Subvencija poljoprivredi za 2012. godinu

Po hektaru ili kilogramu ?

  • Obečanih 14000 din po ha

    Glasovi: 185 84,1%
  • Dobijenih : Dizel i avans oko 5000 din

    Glasovi: 35 15,9%

  • Ukupno glasača
    220
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nevredi pisati sa vama , al i ovaj sa zmajem 780 je tvrdoglav i nece nikom da da 500e godisnje i da ga neke gazde podje..... i da ih moli i ceka na njivama .
Ti mali kombajni Z780 i Z810 su nekad ovrsili po 200 do 300h po sezoni zita , a naasi savremeni kombajni retko koji ovrsi toliko u celoj godini

Samo što je onda žetva pšenice trajala mesec i mesec ipo dana sa ni 5% komada kombajna kao sad,a atar se povećavao nije,ALI to je bilo kod nas do sredine '80ih,pa svake godine po jedan-dva kombajna,pa smo sad na 25,neznam ni ja tačno,na nekih 3000kj što Budisavčani rade,pa vi vidite koja je sad otimačina za sve ovde
 
Tih godina kad je 780 radio prinos je bio 1300+-kg po lancu a danas??Zbog tog su ti kombajni mogli da odrade posao i ovrsu 10ha na dan,a npr ja danas sa142 u dobrom zitu tesko da mogu preko 12 lanaca,ili nekih 4 vagona robe.
 
brate bas tako taj ko ima 100ha njemu i subvencija ne treba ( mislim treba al dovoljno je veliki i postao veliki tako da treba pogledati i male ) ! Treba pomoci manje posede tj siromasniji sloj, ovi veliki i onako vec imaju puno ( mada znam da nekima nikad nije dosta ) 20ha je sasvim dovoljno za zivot. Zasto niko ne napise al iskrneo od ovih vecih kolko zaradi od 20ha ne mora vise ! Ja imam neke kalkulacije za neke kulture i mogu reci da je cena itekako fina , cak veca od godisnjih plata tuzioca, sudija, milicije poreskih insprektora a o siromasnoj prosveti da ne pricam ! Al boze moj ljudi rade i nek imaju taman posla al treba pomoci i siromasnom jugu i istoku zemlje ! Dragocane pare ostaju gore u Vojvodini a dole nam zemlja umire bukvalno !!!
Hteo sam da u daljoj raspravi ostanem po strani ali pored ovakvog pisanja nisam mogao ostati ravnodušan.
Potpuno vas podržavam za ovo da velikima treba ukinuti subvenciju štaviše treba im i oduzeti zemlju i pravo na rad pošto po vašem mišljenju već imaju puno.Svi znamo da je u poljoprivredi 50 godina blagostanje pa stvarno su napunili ambare parama.Čak sam i mišljenja da ih treba oporezovati i ti sistem pola-pola ,pola ti ostaje a pola za "siromašni" jug.
Hteo bih i da vas pitam zašto na jugu ima puno zapuštenih parcela koje niko ne obrađuje kad vi imate jako finu računicu sa 20 ha čak bolju nego tužioc ili sudija.Videli ste pošto je zakup državne zemlje na jugu?Pogledajte!
Koji bi vi model iskoristili da "dragocene" pare nađu put na jug? Pa mi živimo u istoj državi ,iskoristite tu prednost,jednaki smo.
I kad ovo neko kaže da nije kuknjava i to regionalna.
Kad sam bio kod jednog prijatelja u centralnoj srbiji i kada mi je rekao da od svojih (lično u vlasništvu) 20 ha on obrađuje 7 ha a ostalo je zapušteno,tada sam shvatio da nije kriv ni sever ni jug niti bilo kakav region krivi su ljudi!!!!
 
Hteo sam da u daljoj raspravi ostanem po strani ali pored ovakvog pisanja nisam mogao ostati ravnodušan.
Potpuno vas podržavam za ovo da velikima treba ukinuti subvenciju štaviše treba im i oduzeti zemlju i pravo na rad pošto po vašem mišljenju već imaju puno.Svi znamo da je u poljoprivredi 50 godina blagostanje pa stvarno su napunili ambare parama.Čak sam i mišljenja da ih treba oporezovati i ti sistem pola-pola ,pola ti ostaje a pola za "siromašni" jug.
Hteo bih i da vas pitam zašto na jugu ima puno zapuštenih parcela koje niko ne obrađuje kad vi imate jako finu računicu sa 20 ha čak bolju nego tužioc ili sudija.Videli ste pošto je zakup državne zemlje na jugu?Pogledajte!
Koji bi vi model iskoristili da "dragocene" pare nađu put na jug? Pa mi živimo u istoj državi ,iskoristite tu prednost,jednaki smo.
I kad ovo neko kaže da nije kuknjava i to regionalna.
Kad sam bio kod jednog prijatelja u centralnoj srbiji i kada mi je rekao da od svojih (lično u vlasništvu) 20 ha on obrađuje 7 ha a ostalo je zapušteno,tada sam shvatio da nije kriv ni sever ni jug niti bilo kakav region krivi su ljudi!!!!
Sad moram beknuti
Cenu arendi su podigli alavi ljudi . Subvencije nisu neophodne skromnim ljudima alavim sigurno jesu jer im ne ostaju ni cele subvecije

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------

Idem u temu ovcarsto jer oni nemaju termin subvencije
 
Sad moram beknuti
Cenu arendi su podigli alavi ljudi . Subvencije nisu neophodne skromnim ljudima alavim sigurno jesu jer im ne ostaju ni cele subvecije

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------

Idem u temu ovcarsto jer oni nemaju termin subvencije
Stvarno ti je rezon van konkurencije "alavima treba ostalima ne" daj molim te želim se suzdržati od komentara za takva razmišljanja.
 
Ovi pričaju o nekim IPART fondovima EU ako dobijemo status kandidata.To je neka vrsta subvencija kako sam ja shvatio.Šta mislite da li će nam do biti dostupno?
 
Stvarno bi trebali prekinuti ovu debatu jer na zalost ima i takvih koji bi zeleli subvencije u svom dzepu a oni nisu ni registrovani.
(Danas, 18:36 str. 29)
vesnarist

I Skot je molio Boga da dobije na loto dok se Bog nije naljutio pa ga oterao da prvo kupi tiket.
 
Dajte mi adresu prijatelja da uzmem tu zemlju u zakup.
Vi očigledno ne verujete a ja nemam razloga da vas lažem ,možda je on jedan o malobrojnijih primer ali i na pitanje koliko žita rodi na njihovom zemljištu prosečno?
Odgovor je bio 4-5 t po ha zavisi od godine,verujte ni ja ne ostvarujem mnogo veće prinose. Zato sam se i zapitao gde je problem. Da je odgovorio 2-3 t po ha i ja bi ga podržao u tome.
 
Ovo je napisano jutros rano pa možda nisu svi pročitali, vidim nema replike???
Ako već oćemo u evropsku uniju pogledajmo kako se tamo radi i ima li u tim zemljama subvencija za poljoprivredu, naravno da ih ima priča se o tržišnoj utakmici pa kako da se mi takmičimo sa tim zemljama koje imaju subvencije (a ovde se neki zalažu za ukidanje) jeftiniju mehanizaciju,đubrivo,naftu.......itd. a mi sve to više plaćamo a imamo jeftiniji gotov proizvod. Sve mi se čini da u ovoj temi nije dovoljno ,,da komšiji crkne krava već da treba i meni da crkne da on nebi imao od koga da uzima mleko" ::prica::
A kakvu bi ti to repliku hteo, oces realnu, onu po kojoj su subvencije po ha oko 500 eura i plus jos ostale beneficije, sto bi nas kostalo otprilike oko 3 milijarde eura, sto bi bilo preko 30% budzeta. Mislis da je to realno. Mislis da je EU tek tako stavila subvencije sa namerom da izvozi 80% sirovina izveze, a 20% preradi u finalni proizvod. Mislis da oni kad bi uvozili mehanizaciju da bi je isto subvencionisali sa beskamatnim kreditima. Mislis da bi oni davali ovakve subvencije da se nisu desili nekakvi istorijski procesi. Nisu oni bas takvi doktori, malo su racionalniji.

Ovo za ove tvoje komentare oko krava, trebace ti malo duze vremena da dobijes repliku, otrpilike onoliko koliko ce trabati nekom da se spusti na nivo kisne gliste.
 
Pojavilo se nekoliko predloga da se tema zatvori zato sto niko nema argumenta. Pomenuo bih samo neke argumente koji su navedeni, imamo jedinstven sistem subvencija koji ne postoji nigde na svetu, koji na takav nacin favorizuje samo odredjenu grupu proizvodjaca, samim tim je dikriminatorski i protiv zakona. Sistem subvencija koji je svojim efektom samo doveo do prelivanja novca i najmanje je ostalo proizvodjacu. Sistem subvencija koji ce i pri najmanjem pomeranju ka EU pod hitno biti promenjen, jer je tek protivan njihovom, iako se ovde neko poziva na EU, ocigledno jako dobro informisan. Sistem subvencija koji je mizeran kada se podeli po ha, pa nikako nije argument da pomaze pri izvozu. Pri tome mi izvozimo sirovinu, a svi iz EU subvencinisu da bi izvezli sto skuplji proizvod koji ostala trzista nemaju, pocevsi od vina, cokolade, preradjevina itd. Bilo ih je jos.

Prema tome, predlazem ovima sto bi zatvarili, da bolje da se malo napregnu i da procitaju, mozda nesto i nauce.
 
Kukulele iskuko najbolji predlog,subvencije sutomatski 28000po/ha.Jedan plati PIO i svi preko njega.DA SE KANDIDUJES ZA NOVOG MINISTRA SIGURNO DOBIJAS IZBORE.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh