Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo nije prepucavanje već diskusija na forumu koji zbog toga i postoji. Do duše, malo van teme, ali bože moj, moderatori su zato i plaćeni, neka brišu i premestaju.:ppozdrav:
 
Sto jedan prijatelj uradi nemogu 3 nadnicara jer su dosli da ti pomognu a nadnicari da uzmu sto vise para , samo to treba ceniti i postovati .
Mi prijateljstvo ne merimo novcem , masinama i jutrima , nemam puno prijatelja al za svakog stavljam ruku gde zelis i siguransam da su i oni istomisljenici
 
Sto jedan prijatelj uradi nemogu 3 nadnicara jer su dosli da ti pomognu a nadnicari da uzmu sto vise para , samo to treba ceniti i postovati .
Mi prijateljstvo ne merimo novcem , masinama i jutrima , nemam puno prijatelja al za svakog stavljam ruku gde zelis i siguransam da su i oni istomisljenici
A zar tvoji prijatelji onog dana kad ti imas njihove potrebe za pomoc nemaju nikakvu obavezu? Sumnjam da oni nista ne rade a tebi su uvek na raspolaganju.
Meni se desava cesto da ne zovem nekog prijatelja da mi nesto pomaze jer svestan sam da i on tog dana ima posla preko glave.
Tako da hoces neces moras platiti nekog radnika a i njih ili malo ima ili su se odjavolili narocito ako su ganci u pitanju jer su svi puni para za njihove potrebe od socijalne pomoci itd...
 
Pa garave nemamo , a sa prijateljima uvek nadjem kompromis da zavrsimo posao , a organizacija je pola uradjenog posla i imam razlike izmedju drugara i prijatelja .
Drug i prijatelj nisu isto
 
Natavak o licitacijama sam odgovorio u toj temi o zakupu drž. zemljišta jer ovde odosmo u OFF.
 
Svako ima pravo na svoje mišljenje,to samo član srđan7 nemisli tako

Slobodno,nek' proveravaju štagod hoće,ja ni pivo nisakim nedelim :ppozdrav:
Srdjan7 zeli da svima bude onoliko dobro koliko rade,znaci srazmerno,bez lazi,mucki i prevara...samim tim sto neko mucka,ostecuje i mene indirektno-ne podrzavam imanje 15 gazdinstava sa po 1500 hektara,prebacivanje na komsije,rodbinu...slazem se-krivicna odgovornost,samo to niko ne sprovodi.subvencoja po kili,nije problem,najbolja opcija mozda,tu je prava cifra ko je pravi proizvodjac.a za clana sa kosacicom pozdravljam uz jednu napomenu:mi smo radili i pre subvencija pribliznu kolicinu zemlje,generacijama radimo zemlju-tako da to sto hoce da nanese ljagu na moje ime kako sam muckaros moze samo da dokaze kakav je covek.
 
Ne bih podrzao subvencije po kg, ali bih podrzao poostrenu kontrolu i veci udeo inspekcija u domenu subvencija i izdavanja drzavnih oranica, da se malo sredi ovaj cirkus
 
Srdjan7 zeli da svima bude onoliko dobro koliko rade,znaci srazmerno,bez lazi,mucki i prevara...samim tim sto neko mucka,ostecuje i mene indirektno-ne podrzavam imanje 15 gazdinstava sa po 1500 hektara,prebacivanje na komsije,rodbinu...slazem se-krivicna odgovornost,samo to niko ne sprovodi.subvencoja po kili,nije problem,najbolja opcija mozda,tu je prava cifra ko je pravi proizvodjac.a za clana sa kosacicom pozdravljam uz jednu napomenu:mi smo radili i pre subvencija pribliznu kolicinu zemlje,generacijama radimo zemlju-tako da to sto hoce da nanese ljagu na moje ime kako sam muckaros moze samo da dokaze kakav je covek.
U načelu to sam i ja izneo kao moje mišljenje,a tebe kolega niko nije nazvao mućkarošom,koga ne kači,nek se neoseti prozvanim,a svaka nečija mućka upravo se odražava i ne mene i na ostale što pokušavaju pošteno da rade i pošteno vode svoje gazdinstvo i u registru,i moja porodica radi generacijama radi zemlju,od pamtiveka,tako da izvini na izrazu,ali "jedemo ista govna"
A ako si ljut što sam izneo mišljenje i iskustvo generalno za domaće proizvode "male privrede",možda i imaš pravo da se ljutiš,a i ja imam pravo da iznesem svoje mišljenje
 
Objasnite mi samo jedno,kako jedna porodica koja radi oko 300ha(vlasnistvo oko 80,ostalo zakup)moze na jednog clana da ostvari pravo na subvencije a da ne registruje na 3 clana svoje porodice koji zive na jednoj adresi.Onda treba ukinuti ogranicenje do 100ha ako ostane ovaj sistem subvencionisanja pa ce taj neko registrovati na jednog clana.Inace mislim da je najbolje dati po kg predate robe pa bi svi gurali sto vise para u proizvodnju.
 
Objasnite mi samo jedno,kako jedna porodica koja radi oko 300ha(vlasnistvo oko 80,ostalo zakup)moze na jednog clana da ostvari pravo na subvencije a da ne registruje na 3 clana svoje porodice koji zive na jednoj adresi.Onda treba ukinuti ogranicenje do 100ha ako ostane ovaj sistem subvencionisanja pa ce taj neko registrovati na jednog clana.Inace mislim da je najbolje dati po kg predate robe pa bi svi gurali sto vise para u proizvodnju.
takva porodica bi morala da bude u PDV odavno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh