Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rale 83 idi u temu ovcarstvo tamo ti je mesto sa takvim komentarima i nemoj da se vracas.
 
Marko ovo je tema Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu neznam koji je tvoj problem u ovoj temi šta ti u stvari hoćeš????

1 - Da niko ne dobije subvencije
2 - Da ih svi poljoprivrednici dobiju
3 - Ili da ih dobiješ samo ti
Da ti citas sta ja pisem, jasno bi ti bilo sta ja hocu. A osnovno sto ja hocu, to je da vidim dalje od svog nosa i dalje od svog dupeta, sto tebi vidim nikako ne ide u galvu, i pokusavas mene da strpas u te neke tvoje uske kriterijume. Shvati jedno, da postoje ljudi koji mogu drugacije da gledaju na stvari.
 
Ma kakav zakup,samo na vlasništvo do 30ha uz OBAVEZAN PIO,i inspekciju upetostručiti da se ispitaju sve moguće relacije kad je u pitanju kretanje parcela iz gazdinstva u gazdinstvo i rodbinske veze nosioc-član

nekad su poljoprivrednici bili trećerazredni građani (radnička klasa je bila II) a otkad je subvencija svaka šuša bi da radi zemlju ,za većinu tih je to još jedna mogućnost za nečista posla,zbog čega će pre-kasnije pošteni naje..ti
 
Poslednja izmena:
Gospodo vidi da se ova tema zaostrava padaju krupne reci pa i ja da dam svoj doprinos da mozete i mene napadati jer sam nov a nisam ni vican pisanju.Naime moj prelog bi bio da me pitaju a znam da nece "subvencije po prinosu"i tacka.Pa da vidimo ko onda koliko hektara ima{rodjacke ostale}proizvedi sto vise vagona na manjim povrsinama a ne da se tu frljamo sa hektarima.Izvinite al ovo je moj stav.
 
Gospodo vidi da se ova tema zaostrava padaju krupne reci pa i ja da dam svoj doprinos da mozete i mene napadati jer sam nov a nisam ni vican pisanju.Naime moj prelog bi bio da me pitaju a znam da nece "subvencije po prinosu"i tacka.Pa da vidimo ko onda koliko hektara ima{rodjacke ostale}proizvedi sto vise vagona na manjim povrsinama a ne da se tu frljamo sa hektarima.Izvinite al ovo je moj stav.

Pa to je varijanta izmišljena za masovnu muvačinu,za sve koji imaju pomalo da predaju na jednog koji plaća PIO,a da nepređu 4mil i teraj diko,tu niko u PDVu nebi imao računa da muva,koji barem krenuvši od sebe,ni dosad nemuvamo
 
Kako se neću jediti moj školarac,dok zaje..u sistem,pošteni naje..u,a muvatori nemaju šta da reskiraju,jer po pravilu nemaju,sve što izmuvaju je više od toga
 
Onda ce mnogo novca da zaluta u djepove nakupaca , trgovaca i zadrugara . Donekle je naj bolji ovaj sistem po jedinici povrsine i sprovesti tigorozne kontrole ili umesto novca da daju pomoc u repromaterijalu od domacih fabrika i instituta a u njima sprovesti rigorozne kontrole da to bude zadovoljavajuceg hvaliteta
 
Kolega ne osporavam tvoj stav da je to osta muvacina ali za ovo sada ja nemam adekvatan izraz.Preko 20 god sam na mestu odakle se vide muvacine i jos gore stvari.
 
Mindjusar:Nisi ti u sistemu PDVa samo zbog svog postenja,nego zato sto ti tako vise odgovara,neverujem da bilo koji normalan covek vise voli da daje pare drzavi nego da mu ostane u djepu.Ja bi sutra mogo da udjem ali mi to u ovom momentu jos ne odgovara jer trenutno ne planiram kupovinu neceg gde bi mi se PDV vracao,a da mi se isolati odma bi podneo zahtev.Nemoj da se ljutis ali tako je.
 
Poslednja izmena:
@rale Nije ti lako ostati normalan :ppozdrav: a šta i očekivati od države koja i inače brani lopove o onih iz vrha,pa do najsitnijih

---------- Poruka napisana u 23:30 ---------- Prethodna poruka je at 23:25 ----------

Mindjusar:Nisi ti u sistemu PDVa jer si posten,nego zato sto ti tako vise odgovara,neverujem da bilo koji normalan covek vise voli da daje pare drzavi nego da mu ostane u djepu.Ja bi sutra mogo da udjem ali mi to u ovom momentu jos ne odgovara jer trenutno ne planiram kupovinu neceg gde bi mi se PDV vracao,a da mi se isolati odma bi podneo zahtev.Nemoj da se ljutis ali tako je.

E lepo si me zasmejao
Vidi,minđušar MIRNO spava,i NIKAD ga NIKO neće ni za paru prozivati,pa ni država,ni zataškanu,a kamoli izmuvanu,da nisam takav,možda bi puno dalje već dogurao,za nepravdu je minđušar već poteg'o i sačmaru,da znaš
 
Stvarno bi trebali prekinuti ovu debatu jer na zalost ima i takvih koji bi zeleli subvencije u svom dzepu a oni nisu ni registrovani.
(Danas, 18:36 str. 29)
vesnarist

I Skot je molio Boga da dobije na loto dok se Bog nije naljutio pa ga oterao da prvo kupi tiket.


Moja preporuka je da pazljivije procitas sta sam pisao.

Licno me ne pogadja sto ne dobijam subvencije. Drzava je trebala svima ravnomerno podeliti ili nikome ne dati.
Optuzujete ljude kako su zavidni, na vas koji primate subvencije, a necu da se registruju.
Moje je pravo dali hocu ili necu.
Neznam kako dolazis do zakljucka kako ja ocekujem da mi padnu sa neba te subvencije.
Obradjujem zemlju, ali radim jos neke poslove u poljoprivredi, koji uopste nisu pod ovim subvencijama obuhvacene.
Kazem samo da nije u redu da neko NE OBRADJUJE, a prima subvencije.
Ili daj svima ili ukini.

Sto se tice sever - jug,
koliko je to Vojvodina dala novca za centralnu Srbiju. To su naobicnije gluposti.
Ovde se vode dve razlicite politike.
 
MINDJUSAR posto vidim da si na forumu jel istina da je u Kovilju 300 evra arenda.
 
Mindjusar:Nisi ti u sistemu PDVa jer si posten,nego zato sto ti tako vise odgovara,neverujem da bilo koji normalan covek vise voli da daje pare drzavi nego da mu ostane u djepu.Ja bi sutra mogo da udjem ali mi to u ovom momentu jos ne odgovara jer trenutno ne planiram kupovinu neceg gde bi mi se PDV vracao,a da mi se isolati odma bi podneo zahtev.Nemoj da se ljutis ali tako je.
Da li imaš predstavu šta pišeš? Kakve veze ima PDV sa nečijim poštenjem?
 
Nevidim zasto smatras nekog nepostenim ko pegla na 2 racuna da ne predje 4mil.ako je zakon to dozvolio.Sigurno nisi u PDV da bi mirno spavao.Ja postenim smatram onog ko nikog nije zajebao,ko moze svakog sutra da pogleda u oci...a ne da li si u PDVu ili ne.talianu pogledaj malo bolje ko je pricao prvi o postenju i PDVu.
 
NIKAD nisam tražio povraćaj,za mene je to stimulacija da podignem proizvodnju na viši nivo,ulagajući više u nju,i sad imam pretplatu PDV sa 6ocifrenim brojem,ali netreba da mislim kad prodam soju koliko ću trebati da platim PDVa

260 najviše,a imam dosta starih ugovora po 150-180,pa čak i 80eura po kj

Druže,možeš ti imati u svakoj banci po 2 računa i ti i supruga (ako ste na istoj adresi,i ako su uplate po istom osnovu-isplata polj.proizvoda),nebi ti savetovao ZBIRNO da pređeš 4mil,a da se neprijaviš,jer je to već KRIVIČNO DELO-utaja poreza,raspitaj se malo,dok nije kasno,ima leka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh