažnjeno.
 
Ja iza toga i stojim majstore , a ti dokazi suprotno .
Cene su podigli oni koji se otimaju za zemljom i jos nude da dele subvencije sa zakupodavcem .
Da je suprotno oni bi seli u kafanu i dogovorilibise koliko da plate zakup a nebi na licitacijama licitirali po 50 000 po hektaru i kad zavrse godinu ne ostaneim ni cele subvencije

---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

Jos bi dao predlog ministarstvu da ako se utvrdi da zakupac deli subvencije sa zakupodavcem da im se subvencije ukinu jer im ocigledno nema potrebe da im subvencionisu proizvodnju i da vrate novcana sredstva od dobijenih subvencija za protekle godine .
Ovim postom znam da cu dobiti mnogo protivnika , al samo iz razloga sto istina boli

U potpunosti se slažem sa tobom.
 
Ja iza toga i stojim majstore , a ti dokazi suprotno .
Cene su podigli oni koji se otimaju za zemljom i jos nude da dele subvencije sa zakupodavcem .
Da je suprotno oni bi seli u kafanu i dogovorilibise koliko da plate zakup a nebi na licitacijama licitirali po 50 000 po hektaru i kad zavrse godinu ne ostaneim ni cele subvencije

---------- Poruka napisana u 20:21 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

Jos bi dao predlog ministarstvu da ako se utvrdi da zakupac deli subvencije sa zakupodavcem da im se subvencije ukinu jer im ocigledno nema potrebe da im subvencionisu proizvodnju i da vrate novcana sredstva od dobijenih subvencija za protekle godine .
Ovim postom znam da cu dobiti mnogo protivnika , al samo iz razloga sto istina boli

Cene su podigli oni koji su se pravili mnogo "pametni" i podizali cene zakupa, takodje cene su podigli oni koji peru pare preko iste... Jedino sto se slazem sa tobom jeste da bi ljudi, recimo iz jednog sela mogli da sednu za sto i dogovore se da jedan drugom ne podizu cenu na licitaciji, nego da tu zemlju podele izmedju sebe po pocetnoj ceni... Ali posto u Srbiji jos uvek vlada politika da "komsiji crkne krava" dogovora nikada biti nece i uvek ce neki sa strane uzimati tu istu zemlju, i posle im je taj neko kriv...Standardna prica...
 
Skroz netacno , u mom selu nesme niko da plati vise , probali su neki pa su odustali .
O licitiranju drzavne zemlje se u opstini uvek dogovaraju koji ce koji blok da uzme i znase koji blok uzima tajkun i kraj sve se izda po pocetnoj ceni i toliko su uigrani da .............
 
Skroz netacno , u mom selu nesme niko da plati vise , probali su neki pa su odustali .
O licitiranju drzavne zemlje se u opstini uvek dogovaraju koji ce koji blok da uzme i znase koji blok uzima tajkun i kraj sve se izda po pocetnoj ceni i toliko su uigrani da .............

Nema tu sta da bude netacno... Mozda je kod tebe neki drugi sistem licitacije...
Kod nas prvi krug licitacije licitiraju ljudi iz sela, ako se u tom prvom krugu ne proda sva zemlja u zakup, ide drugi krug licitacije i tu pravo licitiranja imaju svi (ljudi iz drugih sela, opstina)
 
Imam informaciju da su ljudi dobijali i batine ako nisu hteli da prodaju zemlju a nalaze se između tajkunčića.Informacija nije proverena.Ima li neko slična saznanja.
 
+1 , 2 , 3 prioritet zakon o izdavanju drzavnog zemljista je isti , samo su ljudi drugaciji zemlja se mora podeliti i napraviti i kompromise , a alave gazde zele svu zemlju za sebe pa licitiraju do bezsvesti
 
Kod nas nema tajkunčića, tajkuna, licitacija, državne zemlje, pa nema ni batina. Živimo kao u bajci. Jedino što moramo da skupljamo šumske plodove ( jagode, kupine, pečurke), proizvodimo med i ostale proizvode od pčela, držimo koke nosilje za sopstvene potrebe a za višak proizvedenih jaja se uzme neka para, svi imamo plastenike pa se i tu od viška nešto zaradi. Da ne pominjem sir, kajmak, orahe, trešnje, pasulj iz združene setve sa kukuruzom...
Stiže nam da školujemo decu i živimo sa 2 do 3 hektara obradljive zemlje u vlasništvu. Ali je suština u tome da sve to mora da pokije celodnevni rad.
Zaboravih svinje, ovce, koze, kuniće...
 
Polako dolazi vreme kad će ratarstvo opet morati da ide zajedno sa stočarstvom.
Inače će sitni ratari završiti kao prosjaci.
 
Bilo je u mom selu nekoliko jakih familija pre par desetina godina. Ispred njihovih kapija se svako jutro okupljao veliki broj ljudi iz siromašnih porodica u nadi da će tog dana dobiti posao i uveče odneti kući malo brašna da prehrane porodicu. Od tih jakih danas nema ni prezimena, a kamoli imovine. Dobro kažu stariji, ni u dobru se ne ponosi ni u lošem se ne pokudi.
 
Pa pretpostavio sam da je bilo pre,sad je uglavnom u kafanama velika gužva,a kad treba radnik,kod mene nebi mogli naći desetoricu,ni za 300din na sat,izuzacima svaka čast
 
@zoran kostovic i @mindjusar dalekoste otisli , stvarno nisam zeleo nikog da prozivam nego da ukazem na katastrofalne greske nemojte vise na tu temu .
@mindjusar meni kad treba pomoc radne snage samo okrenem telefon i prijatelji dodju , samo zato sto idem da pomognem svakom da pomognem Dnevnice u poljoprivredi neplacam

---------- Poruka napisana u 21:59 ---------- Prethodna poruka je at 21:58 ----------

Zaboravih , sigurno ni vama nije drago da se prepucavate , a siguran sam da nezelite nikog da omalovazavate
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh